Соціум

Дітей у таборі “Чайка” вчили рятувати життя

Через тиждень після того, як у дитячий табір “Чайка” (с. Голов-чинці Летичівського району) заїхала перша зміна відпочивальників, у гості до них завітали рятувальники. Представники міського управління Міністерства з надзвичайних ситуацій вирішили навчити дітей правильно поводитись у нестандартних ситуаціях, рятувати людські здоров’я та життя.

Через тиждень після того, як у дитячий табір “Чайка” (с. Голов-чинці Летичівського району) заїхала перша зміна відпочивальників, у гості до них завітали рятувальники. Представники міського управління Міністерства з надзвичайних ситуацій вирішили навчити дітей правильно поводитись у нестандартних ситуаціях, рятувати людські здоров’я та життя.

Перед від’їздом із Хмельницького журналістам повідомили, що через негоду майже три десятки сіл Летичівщини, в тому числі й табір, залишилися без електрики. Ця новина внесла деякі корективи до планів рятувальників і першими, про що подбав начальник міського управління МНС Дмитро Білоус, стали обід і вечеря для дітей. Оскільки ситуація була надзвичайною, тому й готувати їх мали в незвичних умовах — на польовій кухні. Отож того дня діти не лише пройшли невеличкий “лікнеп”, але й отримали нагоду скуштувати солдатської каші.

“Зараз канікули і більшу частину дня наші чада знаходяться без нагляду дорослих. Це й сприяє виникненню багатьох нестандартних, часто небезпечних ситуацій. Сьогодні ми розповімо та покажемо, як у них поводитися та що робити, аби без допомоги старших вберегти себе та своє здоров’я від летальних наслідків, — розповідав головний еменесник міста Дмитро Білоус. — Аби діти зацікавилися та більше запам’ятали, навчання проводитимемо в ігровій формі. Все, що вдасться засвоїти, перевірятимемо на практиці. Кращим вручимо заохочення — грамоти”.

На території табору було розгорнуто три навчальні пункти. Першим став агітаційний автобус МНС, у якому розвішали плакати відповідної тематики та вмонтували телевізор. По ньому для найменших відпочивальників “Чайки” показували мультики. Діти з задоволенням спостерігали за совою та домовиком, які з екрана вчили їх гарній поведінці та манерам. Після перегляду 10-річні брати-близнюки Андрій та Ваня Капітанчуки з Хмельницького в один голос стверджували, що мультик дуже повчальний. “Він розповідає про те, що не можна брати в руки гострі предмети: ножі, скло, цвяхи, гратися з вогнем”, — переказують хлопчики зміст ролика. Якщо меншеньких тут лише навчали, то в старших уже перевіряли знання, влаштувавши для них вікторину. На завершення всім роздавали кольорові пам’ятки, які дехто одразу ж взявся перечитувати.

На другій навчальній точці розповідали про заходи безпеки на воді, вчили проводити реанімаційні заходи під час утоплення, сонячного удару, переломах, вивихах і т.д. Окремо говорили про вибухові предмети, демонстрація яких викликала у молодших хлопчиків особливе захоплення. Після теорії діти одразу ж могли перейти до практики. Охочих зробити непрямий масаж серця манекену, перебинтувати йому руку чи ногу було чимало. Серед тих, кому вдалося перевірити свої лікарські задатки, був і 11-річний Богдан Широков із Шепетівки. “Шину я накладав уперше і, хоч не все вдалося, я примотав її не надто тісно, процес мені сподобався”, — зізнається він.

Третій пункт був найцікавішим, бо на ньому стояла аварійно-рятувальна машина. Тут діти могли потренуватися в бойовому розгортанні, на швидкість одягати засоби захисту: вогнезахисні костюми, протигази. Гасити несправжню пожежу спробували не лише юні відпочивальники, але і їх вихователі. В “шкірі” рятувальника довелося побувати і вожатому третього загону Костянтину Гайдашевському. “Емоцій багато, бо досі не робив нічого подібного, — ділиться він враженнями. — Було цікаво, але свою роботу я б ніколи не проміняв на роботу еменесника. Це дуже складна і відповідальна професія, хоча виховання юного покоління, як на мене, також завдання не з легких”.

Ольга Цимбалюк

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *