Соціум

“Співоча асамблея” зазвучала у місті знову

Минулої п’ятниці в обласній філармонії відбулося відкриття хорового фестивалю “Співоча асамблея”, приуроченого до Дня міста. Цей марафон багатоголосого співу за підтримки міського голови та міського управління культури і туризму проводиться у нашому місті вдруге. До організації заходу долучився також муніципальний камерний хор.

Минулої п’ятниці в обласній філармонії відбулося відкриття хорового фестивалю “Співоча асамблея”, приуроченого до Дня міста. Цей марафон багатоголосого співу за підтримки міського голови та міського управління культури і туризму проводиться у нашому місті вдруге. До організації заходу долучився також муніципальний камерний хор.

Цьогоріч фестиваль розгорнувся з новими мистецькими силами, його учасниками стали хорові колективи не лише з України, а й з-за кордону. Треба відзначити, що свято пісні об’єднало колективи дорослі та дитячі, тому мистецтво, яким насолоджувалася публіка обласної філармонії, було багатогранним і насиченим.

Сюрпризом на цьогорічній “Співочій асамблеї” мав стати приїзд хорового колективу із прибалтійського міста Шяуляй, та День міста співпав з періодом його турне до Австралії. Тим не менше родзинок на другому відкритому фестивалі хорової музики вистачало. Однією з них став львівський співочий колектив “A cappella Leopolis” — єдиний в Україні, котрий виконує музику українського бароко. Хористи самотужки відшукують нечуті ще ноти і відтворюють їх на сцені. Творчий склад “A cappella Leopolis” намагається відтворити на сцені давні манери співу, чим особливо вирізняється серед інших. Своїм вишуканим, по-мистецькому строгим співом хор потішив хмельничан у перший день відкриття фестивалю.

Незмінними учасниками “Співочої асамблеї” є студенти Хмельницького музичного училища імені В.Заремби. Відкрити фестиваль випала честь юним вихованцям навчального закладу — хоровому колективу “Молодість”. Пісні з патріотичними нотами, закордонну класику студенти виконали майже на рівні своїх старших, досвідчених колег. Точністю передачі мелодій, проникливістю пісні пройняли й студенти Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії.

Перший день фестивалю був насичений піснями церковними, зокрема прозвучала музично оформлена молитва “Отче наш”, яку зал слухав стоячи, піснями з народної колиски, а також іноземними мотивами. Багато творів присвячувались африканським ритмам, під час їх виконання хористи жваво підплескували в долоні. Такі мистецькі витребеньки спростували стереотип про те, що хорова музика буває лише витончено строгою.

З хорошим мистецьким стартом “Співочої асамблеї”, а також з 580-ю річницею від Дня заснування міста Хмельницького привітав усіх присутніх в органному залі філармонії секретар міської ради Валерій Лесков.

Наступні дні фестивалю, що завершився 25 вересня, були не менш цікавими. Так, флюїдами чоловічого співу причаровував львівський муніципальний хор “Гомін”. Пісні, наближені до небес, у яких мистецтво перевершує духовність, виконав хор Української греко-католицької церкви Різдва Пресвятої Богородиці. Неперевершеною у гармонії музики і співу, злагодженості голосів хористів була музика Тернопільського обласного державного музичного училища імені Соломії Крушельницької. Ці пісні змусили публіку забути про буденне, сягнути чогось вищого.

Завершенням фестивалю став виступ рідного нам колективу Хмельницького муніципального камерного хору. Тут залишається тільки подумки аплодувати і дякувати, що у нашому місті є такий колектив, музика якого лунає так гучно, що меж України їй мало. “Хочеться піснею збагатити душу рідного міста, надихнути його на щасливе майбутнє попри всі негаразди й турботи”, — зазначив керівник камерного хору Ігор Цмур.

Ірина САЛІЙ
Фото Дмитра СВІДЕРСЬКОГО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *