Без категорії

Дім для ветеранів

У приміщенні колишнього Будинку молоді “Проскурів” в обласному центрі розпочне працювати багатофункціональний “Ветеранський простір Хмельниччини” для ветеранів і військовослужбовців АТО-ООС.

Ми їх заслужено і з любов’ю називаємо героями: наших звитяжців, військовослужбовців, які стали на захист України понад сім років тому. Більшість з них ще зовсім молоді, і по поверненню до мирного життя по-різному будують свою долю. Але всіх їх нині об’єднує спільний статус — ветерани російсько-української війни. Не всі хлопці повернулися з фронту здоровими, багатьом з них нелегко ставати “мирними”, нелегко вирішувати проблеми, адаптуватися соціально, психологічно до життя після боїв. І величезної подяки заслуговують наші герої, які нині, після повернення додому, продовжують показувати приклад доблесті, патріотизму і сили волі. Команда спортсменів ветеранів уже понад два роки гідно представляє область у змаганнях ветеранів, зокрема, в “Іграх нескорених”, “Іграх воїнів” та інших спортивних поєдинках, які захоплюють глядачів. 15 травня наша обласна збірна з багатоборства, яку очолює майстер спорту, колишній військовослужбовець 8 полку спецпризначення Олександр Маковей, привезла із змагань “Звитяга нескорених” п’ять золотих медалей, шість срібних і три бронзових нагороди. Майстерності і завзяття нашим спортсменам вистачає, ось лише проблема: немає постійної тренувальної бази, і займатися спортивною реабілітацією, тренуватись доводиться в орендованих залах за власний кошт. Про це розповідав Олександр напередодні поїздки збірної до Києва в інтерв’ю “Проскурову”. Про бажання мати ветеранський центр розповідав і голова ГО “Ветеранське братерство. Хмельниччина” Микола Зозуля.
І ось, нарешті, радісна новина: соціально-реабілітаційний проєкт “Ветеранський простір” буде реалізований в Хмельницькому. За проєктом, це буде “прозорий офіс”, тобто універсальний сучасний заклад, де учасники війни, їх сім’ї та рідні загиблих зможуть отримувати всі види послуг: від юридичних до соціально-побутових, реабілітаційних та дозвіллєвих.
“Ветеранський простір” буде багатофункціональним: тут наші воїни зможуть отримувати послуги ЦНАПу, юридичні, інші консультації, яких потребують наші ветерани, і які надаватимуться в одному місці, — розповів керівник центру допомоги учасникам АТО-ООС в Хмельницькій області Володимир Шрубковський. — Тут з ветеранами займатимуться фізичною реабілітацією, професійною адаптацією. Також буде й велика лекційна зала для занять, дискусій, “круглих столів”, консультативної роботи, тут можна буде переглядати документальні та художні фільми на різну тематику, насамперед військову. Тобто, це простір для широкої комунікації”. Відкриють центр у комунальному закладі — колишньому Будинку молоді “Проскурів”. Це одне з приміщень, яке ветеранам запропонували в міській раді, і воно їм найбільше сподобалося. Ідея створення подібної установи спільна, повідомив міський голова Олександр Симчишин, її виношували кілька років.
“У минулому році з такою ж ідеєю до нас звернулася частина ветеранських організацій, які входять до ради ветеранських організацій при міському голові. Вони створили “Ветеранський простір Хмельниччини”. Ми запропонували нашим воїнам кілька варіантів приміщення. Найкращим виявилося на вул. Хотовицького, 3, колишній Будинок молоді “Проскурів”. Звичайно, реконструкція потребує великих капіталовкладень, але це, справді, чудове місце — і за розташуванням, і за майбутнім призначенням. Нині ми відпрацьовуємо джерела фінансування для капітального ремонту, придбання обладнання, тренажерів. Відпрацьовуємо грантодавців, які фінансують реабілітацію ветеранів. Зокрема працюємо з міністерством ветеранів. Міська й обласна влада, а також самі ветерани — всі активно включаються, і такий центр обов’язково буде”, — підкреслив міський голова.
Зараз у мерії готують необхідну документацію, аби передати комунальний “Проскурів” “Ветеранському простору”. Після цього виготовлятимуть проєктно-кошторисну документацію на капітальний ремонт приміщення. Вкласти доведеться не один мільйон гривень. Необхідні кошти будуть шукати і в міському, і в обласному бюджетах, а також залучатимуть спонсорів.
Ставку робитимуть, зокрема, на розвиток ветеранського спорту. “Площа приміщення дозволяє втілити все задумане, зробити великий спорзал. Ми бачимо ті обмеження, проблеми, з якими сьогодні ветерани стикаються в нашій області, в тому числі і зі спортивними залами. Тому ми будемо адаптувати спортивний зал в центрі стовідсотково до потреб ветеранів, щоб у майбутньому Хмельницький міг приймати такі важливі поєдинки, як “Ігри нескорених” та “Ігри воїнів” в закритому приміщенні”, — розповів Володимир Шрубковський.
Подібні центри вже є в Києві, Житомирі, Миколаєві та Рівному. На Хмельниччині, де проживає понад 19 тисяч ветеранів АТО-ООС, такий хаб стане першим. “Сподіваємось, віримо, йдемо до того, що наш “Ветеранський простір” стане першим в Україні, де під одним дахом об’єднаємо кілька проєктів. Тим паче, що є підтримка влади. Напрямки майбутньої діяльності очолять ветерани російсько-української війни, які мають досвід громадської роботи. Ніхто краще не зрозуміє учасника бойових дій, ніж людина, яка пройшла жахіття війни. Втілення проєкту дає можливість самореалізуватись ветеранам”, — каже один з ініціаторів ідеї, член Громадської ради при Міністерстві ветеранів Єгор Денісов.
Втілення в життя “Ветеранського простору Хмельниччини” стане потужним кроком вперед у питаннях соціалізації ветеранів, адаптації їх до мирного життя та використання унікального досвіду захисників України.

Тетяна Слободянюк

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *