Соціум

Що ви думаєте про пенсійну реформу?

Анна Сич, прибиральниця:
— Думаю, що їхні реформи — це жорстоке знущання над людьми. Я маю вже більше 25 років трудового стажу, адже працювала і для того, щоб у майбутньому мати нормальну пенсію. Але, напевно, отримуватиму нарівні з тими, хто за все життя навіть палець об палець не вдарив.
Зараз працюю на двох роботах і ледь зводжу кінці з кінцями, а як жити на одній пенсії?..

Владислав Фіщук, будівельник:
— Зміни обов’язково будуть, але навряд чи це принесе покращення простим українцям, які все життя важко працювали. За Радянського Союзу були державні будівельні підприємства, люди працювали і могли на щось надіятись, а зараз що маємо? Отак працюєш на якогось багатія, який має людей ні за кого та ще й може не заплатити. Нині ніхто не хоче думати про людей. Чиновники тільки те й роблять, що обіцяють, але терпіння народу не вічне.

Галина Кузьміна, вчителька:
— Нині ситуація в країні дуже важка, але кожний з нас повинен розуміти, що нічого просто так не буває. Нещодавно був прийнятий Податковий кодекс, який спочатку теж викликав бурю протестів, але його доопрацювали і все стихло. Тепер настав час для змін й у пенсійній сфері. Впевнена, українці — сильна нація, а тому нам під силу здолати ці труднощі.
Незабаром ми відзначатимемо 20-ту річницю Незалежності України. За цей час багато чого зроблено, але це ще дуже юний вік для країни, яка розвивається. Нас попереду очікує ще дуже багато перемін, які також не всім подобатимуться, але без цього ми ніколи не побудуємо сильної держави європейського рівня.

Антоніна Остафійчук, 45 років:
— Влада хоче збільшити пенсійний вік та трудовий стаж, не подумавши про тих людей, які все життя важко працювали і їх здоров’я підірване, наприклад, про селян. Я й сама вже 18 років гарую на заводі й не у захваті від того, що мушу допрацьовувати роки, аби отримати заслужених кілька сотень нещасної пенсії.

Сергій Ковальчук, таксист:
— Якщо раніше пенсію треба було заробити, то тепер до неї потрібно буде ще й дожити. Владці цього й добиваються: хочуть, щоб замість 14 мільйонів пенсіонерів, стало в кілька разів менше. Інакше, як геноцидом, це не назвеш..

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *