Ніна Луцюк, голова обласної профспілки працівників культури:
— Цей судовий процес вважаю політичним замовленням, а щодо арешту Юлії Володимирівни особисто глибоко обурена. Ця мужня жінка своє життя присвятила Україні, віддано працювала і працює для блага наших людей. Ми, працівники культури, відчули результати її праці на собі у підвищенні посадових окладів, зростанні розміру пенсії. Прикро, що її весь час підставляють. Ставлення до Тимошенко в суді, нинішньої влади є вкрай несправедливим і ганебним. За великим рахунком, замість неї під судом має бути колишній президент.
Анатолій Стасишин, адвокат, голова “Хмельницької правозахисної фундації”:
— Цілком очевидно, що цей судовий процес над Юлією Тимошенко є насправді політичним. Фактично в її діях, за які її звинувачують, немає особистого корисного інтересу, відтак немає і складу злочину. Слідство, принаймні, цього не довело. Думаю, влада просто не зрозуміла, для чого їй потрібен цей суд. Арешт Тимошенко — це своєрідний тест на суспільну і міжнародну реакцію та показник для інших вітчизняних діячів. Події свідчать, що такої реакції, яка є зокрема на Заході та й у Росії, влада не очікувала. Варто подивитися і на подальшу реакцію в нашому суспільстві. Зараз відчуття, що люди поки що не розкачалися. Інша річ, що якщо були якісь помилкові рішення Тимошенко, то оцінку їм дають виборці.
Юрій Випірайленко, голова міської спілки ветеранів Афганістану:
— Ніколи не був прихильником Юлії Тимошенко, тому її особиста доля мене не дуже зачіпає. Але вважаю, що судовий процес має відбуватися коректно з обох сторін. На жаль, цього немає. З одного боку, арешту мають підлягати злодії, вбивці, а не з таким звинуваченням, як Тимошенко. З іншого боку, суд треба відповідно поважати. Мене хвилює інше — наслідки цього процесу. Завжди, коли між собою воюють політики, збурюється народ, який згодом від цього і потерпає. Я пройшов дві війни і добре знаю, що це таке. Не хотілося б, щоб ця доля спіткала Україну.
Борис Лободюк, художній керівник народного хору “Надвечір’я”:
— Як людина далека від політики, ніколи не вірив нашим політикам. Стосується це і Юлії Тимошенко. Чи справедливою і законною мірою є взяття її під варту? А чи законним, чесним і справедливим є саме цей суд, як і вся наша судова система? Інша річ, що будь-яка людина не має права так себе поводити на суді, тим більше політик такого рівня. Після такої зухвалої поведінки, образливих і ганебних висловлювань, чого можна чекати в суспільстві, який приклад подається?
Олег Каденко, головний лікар обласного шкірвенерологічного диспансеру:
— Якщо ми йдемо до цивілізованої Європи, маємо навчитися не коментувати судовий процес, доки він триває. Це прояв суспільної культури і поваги до державних інститутів. На жаль, в Україні під вартою знаходяться набагато менше людей, ніж треба, і політичні та державні діячі не є у цьому винятком. Це системне явище в нашій державі, на відміну від інших країн, де немає різниці для суду між знаною особистістю і пересічною людиною. Для нас поки що суд над політиками чи державними діячами — це не те, що суд над дояркою чи лікарем.
Судовий процес над Юлією Тимошенко та її арешт вже завдав багато шкоди нашій державі, владі, політикам. Не можна настільки нехтувати процесуальними нормами. Інакше люди казатимуть: яке їхало, таке й здибало.