Колектив дитячої школи мистецтв відзначає цього року ювілей: 20 славних сторінок постійного щастя спілкування з дітьми та підлітками, їх батьками, родинами, друзями. Як правило, непомітною залишається клопітка робота, а на виставках, сцені — свято мистецтва…
Колектив дитячої школи мистецтв відзначає цього року ювілей: 20 славних сторінок постійного щастя спілкування з дітьми та підлітками, їх батьками, родинами, друзями. Як правило, непомітною залишається клопітка робота, а на виставках, сцені — свято мистецтва. В школі існує чимало надбань, одне з цікавих, оригінальних — фортепіанний дует “Контрасти” у складі викладачів школи Ольги Колосовської та Лариси Незборецької. Ансамблістки добре знають потреби шкільного віку дітей та молоді: пані Лариса разом зі школою святкує свій особистий викладацький ювілей — у школі вона з 1991 року; пані Ольга працює з 1996-ого. Випускниці Хмельницького музичного училища, вони у 1997 році офіційно започаткували сумісну концертну діяльність. У їхній дуетній програмі є своєрідний третій учасник, який майстерно веде співучо-словесне соло: ведуча багатьох шкільних концертів, викладач школи мистецтв Світлана Мазур. Вона — випускниця музучилища по класу “Теорія музики” викладача Надії Варавкіної-Тарасової, закінчила факультет соціальної педагогіки та психології ХНУ. Світлана Борисівна володіє талантом тримати слухачів у захваті від програми концертів, духовно відчуває особливий стан сумісної творчої праці, тому що й сама гарно співає, має навіть практику храмового співу. Ольга Колосовська навчалася у завідувача відділом спеціального фортепіано, видатного викладача Артура Антонова, Лариса Незборецька — у завідувачки відділом камерного ансамблю Маргарити Колосовської. Їх педагоги — відомі на Хмельниччині, в Україні та за її межами своїми талантами, методикою, високим рівнем особистої концертної практики. Маргарита Колосовська багато років виступала в дуеті зі своїм чоловіком В’ячеславом Колосовським, який мав яскравий талант соліста й ансамбліста, грав на трьох струнах балалайки світовий скрипковий репертуар.
На прохання розповісти історію створення ансамблю “Контрасти” виконавиці однозначно називають його ініціатора — Маргариту Колосовську та з захопленням розповідають про перший великий концерт у 2003 році “Квітневі тремоло, чверті й вісімки гумору”. На дебютному виступі звучала різностильова жартівлива музика від дитячої до джазової, із шарадами, конкурсами, переодяганнями та витівками. Концерт надовго залишився в пам’яті слухачів, а художниця, теж викладач школи Надія Храмова створила алегоричні картини, на яких милі, симпатичні виконавиці зображені біля знаменитого білого роялю у вигляді небесних птахів.
Репертуар дуету постійно оновлюється, його запрошують виступати, очікують несподіваних зустрічей з оригінальними творами. Ансамблева гра викликала подяку у слухачів Національної академії післядипломної освіти (м. Рівне). Навесні цього року, під час кульмінаційних святкувань 20-ї річниці Хмельницької дитячої школи мистецтв, репертуар концерту “Контрастів” був настільки ювелірно відточеним, що після виступу біля учасників вільного місця не було — квіти, привітання, щирі слова подяки…
Відчутно, що Хмельницька дитяча школа мистецтв під керівництвом директора Тетяни Бондаренко, заступника директора з навчальної роботи Олени Дудар та завідувачки музичним відділенням Людмили Васячкіної прямує шляхом творення любові, краси, знань — справжнього щита національної культури.
Надія Варавкіна-Тарасова, викладач-методист музучилища ім. В.Заремби, музикознавець