Соціум

Спальні квартали Хмельницького — пензлем митців

Подивитись на свій мікрорайон по-новому отримали нагоду ті хмельничани, які суботнього дня минулих вихідних вирішили пополудні прогулятись міським парком імені Т.Шевченка. Адже саме у цей час там просто неба розгорнулась незвичайна художня виставка під назвою “Пленер нарайонє”…

Подивитись на свій мікрорайон по-новому отримали нагоду ті хмельничани, які суботнього дня минулих вихідних вирішили пополудні прогулятись міським парком імені Т.Шевченка. Адже саме у цей час там просто неба розгорнулась незвичайна художня виставка під назвою “Пленер нарайонє”. Акварельні етюди на десяти мольбертах зображали, на перший погляд, звичайні багатоповерхові будинки спальних районів міста, але ці банальні житлові масиви — такі рідні серцю кожного другого хмельничанина. 15 молодих хмельницьких художників упродовж трьох тижнів працювали над акварельними замальовками Гречан, Виставки, Дубового, малювали навіть на дахах будівель на вулицях Зарічанській, Прибузькій, Водопровідній.

“Зазвичай, малюючи місто, художник зупиняє свій погляд на центральних вулицях, історичних будівлях, пам’ятках архітектури. І це нормально — бачити красу в таких речах. Але чомусь краса звичайного проходить повз художника: мальовничість п’яти- чи десятиповерхового будинку, панорама нічних ліхтарів уздовж проспекту, ошатність подвір’їв біля під’їздів, які ми щодня бачимо. Тому Вуличний університет вирішив провести художні пленери у мікрорайонах нашого міста, щоб звернути увагу на приховану повсякденністю красу, — розповів ініціатор проекту “Пленер нарайонє” Денис Панкратов. Саме з його невеликої художньо-критичної доповіді “Район як інверсія центру” і розпочалось обговорення виставки на черговому занятті Вуличного університету, які відбуваються щовихідних у парку ім. Т.Шевченка. Як з’ясувалося, ініціатор проекту мав задум показати з допомогою мистецтва соціальні аспекти буденного життя мікрорайонів, зобразивши протиріччя та парадокси місць масового проживання людей. Але художники, котрі брали учать у проекті, зрозуміли запропоновану тему по-іншому і просто змалювали невибагливу красу пересічних житлових масивів. Таким чином вони прагнули представити мешканцям цих будинків їхні звичні помешкання з іншого ракурсу, тому на акварелях спальні райони виглядають не сірими, а світлими, не похмурими, а яскравими, сповненими кольорів, не затисненими бетоном і асфальтом, а мало не летючими серед хмар…

Ольга, відвідувачка виставки: “Я вперше побувала на подібній виставці, це дуже оригінальна ідея. Це абсолютно новий погляд на наше місто, його мікрорайони, вулиці. Застиглі на полотнах міські панорами спонукають кожного з нас озирнутись і побачити, яке наше місто гарне”.

Організатори та учасники проекту “Пленер нарайонє” зійшлись на тому, що усі проблеми та радощі мікрорайонів Хмельницького однією виставкою етюдів не охопиш. Тому у планах — продовжити розпочату тему.

Наш кор.
Фото Дениса Панкратова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *