Соціум

Валерій Калюжний: “Інвестиції в освіту завжди дають віддачу”

Після завершення прийому документів, що тривав протягом місяця, приймальні комісії вищих навчальних закладів почали оприлюднювати списки потенційних студентів. Якою була цьогорічна вступна кампанія для Національної академії Державної прикордонної служби України ім. Б.Хмельницького — наша розмова з першим заступником ректора академії, генерал-майором Валерієм КАЛЮЖНИМ.

 

 

Після завершення прийому документів, що тривав протягом місяця, приймальні комісії вищих навчальних закладів почали оприлюднювати списки потенційних студентів. Якою була цьогорічна вступна кампанія для Національної академії Державної прикордонної служби України ім. Б.Хмельницького — наша розмова з першим заступником ректора академії, генерал-майором Валерієм КАЛЮЖНИМ.

— Валерію Олександровичу, відомо, що цього року в Україні кількість випускників шкіл значно зменшилась. Чи позначилося це на наборі у вашому вузі?
— Як і в попередні роки, нестачі в абітурієнтах ми не відчули. Цього року конкурс вступників був приблизно такий же, як і минулого. Було зареєстровано 258 заяв бажаючих оволодіти спеціальностями для Державної прикордонної служби України.

— Які спеціальності цього року найбільш популярні?
— На всі спеціальності подано приблизно однакову кількість заяв.

— Які особливості цьогорічної вступної кампанії?
— Згідно з розпорядженням голови Державної прикордонної служби Миколи Литвина, цьогоріч на 200 державних місць набрано 100 осіб з числа цивільної молоді і 100 контрактників військової служби, тобто 50% на 50%. У майбутньому передбачається на всі військові спеціальності брати бажаючих лише з числа військовослужбовців контрактної служби.

— Тобто, випускники будуть позбавлені права вступати на спеціальності, призначені для охорони державного кордону, одразу після закінчення школи?
— Вибір професії — відповідальна справа. Керівництво Держприкордонслужби справедливо вважає, що для успішного навчання в академії та оволодіння обраною спеціальністю треба бути готовим фізично, психологічно і професійно. Перший етап цієї готовності — контрактна служба на кордоні, яка дозволяє оцінити свої можливості нести службу на вірність Батьківщині.

— Який він — сьогоднішній абітурієнт, охочий стати прикордонником?
— Ми не розчаровані загальноосвітнім рівнем підготовки ні контрактників, ні випускників шкіл. Більшість з них достойно пройшли також особливі екзамени — фізичні випробування й отримали гарні результати, а також професійно-психологічну тестову перевірку й визнані профпридатними для подальшого навчання в нашому вузі.

— А який був конкурс на конт-рактну форму навчання?
— Платна форма навчання впроваджена минулого року на трьох факультетах: правознавство, філологія та автомобільний транспорт. Цьогоріч виявили бажання навчатися за контрактом майже 400 осіб із числа цивільних, які претендують на 143 місця.

— Скільки було пільговиків серед вступників?
— Подано 16 заяв.

— Цього року місця під держзамовлення у вузах скорочено на 42 відсотки. Чи є зміни з держзамовленням в академії?
— Ні, змін у нас немає. Навпаки, на наступні роки є потреба збільшувати державне замовлення на підготовку військових спеціалістів для державного кордону.

— Чи будете збільшувати набір на комерційну форму навчання?
— Так, оскільки вуз має всі можливості для збільшення кількості студентів: у нас хороша матеріальна база та кваліфікований професорсько-викладацький склад.

— У яких курсантах та студентах зацікавлена Національна академія Державної прикордонної служби України?
— Ми зацікавлені, щоб до нас прийшли професійно орієнтовані абітурієнти, які знають вимоги нашого вузу, мотивовані вчитися та готові до навчання.

— На вашу думку, чому цивільні обирають платну форму навчання саме у вашому вузі?
— Рейтинг, умови і престиж нашого навчального закладу постійно зростають. Тому, на мою думку, батьки готові навіть обирати між бюджетом і платним навчанням, аби їх син чи дочка отримали якісну освіту і в майбутньому мали хорошу кар’єру. Батьки розуміють: інвестиції в освіту — це інвестиції, які не пропадають, бо вони завжди дають віддачу. Крім того, опитування сьогоднішніх студентів підтвердило, що наш навчальний заклад має гарні традиції щодо виховного процесу.

— Доки триватиме вступна кампанія?
— 31 липня закінчилося подання заяв на всі рівні підготовки спеціалістів. Уже сформовано список рекомендованих до зарахування на навчання на місця державного замовлення з рівнем підготовки бакалавра. Зарахування абітурієнтів на конт-рактну форму навчання триватиме до 10 серпня — на стаціонар та до 25 серпня — на заочний відділ, до речі, вперше відкритий цього року.

— Чи задоволені ви результатами вступної кампанії?
— Вступна кампанія проходить спокійно, без несподіванок та ексцесів. В академії створено всі умови для відкритого й прозорого вступу. Скажу більше: жодного звернення, жодної апеляційної заяви чи скарги ні від батьків, ні від абітурієнтів (я є головою апеляційної комісії) не надійшло. Отож ходом вступної кампанії ми задоволені.

— Дякую за розмову.

Вікторія СТАНДРІЙЧУК
На фото: під час вступних випробувань в академію

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *