Соціум

Своя колія

Наша розмова на теми, завжди актуальні для жіночої аудиторії, з лікарем-гінекологом вищої категорії, кандидатом медичних наук Наталею Антонецькою.

 

Наша розмова на теми, завжди актуальні для жіночої аудиторії, з лікарем-гінекологом вищої категорії, кандидатом медичних наук Наталею Антонецькою.

— Наталю Борисівно, ви багато років пропрацювали в гінекологічному відділенні обласної лікарні. Що стало поштовхом відкрити приватний кабінет?
— Я — лікар у четвертому поколінні, вихована у кращих традиціях радянської медичної моралі. Розумію, що свої знання і досвід, накопичені у процесі багатолітньої роботи, повністю реалізувати, працюючи лише в державній лікарні, мені, на жаль, не вдасться. Саме тому я обрала власний шлях, свою колію — приватний гінекологічний кабінет.
За роки роботи у лікарні, а це — немало-небагато 15 років, я усвідомила, що тільки таким чином можна приділити достатньо часу й уваги жінці або сімейній парі. Чому я кажу про сімейну пару? Річ у тім, що одним із пріоритетним напрямків роботи вважаю вирішення проблем безпліддя, відтак необхідно працювати з обома партнерами.

— А чи завжди чоловіки згодні йти на прийом до лікаря-гінеколога?
— Так, є така проблема. Трапляється, що з сім’ї, в якої немає дітей, обстежується і лікується лише дружина. Причому лікується тривалий час, роками, а бажаного результату немає. А все тому, що свого часу і чоловікові, і жінці не правильно визначили комплекс обстежень. Важливо, аби обоє партнерів лікувалися в одного лікаря. А зробити це у державній лікарні якісно й добросовісно, маючи постійне навантаження у стаціонарі, не вдається. Тільки у своєму кабінеті я можу гарантувати індивідуальний підхід, знайти час, аби розібратися в усіх деталях і, здавалось би, дрібницях, які часто мають дуже велике значення.

— Виходить, тема безпліддя є домінуючою у вашій роботі.
— Проблема безпліддя — це тема моєї дисертації. Працюючи над нею, я почала глибше її досліджувати і зробила висновок, що з такою проблемою зіштовхуються переважно пари, які живуть разом п’ять-сім років і не мають дітей. Хоча безплідною вважається пара вже після одного року регулярного статевого життя. Звертаються також жінки, які мали дві, три і навіть більше репродуктивні втрати: викидні, невиношування…

— З лікуванням зрозуміло: воно індивідуальне у кожному конкретному випадку. Може, щось порадите для профілактики безпліддя?
— Перш за все, кожна дівчина повинна мати особистого гінеколога, який би знав її особливості й проблеми. Безумовно, попередити хворобу завжди легше і дешевше, ніж лікувати її наслідки. З власного досвіду роботи в стаціонарі, куди потрапляють на оперативне лікування, можу сказати, що в багатьох випадках жінки самі винні, оскільки вчасно не звернулися за консультацією.

— Сьогодні реклама лікарських засобів готова вилікувати будь-яку хворобу, в аптеках фармацевти також беруться за діагностування й дають поради, які препарати придбати.
— У цьому й проблема. Жінка сама собі ставить діагноз, призначає лікування з порад реклами чи подружки, може повторити курс лікування у разі його невдачі, а ось звернутися до спеціаліста чомусь складно. А професійний лікар, по-перше, вчиться дев’ять років, по-друге, постійно підвищує свою кваліфікацію — і все для того, щоб правильно й грамотно діагностувати проблему.
І ще одне, наболіле за роки практики, — це лікування по телефону, здавалось би, дуже зручно для пацієнта, але як лікарю, котрий, згадуючи з ким спілкується, повинен ще й пам’ятати без візуального контакту варіанти діагнозу, симптоми, призначене лікування… Я категорично проти такої практики.

— Наталю Борисівно, з якими проблемами, окрім безпліддя, жінки можуть до вас звертатися?
— Ми лікуємо запальні процеси органів малого тазу, полікістоз, функціональні кісти яєчників, міоми матки і ендометріоз, гіперпластичні процеси ендометрію, невиношування вагітності, допомагаємо підібрати контрацептиви. Ще допомагаємо жінкам регулювати менструальний цикл, для чого я використовую і традиційне лікування гормональними препаратами, і нетрадиційні методи: фіто- і гірудотерапію. Останній не можна назвати інноваційним методом, оскільки п’явки допомагали лікарям у роботі ще тисячоліття тому, перші згадки про це зустрічаються ще в древньоєгипетських пам’ятках. З власного досвіду, з відгуків колег переконливо заявляю, що гірудотерапія — один з найефективніших методів лікування, що не має побічних дій та не викликає алергію.

— Якщо наших читачок зацікавили методи вашої роботи, де вони можуть вас знайти?
— Мій кабінет знаходиться у поліклініці УМВС на вулиці Проскурівського підпілля, 112, кабінет №4, телефон 067-860-64-25. Буду рада допомогти.

— Спасибі за розмову.

Наш кор.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *