У неділю, 18 вересня, було закрито 18-й Форум видавців у Львові, де протягом чотирьох днів львів’яни та гості змогли зустрітися з десятками українських та закордонних літераторів, придбати книжки з їх особистими автографами, відвідати презентації літературних новинок, послухати виступи поетів…
У неділю, 18 вересня, було закрито 18-й Форум видавців у Львові, де протягом чотирьох днів львів’яни та гості змогли зустрітися з десятками українських та закордонних літераторів, придбати книжки з їх особистими автографами, відвідати презентації літературних новинок, послухати виступи поетів…
В оргкомітеті Форуму проінформували, що на нього приїхали понад 300 авторів з 26 країн світу та з п’яти континентів. Вперше тут побували письменники з Конго, Нової Зеландії, Австралії, Нігерії, Естонії та Казахстану. Цьогорічним володарем Гран-прі Форуму стала книга Віти Сусак “Українські митці Парижа. 1900-1939 рр.”, яку відзначило Велике журі, а загалом на конкурс “Найкраща книга Форуму-2011” надійшли 379 книг від 92 українських видавництв. У рамках Форуму пройшло ряд цікавих акцій і навіть спортивних заходів, зокрема, футбольний матч між письменниками і читачами. У день закриття Форуму у парку ім. Івана Франка під час “Свята читання в країні янголят” 3620 дітей протягом кількох годин виготовили найдовшу дитячу книжку — “Книгу дитячих цінностей” довжиною 42 метри, яка офіційно занесена до Книги рекордів України та зробила заявку і в Книгу рекордів Гіннеса. А ще у п’ятницю учасники Форуму та львів’яни вшанували пам’ять загиблого журналіста Георгія Гонгадзе…
Приємно було побачити на Форумі і багатьох наших земляків з числа літераторів, видавців, дирекцій книгарень та підприємств розповсюдження періодики, зокрема, голову обласної “Просвіти”, письменницю Ніну Шмурикову, директора ТОВ “Всесвіт-Преса” Валентину Огороднік та багатьох інших. “Відкриттям” Форуму серед видань національно-патріотичної тематики стала презентація тут книги спогадів легендарного отамана Якова Гальчевського “Проти червоних окупантів”, яку видало кам’янець-подільське видавництво “Медобори”, про що переконливо свідчать успішний продаж тут цієї книги та авторитетна аудиторія на офіційній її презентації у п’ятницю, модератором якої був наш земляк, відомий письменник Сергій Пантюк. До речі, на цій презентації директору і засновнику видавництва “Медобори” Мирославу Мошаку було вручено диплом лауреата премії “За подвижництво у державо-творенні” ім. Якова Гальчевського. Його вручив голова громадського комітету премії, редактор “Проскурова” Богдан Теленько, який привіз на Форум свою нову книжку “Технологія громадянського спротиву”. А в суботу вже письменник Сергій Пантюк вручив такий диплом відомому письменнику Василеві Шкляру за роман “Чорний Ворон, або Залишенець”, який з вдячністю той прийняв. Завважимо, що презентація спогадів Якова Гальчевського відбудеться невдовзі у Хмельницькому та в інших містах країни…
Словом, найзнаковіша літературна подія року вдалася на славу.
Наш кор.