В кінотеатрі ім. Т.Г.Шевченка презентували короткометражні відео на важливі соціальні теми. Їх авторами є юні вихованці івано-франківської телестудії “Подружки”. Мета проєкту — допомогти впоратися зі складними, конфліктними ситуаціями, які стаються вдома, у школі, в гурті ровесників.
Чимало негативних процесів та явищ впливають на психологічне здоров’я суспільства: пандемія коронавірусу, війна, бідність тощо. А ще й особисті проблеми є в кожного. Усе це стає причиною насилля, негативно впливає на здоров’я дітей. Тому дуже важливо не тільки впоратися з проблемами негативного впливу, а й запобігати їм. Нині існує чимало громадських організацій, які за це беруться. Серед останніх — івано-франківська дитяча студія журналістики “Подружки”. Під керівництвом телеведучої Марисі Томашевської школярі з різних міст України самотужки створили ряд короткометражок на важливі соціальні теми, як булінг, неповага до праці батьків з боку дітей тощо. Аби поширити їх серед ровесників, запланували презентаційне турне Україною. Другим містом, де показали короткометражки, став Хмельницький. На перегляд 29 листопада до міського кінотеатру ім. Т.Г.Шевченка запросили хмельницьких педагогів.
“Хочеться, щоб вчителі нашого міста показали ці відеоролики в кожній школі. Вони допоможуть дітям впоратися з поширеними нині проблемами. Крім того, хмельницькі школярі можуть також приєднатися до проєкту “Подружок” і створити власні відеороботи на актуальні теми”, — зазначив заступник міського голови Михайло Кривак.
Перша тема, яку висвітлили юні журналісти, — неповага до батьків. Героїня мініфільму звинувачувала матір у неспроможності придбати їй дороговартісні речі, мовляв, користі від маминого ходіння на роботу жодного. Дійшло до того, що дівчинка перестала виконували свої хатні обов’язки, розмовляти з мамою. І це в той час, як у самої матусі були серйозні проблеми. Розв’язати конфлікт допоміг психолог. Не боятися звернутися до спеціаліста — те, на чому наголосили авторки короткометражки.
Другий ролик розповів про вміння цінувати тих, хто поруч. Надто прискіплива начальниця розкритикувала працівників настільки, що весь колектив відмовився працювати з нею.
Навчили юні журналісти й бачити в житті позитив, не зациклюватися на поганому. Виявляється, в більшості людей є схильність перебільшувати одне негативне явище, навіть якщо за день із ними сталося вдвічі більше хорошого.
“Усі ролики знімали самостійно: придумували теми, домовлялися з операторами. Дехто з нас пережив якусь історію й поділився власним досвідом. Як розв’язати проблеми, радилися з дорослими, педагогами”, — розповідає одна з “Подружок”, Маргарита Літинська.
Учасниці проєкту поспілкувалися з хмельничанами, заохотили їх приєднатися до створення соціальних відеороликів.
“У нашій студії навчаються діти з різних міст, є й з Хмельницького. Були раді презентувати роботу студійців у вашому місті, з яким співпрацюємо, з яким ми дружні”, — зазначила Марися Томашевська.
За створення цікавого повчального відеоряду усі вихованці івано-франківської студії журналістики отримали грамоти від міського голови Олександра Симчишина.
Ірина Салій