Нова школа в мікрорайоні Озерна готується до навчального процесу, який розпочнеться одразу після різдвяних канікул. Зараз тут продовжують приймати заяви від батьків.
Мабуть, далеко не кожне місто в Україні в час економічної кризи береться за реконструкцю шкіл та дитсадків. Хмельницький — виняток, адже будівництво нових соціальних об’єктів залишається в пріоритеті міської влади. Сьогодні мова про новозбудовану школу на вулиці Залізняка, 32, в мікрорайоні Озерна, яка стала не лише одним з найбільших сучасних об’єктів у Хмельницькому, а й стратегічним. Адже в мікрорайоні мешкає чи найбільше молодих сімей, а єдине на Озерній НВО №28 давно перевантажене. Більше того, цей заклад побив своєрідний національний рекорд і став найбільшим в Україні за кількістю учнів: понад дві тисячі у 65 класах. Втім, виходячи з реалій сьогодення, школа, яку почали зводити у 2018 році, могла легко стати довгобудом, але міський голова навіть не розглядав такий варіант. Тож, аби завершити будівництво, були задіяні усі фінансові ресурси, в тому числі кошти з обласного бюджету й банківський кредит. І це саме той випадок, коли мета виправдала всі важелі та стала вирішальною.
Сьогодні цей навчальний заклад на Озерній батьки називають школою мрії. І, справді, школа усім школам — школа! Величезна, сучасна, з потужними дитячими майданчиками, стадіоном, з просторими класами, бібліотекою, харчоблоком. Для учнів тут є 250 одиниць різної комп’ютерної техніки, усі класи з інтерактивними дошками і обладнані всіма необхідними дидактичним матеріалами. У ці дні школа готується до зустрічі з учнями, які сядуть за парти вже після новорічних канікул.
“Чекаємо на мешканців мікрорайону Озерна, які проживають на нашій території обслуговування. З НВО №28 до нас переходять по п’ять класів кожної паралелі початкових класів. Щодня обживаємо території, готуємо усе для того, щоб зустріти діток в класах. Продумуємо до дрібниць і побут наш шкільний. Намагаємося вразити й новим освітнім простором. Зробити його ще більш зручним, яскравим, інноваційним, незвичним”, — розповідає директорка Хмельницької початкової школи №1 Тамара Газда.
Повністю готова до роботи їдальня, приміщення якої настільки просторе, що водночас тут може харчуватися майже 200 учнів. Кухарка Зінаїда Свідерська каже, що їй і п’ятьом її колегам вже не терпиться готувати на сучасному обладнанні сніданки та обіди дітям.
“Я працюю вже 40 років в їдальні, але такого обладнання в нас ще ніколи не було. Нові індукційні плити, духовки, тістомісильні машини, овочерізки окремо для сирих та варених продуктів, м’ясорубки окремо для м’яса та риби. Раніше була одна на все”.
До слова, в початковій школі є 11 інклюзивних класів. Водночас це єдиний в області навчальний заклад, де працюватуть два ліфти, є інклюзивні вбиральні, а коридори обладнані спеціальними поручнями. Аби дітям було легше орієнтуватися і не заблукати у величезному освітньому просторі, кожен поверх розфарбований в інший колір.
Символом нової школи стала барвиста пташка-головоломка танграм, тобто, тут самі будують з різнокольорових пазлів трикутників своє життя і майбутнє. Перший — жовтий — я, моя родина, мій казковий світ. Другий — салатовий — моє місто, моя Україна. Третій (там будуть розташовані майбутні четверті класи) — блакитний — це наш великий світ і неосяжний космос. Така кольорова гама допомагає дитині гарно себе знаходити у величезній школі в понад 6,5 тис. кв. м.
З 10 січня 2022 року за парти нової початкової сяде понад 700 учнів.
Ольга Сєргєєва