Без категорії

“У разі відмови готуємо позов до суду”

Міський голова та очільники двох хмельницьких теплопостачальних підприємств звернулися до АТ “Укргазвидобування” з пропозицією укласти угоду, щоб без націнок посередників купувати газ і завдяки цьому не підвищувати тарифи восени.

Україна посідає друге місце в Європі за обсягами покладів природного газу. Найбільшою газовидобувною компанією у Центральній і Східній Європі, що видобуває 73% природного газу в Україні, є АТ “Укргазвидобування”. Але парадокс в тому, що це державне підприємство не продає газ напряму українським теплопостачальникам. Його купує “Нафтогаз України” і продає через газопостачальну компанію “Нафтогаз Трейдинг”. У 80-х таке явище називалося спекуляцією, за яку той, хто нею займався, отримував реальний строк ув’язнення. Як назвати сьогодні дії “Нафтогазу”? Скоріш за все, паразитуючою “прокладкою” . І це при тому, що сьогодні НАК “Нафтогаз України” є збитковою компанією, яка розпоряджається коштами прибуткового “Укргазвидобування”. І це також парадокс.
Втім, зважаючи на те, що ринок газу, який введений з 20 травня 2021 року, дозволяє видобувній компанії продавати 100 відсотків обсягу природного газу всім учасникам ринку, міський голова Олександр Симчишин та очільники двох хмельницьких теплопостачальних підприємств звернулися до “Укргазвидобування” з пропозицією укласти угоду, щоб напряму без націнок посередників купувати газ. Це дасть можливість не підвищувати тарифи під час опалювального сезону.
“Ми робимо пропозицію “Укргазвидобуванню”, зважаючи на те, що це українське підприємство, це газ власного видобутку. За оцінками експертів, його собівартість на рівні 3600-4000 за тисячу кубометрів. Беремо собівартість, плюс, відповідно, заробіток державного підприємства, і за ціною 4500, приблизно, ми з великим задоволенням готові купувати газ українського виробництва в українського підприємства. В разі відмови готуємо позов до суду і будемо вимагати зобов’язати “Укргазвидобування” на такий крок. Лише у такому випадку ми уникнемо підвищення тарифів та зможемо якісно увійти в опалювальний сезон. Таку ініціативу будуть підтримувати й інші міста. До прикладу, Київ вже подав позов до суду!”, — зазначив міський голова під час брифінгу.
До слова, на сьогоднішній день комунальні теплопостачальні підприємства Хмельницького вже на 80 відсотків готові до опалювального сезону. “Модернізуємо котельні, маємо більше 5 000 м замінених мереж, ще 1500 метрів плануємо замінити до 1 вересня, проводимо пусконалагоджувальні роботи. За 6 років ми замінили майже 45 000 м мереж. Це дає можливість утримувати низький тариф і мати найменші втрати тепла в Україні”, — підкреслив міський голова.
Для довідки: зараз природний газ для теплопостачальних підприємств продають за ціною 7 583 грн за тисячу кубометрів для виробництва гарячої води. Також підприємства сплачують 1 970 грн за тисячу кубометрів за розподіл. Для бюджетних установ вартість газу зараз складає 13 000 грн . Втім через хаос в законодавстві та державну політику, ціна може зрости до 18 000 гривень. Такий висновок випливає з цінових пропозицій, які отримували школи сіл Хмельницької ОТГ, коли планували придбати газ для своїх котелень. До речі, у Шепетівці вже заявили про підвищення тарифу для усіх споживачів.

Ольга Сєргєєва

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *