Відтепер у першій міській лазні, що на вулиці Франка, 28, можна не лише попаритися, а ще й помилуватися виставкою вишитих картин Віри Сули, котра працює тут касиром.
Віра Миколаївна вже не вперше радує хмельничан своїми вишивками: минулого року з нагоди 8 Березня та Дня міста її картини тут уже виставлялись. Ідея організувати виставку належить керівництву лазні, котре випадково дізналося про талант своєї працівниці. Нині в експозиції понад півтора десятка робіт. До такого виду творчості Віру Сулу спонукали певні життєві обставини, хоча вишивати вона вміє з дитинства. “У мене вся сім’я творча, — розповідає пані Віра. — Сестри також вишивають, мати наша була рукодільницею”. Схеми для своїх робіт Віра Сула купує або вимінює у подруг. Найбільше їй подобається вишивати квіти та жінок. Як зазначає вишивальниця, створення однієї картини може тривати від місяця до півроку, залежно від складності вишивки. За словами майстрині, для картини “Маки” вона використала аж 55 кольорових відтінків. Жінці настільки подобається вишивати, що вона втрачає відчуття часу за роботою: “Інколи як візьмуся зранку за вишивання, то й просиджу цілий день з голкою до ночі. Така праця заспокоює, дає відпочити”, — каже майстриня.
Відвідувачі дивуються, проте сприймають виставку на ура. За словами Віри Сули, частіше її вишивками цікавляться чоловіки, а не жінки. “Я одразу звернув увагу на картини. Спочатку думав, що вони намальовані, а коли дізнався, що це вишивка, то дуже здивувався. Насправді дуже красиво”, — ділиться враженнями відвідувач лазні пан Петро. Віра Миколаївна оцінює свої картини дорого. Нитки, рамки коштують немало, а якщо ще врахувати працю… Тому найкращі свої вишивки жінка дарує дітям. А можливість помилуватися ними, не купуючи, мають змогу всі охочі.
Галина Мельник