Соціум

Олег Черненко: “Серед молоді потрібно ввести моду на громадську активність”

23-річний Олег Черненко, заступник голови обласної молодіжної організації “Батьківщина молода”, вміє розставляти пріоритети, бо добре знає, до чого прагне, і не лінується здійснювати свої бажання.

23-річний Олег Черненко, заступник голови обласної молодіжної організації “Батьківщина молода”, вміє розставляти пріоритети, бо добре знає, до чого прагне, і не лінується здійснювати свої бажання.

— Олеже, звідки ваші активність та громадянська свідомість?
— Ці якості є у кожного, головне їх розвивати. Я ще в школі піднімав маси за несправедливі оцінки та протестував проти упередженості вчителів (сміється — авт.). Насправді все зав’язалося в 2007 році. Насувалися чергові парламентські вибори і гріх було не скористатися можливістю трохи підзаробити. Для цього пройшовся місцевими осередками кількох політичних партій і так склалося, що осів у молодіжній організації “Батьківщина молода”. Мене одразу ж почали залучати до проведення різних акцій, семінарів, словом, потроху втягували в громадську роботу. Коли ж через деякий час я потрапив на навчання в Школу молодого лідера, то зрозумів, що рухаюся в правильному напрямку. Там підсилили моє бажання та додали імпульсу розвивати в собі лідерські задатки, бути активним.

— Відтоді ви по кілька разів у рік відвідуєте подібні тренінги, конкурси, навчання. Щоб проходити кастинги на них, потрібно бути генієм?
— Це хибна думка або найпростіша відмовка тих, хто не хоче чи боїться спробувати свої сили в проектах такого роду. Головне — бажання та старання. Не пройшов з першої спроби — доля обов’язково усміхнеться наступної. Той, хто хоча б один раз поповнив свої знання у такий спосіб, знайде чимало плюсів, до яких наша класична університетська освіта не дотягує. По-перше, за короткий час (два-чотири дні) отримуєш дуже багато нової інформації, на осмислення та аналіз якої я зазвичай витрачаю ще кілька наступних тижнів. По-друге, це не мертві знання, бо одразу ж на практиці є нагода перевірити засвоєну теорію. По-третє, на яку б тему не був семінар, він завжди пробуджує велику ініціативність та бажання робити щось нове.

— Ви згадали теми студій: які ваші улюблені?
— Цього року я пройшов відбір на курс навчання Вищої політичної школи, яку організовує Центр політичної студії та аналітики для молодих лідерів. Він передбачає протягом півроку три семінари на різні теми. На першому, який мене зачепив найбільше, ми говорили про філософію, політичні ідеології. Під його впливом навіть книгу з філософії купив, познайомився з працями Платона та інших стародавніх мислителів.

— Цікавість до політики — це ж не випадково?
— Хочу стати державним службовцем, тому бути політично грамотним. Хоча я не належу до когорти людей, які до дрібниць відстежують усі внутрішні політичні перипетії в країні. Ще мрію закінчити Національну академію державного управління при Президентові України. Але для цього спочатку потрібно три роки попрацювати на державній службі.

— Місяць тому ви отримали диплом, тому вже можете починати втілювати свій план щодо останнього.
— Зараз ще відпочиваю, насолоджуюся свободою, поки є нагода. Звісно, вже маю деякі плани щодо роботи. До речі, нещодавно мені вдалося втілити ще одне своє давнє прагнення — стати помічником депутата Андрія Ропотана. Думаю, цей факт у біографії зіграє мені лише на руку і підвищить попит на мене на ринку праці.

— А як проводите дозвілля, чим захоплюєтеся?
— Я — великий футбольний фанат. Не лише дивлюся матчі по телевізору: вболіваю за “Динамо”, але й сам полюбляю згадати дитинство і поганяти м’яча в компанії друзів. Ще багато читаю. Якщо раніше захоплювався психологією, то тепер більше цікавлять книги футурологічного змісту. Час від часу щось пишу: це переважно інформативні матеріали, які закидаю на сайт нашої молодіжної організації. Навіть пробував щось розміщувати в газетах, зокрема і в “Проскурові”.

— Бажаю успіхів і дякую за розмову.

Ольга Цимбалюк

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *