Ще у семирічному віці талановита хмельницька піаністка, семикратна лауреатка міжнародних конкурсів Ганна Панкова, відтоді, як почула під час перебування з батьками у Ялті гру видатного санкт-петербурзького піаніста, загорілась фортепіанною грою, “захворіла” музикою. І, здається, на все життя…
Ще у семирічному віці талановита хмельницька піаністка, семикратна лауреатка міжнародних конкурсів Ганна Панкова, відтоді, як почула під час перебування з батьками у Ялті гру видатного санкт-петербурзького піаніста, загорілась фортепіанною грою, “захворіла” музикою. І, здається, на все життя…
Хоча у її родині і не водились музиканти. Старша сестра Ольга — фармацевт, батько Олександр Емануїлович — інженер-випробувач радіозаводу, мама Марія Євгенівна — інженер-конструктор. Довелось батькам відправити Ганнусю до дитячої музичної школи №1. А вже через два роки дівчинка навчалась у дитячій школі мистецтв у класі Катерини Слободянюк, згодом — у класі Тетяни Бондаренко (нинішнього директора школи мистецтв). Дівчинка не просто собі грала гами, етюди, п’єси, а летіла на крилах музики у чародійне царство звуків, примхливих музичних образів…
Вже на четвертому курсі Хмельницького музичного училища ім. В.Заремби під вмілим керівництвом талановитого педагога Валерії Разумової Ганна сягнула таких висот майстерності, що відважилась взяти участь у міжнародному конкурсі піаністів “Срібний дзвін” (Ужгород-2004). І звідти приїхала лауреатом другої премії. Того ж року ще одне лауреатство — в Німеччині на міжнародному фестивалі “Мистецтво об’єднує”.
А незабаром ще одна визначна подія: перший публічний виступ з Хмельницьким обласним симфонічним оркестром, де вона виконала Концерт Е.Гріга у трьох частинах.
Нині Ганна Панкова, вже маючи за плечима академічну освіту (закінчила з відзнакою магістратуру Львівської національної академії, клас доцента, заслуженої артистки України Оксани Рапіти) та неабиякий досвід концертної діяльності в містах України, Польщі, Словаччині, Чехії, працює викладачем фортепіано у Хмельницькому музучилищі.
Але повернімося до львівського періоду становлення піаністки Ганни Панкової. Вже в кінці першого курсу Львівської національної академії Ганна бере участь у І Фестивалі-конкурсі музики Ф.Шопена (м. Львів). А в 2009-му стає лауреатом І премії міжнародного конкурсу “Мистецтво ХХІ століття” у місті Ворзель (категорія “Камерний ансамбль” у складі фортепіанного квінтету під керівництвом Т.Шуп’яної).
Ще там, у студентській аудиторії, зродився творчий тандем Юлії Божик і Ганни Панкової (на фото). Починаючи з 2009 року, ці дві талановиті музикантки об’їздили з гастролями багато країн, беручи участь у престижних концертах камерної музики. І це не тільки сольні концерти фортепіанного дуету, але й тріумфальні виступи з симфонічними оркестрами Варшави, Лодзя, Санока (Польща), за що дівчата цьогоріч удостоєні нагороди Підкарпатської фундації розвитку культури.
У квітні фортепіанний дует Юлії та Ганни здобув звання лауреата (ІІІ премія) на міжнародному конкурсі імені Ф.Шуберта (м. Єсенік, Чехія).
Репертуар цього неординарного дуету барвиться шедеврами світової фортепіанної музики. Цілий калейдоскоп напрямків і стилів. У їх творчій палітрі всього вдосталь. Контрастування тем і образів, їх взаємопроникнення, пластична зрівноваженість форми і висока інструментальна техніка гри, індивідуалізація тембральних барв, масштабність музично-образного мислення — це ті основні риси Юлії і Ганни, які дали їм можливість піднестися на музичний Олімп. А вони ж лише рік тому розпрощалися зі студентською партою. У них усе ще попереду!
Микола Кульбовський