воєрідною прелюдією до Дня міста стало минулого четверга святкування 74-х роковин Хмельницької області. Звичайно ж, центральною культурологічною подією цих заходів, що проходили на майдані Незалежності, було урочисте відкриття монументальної скульптурної композиції “Віра Надія Любов”, створеної народними художниками Миколою та Богданом Мазурами, яка вже стала мистецькою візиткою нашого міста і краю.
Своєрідною прелюдією до Дня міста стало минулого четверга святкування 74-х роковин Хмельницької області. Звичайно ж, центральною культурологічною подією цих заходів, що проходили на майдані Незалежності, було урочисте відкриття монументальної скульптурної композиції “Віра Надія Любов”, створеної народними художниками Миколою та Богданом Мазурами, яка вже стала мистецькою візиткою нашого міста і краю.
Доречним буде нагадати, що цей мистецький проект ще одинадцять літ тому першим підтримав колишній міський голова Михайло Чекман, і художники-скульптори Мазури створили проект композиції “Пісня Подільського краю”, яка первинно доповнювалася ще двома скульптурними композиціями на місці і, підкреслюємо, з зображенням нинішніх фонтанів з двох боків цієї скульптури. Скульптурний ансамбль нині залишається у первинному проекті і хтозна, можливо, ще настануть часи, коли ми побачимо на своєму центральному майдані завершеною і цю мистецьку ідею Миколи та Богдана Мазурів, хоча це аж ніяк не применшує мистецької вартості та глибокої символіки їх “Віри Надії Любові”, що постала у своїй красі.
Дуже символічною на постаменті композиції є меморіальна плита з подякою всім, хто брав участь у цій благородній справі — збору коштів на завершення цього унікального мистецького проекту, який віднині вже зажив своїм життям і став культурним надбанням міста і краю. Щирий уклін усім, хто долучився до неї, адже без всеобласної толоки, без підтримки з міського та обласного бюджетів, як, зрештою, і без послідовної позиції щодо його реалізації з боку перших осіб області та нашого міста важко сказати, що чекало б цю мистецьку роботу, розпочату у свій час на кілька сотень, тоді ще гіпсових фрагментів, на складах Київського худкомбінату.
Але це так, до слова, бо всі ці події та факти залишилися, так би мовити, за кадром, і від них не применшуються почуття душевного задоволення і навіть гордості за те, що у нинішніх непростих умовах область, місто таки змогли реалізувати цей мистецький проект, бо справді, не хлібом єдиним живе людина…
А на святі, як на святі, не бракувало веселих усмішок, добрих слів. Цікаво було підійти до павільйонів усіх районів області і нашого міста зокрема.
Майданом пройшла і святкова хода представників усіх районів, звучали тут своєрідні рапорти, як зустрів свято кожен з них. Про зроблене в області підсумував голова обл-держадміністрації Василь Ядуха, не обійшлося і без нагород та відзнак, а серед нагороджених були і автори “Віри Надії Любові”, і ті, хто їм допомагав…
“Я справді нині щасливий, — поділився народний художник України Микола Мазур у розмові з нашим кореспондентом. — І не тільки тому, що з допомогою влади, небайдужих подолян вдалося завершити цей мистецький проект, а насамперед тому, що ще раз вдалось переконатись у тому, що турбота про духовність, культуру у нашім краї, місті знайшла ще одне підтвердження. Радію з того, що ми з сином Богданом долучились у свій спосіб до організації цього свята, що зробили свій подарунок рідному місту”.
Дуже хотілося, щоб оптимізм, який панував того дня на майдані Незалежності, діставав своє продовження у наших робочих буднях, у щоденних і перспективних справах.
Наш кор.
На фото: Микола Мазур разом з депутатом міськради Іваном Бухалом, який брав активну участь у спорудженні скульптурної композиції
Фото Миколи Шафінського