В суботу, 10 вересня, на території “Хмельницькголовплемпідприємства” відбулася 27-ма обласна сільськогосподарська виставка.
В суботу, 10 вересня, на території “Хмельницькголовплемпідприємства” відбулася 27-ма обласна сільськогосподарська виставка.
В перших числах вересня, як тільки-но закінчаться в полі основні роботи, хлібороби, тваринники, працівники підприємств харчової промисловості Хмельниччини, а також сільськогосподарського машинобудування збираються в обласному центрі на традиційну свято-виставку. З’їжджаються сюди й численні гості. Цього разу до нас завітали на гостину з Вінницької, Волинської, Тернопільської, Рівненської, Житомирської, Чернівецької, Львівської та Київської областей. Їх радо вітали керівники області: голова Хмельницької облдержадміністрації Василь Ядуха та голова облради Микола Дерикот.
Відкриваючи виставку, Василь Ядуха щиро подякував подільським аграріям, завдяки спільним зусиллям яких Хмельниччина стала лідером в Україні за врожайністю ранніх зернових. Цьогоріч валовий збір ранніх зернових в області склав понад 1,5 мільйона центнерів, а врожайність з гектара — 42 центнери. За найкращі показники господарювання ряд колективних та приватних підприємств, що займаються виробництвом та переробкою, були удостоєні почесних відзнак. Заступник Хмельницького міського голови Іван Прокопець вручив нагороди від міста ТОВ “Стіомі холдинг”, ТОВ “Святець”, ПП “Рикун-продукт”, ТОВ “Хмельницькмлин” і ТОВ “Білогір’ямолокопродукт”.
Понад 10 тисяч хмельничан мали можливість оглянути павільйони із сільськогосподарськими тваринами та пройтися рядами, де була виставлена сільськогосподарська техніка. “Украгропостач”, “Агропромтехніка”, ТОВ “Агромотосервіс”, “Агроальянс”, компанія “Лан”, заводи “ХТЗ” та “Беларусь” представляли техніку вітчизняного та зарубіжного виробництва. Чимало відвідувачів зібралося біля виставкових експонатів Хмельницького комбайнового заводу — кормозбирального комбайна, жниварок для трави та кукурудзи, а також підбирача валків. Широкий вибір молочної продукції привезли молокопереробні підприємства — Новоушицький, Деражнянський, Віньковецький, Білогірський заводи та Хмельницька маслосирбаза. Приємно було бачити, що й місцеві консервники мають, що запропонувати споживачам — консервовані овочі та фрукти, варення та компоти, різноманітні джеми. Майже кожен район привіз на виставку продукцію місцевого хлібопекарства — десятки видів хліба та булок, а також солодкої випічки.
Охочі могли придбати крупи та борошно, цукор, м’ясо та інші продукти за значно нижчими цінами, ніж на місцевому ринку.
А ще розкошували на виставці садівники-городники. Вони пропонували різноманітний посадковий матеріал: насіння, саджанці, розсаду. Було досхочу продукції бджільництва, садівництва та городництва.
Можна було очі забути там, де розмістилися клітки з велетами-кролями, водоплавною птицею, курями незвичних порід та свиней. Їх можна було придбати на розведення. Щоправда, ціни на ці “дива” дещо кусались.
Справжнім сюрпризом став 700-кілограмовий коровай, який потрапив до української Книги рекордів. Випекли його з добірного борошна нового врожаю. На хлібне диво пішли майже тисяча яєць та двадцять кілограмів масла. Розрізав коровай Василь Ядуха. Пригощали всіх охочих. За півгодини від короваю залишилися тільки крихти. Чимало хмельничан із задоволенням смакували свіжонадоєним молоком від корів-рекордсменок.
Свято співало, вирувало, втішалося гарним вихідним. Насолоду подарували й виступи митців, які прибули на свято у Хмельницький, особливо народних артистів України Павла Дворського та Мар’яна Гаденка.
Городяни оглядали намети районів, які експонували, змагаючись в оформленні, різноманітну продукцію садівництва, городництва, рослинництва й тваринництва. Були тут і запечені поросята, і смажена птиця, ковбаси й, звичайно, сало та риба. А ще кожен район представляли художні колективи — співочі та музичні, які по черзі демонстрували свої мистецькі таланти, котрими щедра наша Хмельниччина.
Діти отримали задоволення від прогулянок на чудових скакунах, а дорослі частувалися в наметах напоями та закусками. Багато хто з городян вирішив навіть дістатися до виставки пішки, хоча транспорт був виділений спеціально до заходу. Здивувало лише те, що на перевезенні були задіяні чомусь приватні перевізники, а не комунальний транспорт.
Вікторія СТАНДРІЙЧУК
На фото: делегація Новоушицького району