Соціум

Анатолій Лаврентій: “Хмельницький прагне стати енергоефективним містом”

27 травня цього року Хмельницький разом з Києвом, Дніпропетровськом та Рівним став містом-партнером проекту USAID “Реформа міського теплозабезпечення в Україні”. Наша розмова на цю тему з заступником Хмельницького міського голови Анатолієм ЛАВРЕНТІЄМ.

27 травня цього року Хмельницький разом з Києвом, Дніпропетровськом та Рівним став містом-партнером проекту USAID “Реформа міського теплозабезпечення в Україні”. Наша розмова на цю тему з заступником Хмельницького міського голови Анатолієм ЛАВРЕНТІЄМ.

— Анатолію Степановичу, що означає для нашого міста цей проект?
— Хмельницький заслуговує якісного теплопостачання. Досвід сусідніх держав, зокрема Росії, Польщі, Угорщини, показує, що це цілком можливо. І досягти цього можна лише впроваджуючи енергозберігаючі програми та модернізуючи мережі. Експерти USAID допоможуть зробити це якомога ефективніше. Ми мали нагоду переконатися в цьому на прикладі міст, які вже брали участь у пілотних проектах. Вони отримали гарний результат від їх впровадження.

— Хто виконує цей проект в Україні?
— “Реформа міського теплозабезпечення в Україні” (РМТ) працює за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у співробітництві з Міністерством житлово-комунального господарства і втілюється компанією International Resources Group (IRG) за участю українських і міжнародних організацій. Це допомагає Україні у трансформації галузі міського теплозабезпечення у фінансово життєздатний, належним чином керований і справедливо регульований сектор, який надаватиме надійні та якісні послуги за доступними цінами населенню, громадським установам і місцевій промисловості.

— У чому полягатиме співпраця міста з проектом?
— Результатами співпраці стануть навчання фахівців, оцінка міського енергетичного сектора, розробка муніципального енергетичного плану, розробка правових та технічних основ, а також технічних специфікацій для пристроїв обліку, запровадження енергоефективних технологій, моніторинг результатів проектів. Крім того, цей проект сприятиме створенню ОСББ, житлових кооперативів, допомагатиме вдосконаленню управління та підсиленню фінансової відповідальності домовласників, а також буде проведено широку інформаційну кампанію з енергоефективності та розвитку ОСББ. У ході роботи проект РМТ допомагатиме у пошуку фінансування, залученні приватного сектора до впровадження проектів енергозбереження у галузі теплозабезпечення, у фінансуванні деяких демонстраційних енергоефективних проектів. Водночас він запровадить багатогранну національну інформаційну кампанію, щоб навчати громадян ефективному споживанню енергії. Інформаційна діяльність також буде спрямована на роз’яснення громадськості та керівникам переваг пропонованих змін до законодавства, тарифної реформи та заходів забезпечення соціального захисту населення. У майбутньому результати роботи проекту РМТ у міс-тах-партнерах будуть розповсюджу-ватися і в інших містах України.

— Скільки триватиме цей проект?
— Наше партнерство триватиме до вересня 2012 року. На мій пог-ляд, ми обов’язково досягнемо бажа-них результатів у впровадженні прозорих та ефективних реформ у сфері теплопостачання. Адже місто має високу мотивацію, готовність та спроможність запроваджувати спільні напрацювання для подальшого розвитку теплопостачання та поліпшення якості послуг. Тим більше, що вже маємо позитивний досвід впровадження різноманітних ефективних заходів енергозбереження нашими комунальними підприємствами, зокрема КП “Хмельницьктеплокомун-енерго”, КП “Південно-Західні тепломережі” та КП “Хмельницькводоканал”. Завдяки енергозберігаючим заходам торік ці підприємства досягли економії у понад три мільйони гривень. Чималу користь дала участь у проекті трьох наших загальноосвітніх навчальних закладів — НВК №4, гімназії №1 ім. В.Красицького, ліцею №17, а також Хмельницького національного університету, які не лише активно займаються в своїх закладах енергозбереженням, проводять серйозну дослідницьку роботу, а й беруть участь у просвітництві з питань енергоспоживання в нашому місті. І учні, і студенти провели різноманітні акції, розповсюдили чимало спеціальної літератури, а місто виготовило соціальну рекламу і, таким чином, змусили перейнятися цими проблемами значну частину хмельничан. Словом, я назвав би це все хорошим підготовчим етапом.

— Проект РМТ вже запрацював?
— Він стартував у липні. Ми взяли участь в інформаційному семінарі міського енергетичного планування, отримали програмне забезпечення. Незабаром буде створено робочу групу, яка розроблятиме інвестиційні програми для міста, а координуватиме роботу новостворений відділ інвестицій та енергозбереження міськвиконкому. Про всі наступні етапи роботи проекту РМТ ми обов’язково повідомлятимемо громаду і долучатимемо її до всіх справ. Вважаю, що в прагненні стати енергоефективним містом вона нас підтримає.

— Дякую за розмову.

Вікторія СТАНДРІЙЧУК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *