Сьогодні існує безліч різноманітних видів та способів шахрайства, і, так само, як на кожен товар є свій покупець, кожен вид шахрайства має свою аудиторію.
На “вигідні” кредити найчастіше ведуться ті, хто опинився у фінансовій скруті. У цьому випадку шахраї видають себе за представників неіснуючих кредитних компаній, використовуючи при цьому фальшиві документи, веб-сайти та електронні листи, які аж ніяк не насторожують людей. Далі пропонують жертві, яка втрапила на гачок, сплатити певну суму “авансу” для отримання безвідсоткового кредиту чи певного фінансування або ж спадкування в обмін на грошову винагороду. Після цього шахраї швидко зникають, анулюють свої компанії і відкривають нові, продовжуючи вводити довірливих громадян в оману.
На “зняття порчі” легко ведуться ті, у кого всі справи йдуть шкереберть. На цілющі ліки від усіх хвороб та ще й за помірними цінами — ті, хто має вади зі здоров’ям. Не застраховані від псевдосоцпрацівників, які обмінюють старі гроші на нові купюри, жителі, здебільшого, віддалених сіл, але жертвами цього виду шахрайства стають й містяни поважного віку.
А ось платять за неіснуючі послуги, або купують кота у мішку найчастіше молоді та люди середнього віку, які довіряють усьому, що читають в інтернеті. На смс-ки про виграш ведуться навіть солідні люди, хоча на цей вид шахрайства не мали б реагувати взагалі, оскільки він дуже поширений і повідомленнями про псевдовиграші кишать соцмережі. Але так, мабуть, влаштована людина, яка, зачувши про виграш, втрачає контроль над головою. Та найбільш поширені види шахрайства, які знаходяться, можна сказати, в топі — дзвінок від “співробітника банку” та так званий “порятунок від тюрми”. Останній — просто класика жанру: невідомий телефонує вночі до жертви, навмання каже, що її син, донька чи онук скоїли злочин, і аби вони уникнули покарання, потрібні гроші. Розгублені люди, замість того, аби зателефонувати родичу, домовляються з незнайомцями та передають їм гроші. Так, до 24-річної жительки с. Кам’янка Кам’янець-Подільського району зателефонувала невстановлена особа і, назвавшись працівником служби безпеки банку, під приводом розблокування картки випитала реквізити й зняла з рахунку 11 тисяч гривень.
А до 84-річної мешканки Старокостянтинова зателефонувала невстановлена особа, яка представилась лікарем. Потерпілій повідомили, що її син потрапив у ДТП і потребує дороговартісної операції. Перелякана матір передала невідомій особі 50 тисяч гривень. А згодом виявилось, що з її сином усе гаразд.
Відтак поліція ще раз нагадує, аби ми були обачливими, не легковажили та перевіряли інформацію. За словами правоохоронців, зловмисники часто “працюють” з непідконтрольних територій Донбасу, і такі злочини дуже важко розкрити.