Соціум

Сергій Мельник: “У нас є достатній запас міцності…”

Напередодні Дня міста наше традиційне інтерв’ю з Хмельницьким міським головою Сергієм Мельником ми розпочали з запитання, про те, як він особисто зустрічає головне свято нашого міста.

Напередодні Дня міста наше традиційне інтерв’ю з Хмельницьким міським головою Сергієм Мельником ми розпочали з запитання, про те, як він особисто зустрічає головне свято нашого міста.

— Важливо, — зауважив він, — що ця подія вже увійшла в наш міський календар і по праву вважається у ньому головним святом. Не є винятком таке визнання його ролі і для мене, і для моєї родини, звичайно, з тією різницею, що я добре розумію, яка відповідальність за його організацію лягає на мене особисто та владу міста загалом. Але у щирості наших намірів зробити це свято найзнаковішим у житті громади міста за цей рік сумніватися не доводиться, а тому принагідно, користуючись нагодою, запрошую всіх хмельничан та наших гостей долучитися до чисельних святкових заходів, які вже розпочалися в місті.

Он, сьогодні, на майдані Незалежності буде відкрита дуже символічна скульптурна композиція “Віра Надія Любов”, що, безперечно, стане однією з найяскравіших мистецьких візиток нашого міста і краю. Власне, її відкриття приурочене до Дня заснування області, який передує святу міста, що засвідчує наші спільні прагнення, тобто і обласної, і міської влади, конструктивно працювати заради доброї справи. Незайвим буде наголосити, що цей мистецький проект міському бюджету коштував 1,5 мільйона гривень. Якраз на святкових акціях Дня міста подібні відчуття єдності, чуття єдиної родини, як писали наші класики, усвідомлюєш по-особливому.

— Проте у нашому житті завжди чергуються свята і будні. Буквально напередодні Дня міста ви публічно відзвітували перед хмельничанами про роботу виконавчих органів міськради у минулому році та в першому півріччі нинішнього. Наша газета, зокрема, опублікувала цей звіт, який викликав дуже позитивну реакцію багатьох наших читачів, з тих, які не могли бути на ваших публічних зустрічах з хмельничанами. І все ж, що б ви виділили з цього звіту, які цифри, факти й аналітичні висновки з нього для вас основніші?

— Не варто ділити цей звіт на головні та другорядні складові, адже, принаймні для мене, саме так і слід оцінювати нашу роботу. Бо якщо пересічному хмельничанину твердити, що, скажімо, у 2010 році на розвиток житлово-комунальної галузі було виділено 49,3 млн. грн., а вже у 2011 році — 67,2 млн. грн., що відповідає дійсності, то він все одно судитиме про роботу ЖКГ з того, що бачить у своєму будинку, навколо нього, чи не так? Думаю, його більше зацікавить те, що за рахунок міського бюджету та коштів ЖЕКів за цей період відремонтовано 215 під’їздів, що у 43 житлових будинках відремонтовано 30,7 тис. кв. м покрівлі, що впорядковано 11,6 тис. кв. м прибудинкових територій або те, що в місті вже існує 163 об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ), які за цей час поповнилися 21 таким об’єднанням, бо з цими фактами він зустрічається повсякчас і не лише з позитивного боку.

Звичайно ж, підприємців міста цікавитиме більше те, що стосується впорядкування їх діяльності, як вдосконалюється в місті робота підприємницької сфери, де у нас є справді дуже серйозні напрацювання, а послідовність позиції міської влади у захисті їх інтересів, переконаний, не повинно викликати ні в кого сумнівів. А до нового року ми плануємо відкрити центр адміністративних послуг. І так можна говорити по кожній галузі, по кожному напрямку нашої роботи, які є на виду в громади міста вже давно.

А щодо певних узагальнюючих висновків про соціально-економічну ситуацію в місті, то попри всі проблеми в нашій державі, що пов’язані з негативними наслідками фінансово-економічної кризи, відомими подіями навколо енергетичних проблем країни, та з реалізацією тих реформаторських кроків, які нині ініціюють уряд та парламент, що, зрозуміло, знаходяться поза нашою компетенцією, загальний стан наших справ є достатньо стабільний в усіх сферах.

Звичайно ж, особлива увага нині приділена виконанню бюджету, загальний обсяг доходів якого, затверджений у 2011 році, становить 791,8 млн. грн., що на 122,9 млн. грн. або на 18,2% більший, ніж торік. Та відомо, що з введенням у дію нового Податкового кодексу суттєво змінилася структура його доходів та шляхів наповнення, що змусило нас вживати додаткових заходів, адже тільки через згадані причини, кажу, найперше, про відміну місцевих податків і зборів, ми втратили до 43 млн. грн. своїх фінансових ресурсів, які, зрозуміло, потрібно було і буде компенсувати з інших джерел. Тож хочу ще раз наголосити, що місто нині успішно вирішує і це досить складне завдання, про що свідчить і те, що міський бюджет за перше півріччя поточного року по доходах загального фонду виконано на 107,1% до показників, затверджених міською радою, а якщо сказати простіше, то місто додатково отримало 10,9 млн. грн.

За подібними фактами і проглядаються ті резерви, які ще є в місті в усіх наших галузях, які задіяти можна лише при спільному усвідомленні, здавалося б, простої істини, що цю роботу повинні здійснювати ми самі, кожен на своєму місці, як би не тривіально звучали для когось ці мої слова. Словом, на моє переконання, у нас є ще достатній запас міцності в усіх наших галузях, на всіх підприємствах, які необхідно обов’язково задіювати, якщо, зрозуміло, не виникне ускладнень на державному рівні, насамперед в енергетичній сфері, що може заразом ускладнити вирішення проблем життєдіяльності міста вже у найближчий час, в чому і ми, і, як бачимо, керівництво країни цілком дають собі звіт…

— З усіх цих фактів, що б ви виділили для себе особисто?
— Звичайно ж, радію з того, що вдалося задіяти у державній програмі “Питна вода України” продовження будівництва другої черги Чернелівського водогону обсягом 5,8 км за рахунок держбюджету на 30 млн. грн., до яких ми долучаємо 9 млн. грн. з міського бюджету, що дасть можливість інтенсивніше вести ці роботи. Тішуся з того, що ми утримуємо одні з найнижчих в країні тарифів на комунальні послуги, що є в нас серйозні напрацювання в енергозберігаючих заходах, і те, що ми не згорнули жодну з наших пріоритетних програм у сфері соціального захисту, охорони здоров’я, освіти, культури, спорту, молодіжної політики та рядом інших позитивних прикладів у роботі міста, окремих трудових колективів..

— Зрозуміло, що для вас особисто цей рік між Днями міста пов’язаний з тим, що хмельницька громада вам знову довірила обов’язки міського голови. Які ще з подій, що торкнулися вас, відносите до найважливіших?
— Однозначно, що знаковою подією за цей період у моєму житті стало обрання мене на нову каденцію міським головою. Добре усвідомлюю, яка це велика довіра та відповідальність як до мене, так до тих людей, які входять до моєї команди. А щодо інших подій, то серед багатьох з них для себе відзначу активнішу власну участь у діяльності Асоціації міст України, де нині, на мій погляд, сконцентровані найдієвіші важелі впливу на реформу місцевого самоврядування в країні. А з особистих, родинних подій, звичайно ж, на першому плані було одруження сина.

— Яким бачите свій графік роботи у святкові дні?
— Буду старатися побувати на якомога більшій кількості святкових і передсвяткових заходів, а не лише тих, де повинен бути згідно з протоколом. Мені це цікаво і як міському голові, і як звичайному городянинові, який прагне жити життям свого міста, до чого запрошую і всіх хмельничан та гостей Хмельницького.

— Гарного вам і усім нам свята!
— Приєднуюся до цього побажання.

Розмовляв Богдан ТЕЛЕНЬКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *