Без категорії

Свято сили — свято спорту

Минулої неділі в селі Олешин за сприяння міського голови Олександра Симчишина вперше відбувся спортивний фестиваль “Сила Нації”. Організатори ознайомили учасників із видами спорту, як регбі-5, фрізбі та пляжна боротьба. Гостей заходу розважили концерт оркестру обласного управління поліції, місцевих зірок. А також у рамках фестивалю демонстували виставку пожежної та поліцейської техніки, частували кулішем.

Силу нації потрібно плекати з дитинства, щоб з кожного хлопчика виріс гідний захисник, який у годину війни зможе заслонити плечем Батьківщину. “Сила Нації” — спортивний фестиваль, який 1 серпня вперше відбувся в Олешині за підтримки міського голови Олександра Симчишина. Мета фестивалю — залучати дітей та молодь до популярних видів спорту, а також донести, що спорт — це здоровʼя, він виховує патріотично. Ідейні натхненники фестивалю — команда патріотів, спортсменів, влади, учасників Революції Гідності, атовців, яку очолила керуюча справами міськвиконкому Юлія Сабій.
“Я є головою громадської організації фізкультурно-спортивного руху “Сила Нації”. Мета створення цієї громадської організації — підтримка дітей, молоді, громади загалом у спортивних намірах та ініціативах, а також зробити різні види спорту масовими. Привезти спорт до дітей у навчальні заклади, в яких немає спортивних секцій, започаткувати змагання обласного рівня. До організації фестивалю “Cила Нації” долучилися й голова Олешинського старостинського Валентина Базилюк, волонтерські громадські організації, чимало небайдужих людей, які розуміють, що здоровий спосіб життя, спортивний драйв дають нації здоровʼя. Активно пропагуючи спорт, залучаючи до нього з дитинства, можемо здобути великі спортивні перемоги. На фестивалі в Олешині показували, зокрема, регбі-5. Це титульний вид спорту нашої громадської організації, я є капітаном регбійної команди. Також демонструємо фрізбі, пляжну боротьбу. Тобто кожна дитина має можливість спробувати себе в цих видах спорту. Хочемо налагодити активнішу співпрацю з обласними федераціями. Є спорт бюджетний, інвентар на який не так дорого коштує, є спорт більш дороговартісний. Кожна сімʼя повинна мати право вибору, кожна дитина може обирати, в якому виді спорту себе проявити. Для цього й започаткували фестиваль, на організацію якого не затратили багато коштів. Його проводитимемо й у інших старостинських округах. Такий фестиваль — можливість здібним дітям стати помітними. Усі секції, які пропагуємо на фестивалі, дадуть дитині можливість спортивно-карʼєрного зростання. Кожна дитина може отримати можливість навчатися в обласному спортивному ліцеї, вищих навчальних закладах спортивного спрямування”,—– розповіла Юлія Сергіївна.
Розпочався фестиваль на олешинському стадіоні, який до спортивного свята оновили, зі слів вітань. Громаду старостинського округу вітали депутати Хмельницької міської ради, духовенство різних конфесій, старости різних старостинських округів. Разом помолилися за кращу долю України, хвилиною мовчання вшанували загиблих у зоні АТО/ООС.
Життя продовжується, і надихає на нього, зокрема, спорт. Після роздачі подарунків учасникам змагань від депутата міськради Олександра Василишина розпочалася спортивна розминка. Її провели керуюча справами міськвиконкому Юлія Сабій та тренерка ДЮСШ №1 Леся Цокоть.
Далі стартували змагання з регбі-5. Змагалися команди Хмельницького, Олешина, Іванковець та Лісових Гриновець. Презентацію провів старший тренер міської ДЮСШ №1 Богдан Зозуля. У регбі можуть грати хлопці та дівчата. Фестивальні змагання з регбі, дійсно, стали видовищем. Відтепер спортивна регбійна секція відкриється й в Олешині.
Завершилися баталії за мʼяч перемогою команди ДЮСШ №1 з Хмельницького. Решта учасників отримали пам’ятні дипломи.
Не менш видовищною на фестивалі стала й презентація пляжної боротьби. Цю секцію представив старший тренер, боєць АТО/ООС Олексій Хамський, військовий позивний якого — Балу. Саме “Балу” називається й заснований ним спортивний центр у Хмельницькому. Допомагала тренеру чемпіонка Європи Ольга Левковська. Двобій учасників відбувся на піску. Пляжна боротьба — один із найпопулярніших літніх видів спорту. Двоє борців змагаються босоніж. Брати участь у поєдинках можуть дівчата та хлопці. Борець, якого викликають першим, помічається червоною стрічкою. Заборон у боротьбі майже немає, забороняється лише захват за шию та прийоми боксу. Боротьба ведеться до трьох балів. Бали даються за кидок, за виштовхування за зону змагань та за збивання суперника на коліна. Якщо один із суперників провів прийом, але при цьому впав на лопатки, перемога зараховується іншому. Поразкою буде й прийом, коли суперник зробив прохід між коліна. Торкатися піску колінами не можна. Якщо ж гравця збили на руки, гра триває. Переможців у цих змаганнях нагороджувала Юлія Сабій.
Також в рамках фестивалю презентували фрізбі – метання диска діаметром 20-30 сантиметрів. Командні змагання полягали в тому, щоб якомога менше разів не зловити диск.
А туристичну локацію презентувала голова громадської організації “Тепло рідних сердець”, директорка міського Центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді Леся Стебло. Тут діти могли спробувати пройти туристичну смугу перешкод, навчитися розкладати намет та вʼязати туристичні вузли.
“Пропагуємо спортивний туризм, пішохідний туризм, спортивне рятування. Оскільки наш центр комунальний, підпорядковується міській раді, а Олешинський старостинський округ тепер під егідою міськради, ми теж зацікавлені, щоб діти олешинського старостату залучалися до нашої роботи. З вересня плануємо відкрити в навчальних закладах старостату гуртки нашого центру,” — зазначила Леся Стебло.
Сила нації не лише в спорті, її дух піднімають патріотичні пісні. Так, в рамках фестивалю відбувся й концерт за участі оркестру Головного управління Національної поліції Хмельницької області, барда Ігоря Білого та місцевих солістів Олешина. А гімн України виконав волонтер фестивалю, суперфіналіст шоу “Україна має талант. Діти” Артем Харченко.
Також у рамках фестивалю відбулася виставка поліцейської та пожежної техніки. Так агітували молодь обрати ці нелегкі, але величні професії.
“Наша локація профорієнтаціного характеру. Розповіли, які навчальні заклади навчають поліцейських. Наймолодші гості фестивалю вчилися розпізнавати поліцейського, розмальовуючи спеціальні картинки. Це дасть змогу розвинути у дітей довіру до поліції, до якої можуть звернутися в складних ситуаціях”, — каже капітан Головного управління поліції області Валентина Грошко.
Фестиваль “Сила Нації” також частував смачним кулішем. Дітей розважили шоу мильних бульбашок представники громадської організації “Хмельниччина без сиріт”.
Завершився фестиваль дискотекою, танцювали навколо яскравого вогнища.

Ірина Салій

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *