Соціум

Захисники Вітчизни святкували

День захисника Вітчизни славно відзначили ті, хто безпосередньо причетний до цього свята: гарний концерт духової музики підготували військовослужбовці 19-ї Хмельницької ракетної бригади. Прослухавши привітання головнокомандуючого з побажаннями та подяками за заслуги, військові довели, що вміють не лише злагоджено служити, а й розважатися.

 

День захисника Вітчизни славно відзначили ті, хто безпосередньо причетний до цього свята: гарний концерт духової музики підготували військовослужбовці 19-ї Хмельницької ракетної бригади. Прослухавши привітання головнокомандуючого з побажаннями та подяками за заслуги, військові довели, що вміють не лише злагоджено служити, а й розважатися.

У всі часи: коли небо над головами було мирним, коли над Батьківщиною свистіли гармати, військовий дух піднімали музика й пісня. Стройові мотиви, як гімн доблесті, як гарт звитяги і як віддушина від нелегкої служби, звучали 23 лютого в актовій залі хмельницьких ракетників. Музиканти продемонстрували присутнім на урочистості майстерність гри на духових інструментах повним оркестровим складом та у сольних виступах. Концертний репертуар урізноманітнили стройові пісні минулих століть. Духовий оркестр акомпанував солістці Тетяні Байдак, її жіночий вокал став гарною окрасою свята чоловіків. Зіграли військові музиканти і твори з улюблених фільмів про війну. Як ноти пам’яті і шани тим, хто боровся за мир, прозвучав вальс з кінофільму “А зори здесь тихие”. Про кожен представлений на сцені твір присутні прослухали цікаву історію його виникнення та про головних виконавців. Кожен інструмент, що творив у співзвучності з іншими колорит свята захисників, став символом, був обраний не лише, щоб звучати музикою, а й нагадати про минуле війни. Наприклад, відомо, що розрадою на полі бою для солдатів була губна гармошка. Маленький, але гучний інструмент, що легко поміщався у кишенях військової форми, завжди був поруч, скрашував хвилини суму і примножував радість перемог. Соло губної гармошки теж прозвучало на святі.

Нинішня місія захисників Вітчизни, на щастя, не боротися в боях за рідну землю, а чатувати, берегти спокій нації. Тому сучасні стройові пісні оптимістичніші, їх теж зіграли ракетники. Цікаво було послухати у виконанні військових і музику сучасну.

Колись Суворов казав: “Музыка в бою нужна и полезна, она удваивает, утраивает армию”. Тож можна побажати теперішнім захисникам Віт-чизни гарної пісні, яка примножить їхню доблесть. Але хай вона буде оптимістичною, хай пророчить мир і злагоду.

Ірина САЛІЙ
Фото Дмитра СВІДЕРСЬКОГО

До Дня захисника Вітчизни в актовому залі Палацу творчості дітей та юнацтва відбулася зустріч поколінь “Є така професія — захищати Вітчизну”. Ветерани Великої Вітчизняної війни, Збройних Сил, воїни-інтернаціоналісти, солдати строкової служби й старшокласники шкіл міста зібралися в одному залі, аби згадати, якою страшною ціною було завойоване те, що здається нам зараз таким звичайним: спокійний світанок, чисте мирне небо, яскраве сонце… Спогадами ділилися ветерани війни генерал-майор Іван Бабак, голова клубу жінок-фронтовичок “Бойова подруга” Діна Починок, воїн-інтернаціоналіст, підполковник Анатолій Козак, солдат строкової служби Євген Саливан. Юнаки і дівчата, спостерігаючи святкове дійство, яке підготували вихованці творчих колективів Палацу творчості, ніби влилися в атмосферу важкої боротьби за свободу Батьківщини. По його закінченню всі шановні гості були запрошені на екскурсію у Музей-панораму визволення міста Проскурів.

Анастасія Кочеткова, вихованка Палацу творчості дітей та юнацтва

У День захисника Вітчизни працівники та волонтери Центру соціальної допомоги молоді та учні Хмельницького професійного ліцею сфери послуг влаштували свято для мужніх, відважних, справжніх чоловіків — військовослужбовців окремого полку спеціального призначення.

Прийшли привітати військово-службовців в/ч А-0553 учасники зразкового хореографічного ансамблю “Спалах” з найрізноманітнішими номерами художньої самодіяльності. Публіку розвеселили найменші гості свята запальними танцювальними композиціями, а Денис Осипчук потішив гуморесками.

Для одного з військовослужбовців строкової служби приємною несподіванкою була зустріч з коханою дівчиною, яка присвятила йому пісню. Червоними намистинками був наповнений захід патріотичними поезіями та піснями, які залишили яскравий слід у серці кожного, хто побував на маленькому святі справжніх чоловіків.

М.Любецька-Лемещук, соціальний педагог Центру

У рамках відзначення Дня захисника Вітчизни у міському Центрі роботи з сім’ями жінками та дітьми “Родинний дім” відбулася зустріч військовослужбовців строкової служби з ветеранами.

На захід були запрошені ветерани Великої Вітчизняної війни Валентина Плюта, Олексій Устименко, полковник у відставці, письменник Юрій Букатевич, генерал-майор, учасник Курської битви Іван Бабак, воїн-інтернаціоналіст Євгеній Гук. Гості поділилися з солдатами спогадами про нелегкі випробування, які випали на їхньому життєвому шляху, про нескореність у неймовірно жорстоких умовах та немеркнучу славу тих, хто ціною власного життя завоював мир.

Звучали пісні воєнної тематики у виконанні курсантів Національної академії ДПС України ім. Б.Хмельницького Олександра Козлова та Альони Гуменюк, хореографічний ансамбль “Спалах” під керівництвом Павла Коневеги подарував танець “Где мы с тобой станцуем вальс”.

У пам’яті сьогоднішніх і майбутніх нащадків збережуться подвиги багатьох поколінь воїнів-захисників, їхні безмежна відданість і любов до рідної землі, мужність та героїзм.

Олександр Оліщук, соціолог МЦ “Родинний дім”

У глядацькій залі Центру національного виховання учнівської молоді вітали з Днем захисника Вітчизни сивочолих фронтовиків за мужність і героїзм, за подаровану нам свободу і мир, воїнів-інтернаціоналістів — за виявлені доблесть і стійкість, витримку і військову честь, військовослужбовців Збройних Сил та Внутрішніх військ України — за те, що гідно продовжують бойові традиції ветеранів.

Вже вкотре до цього закладу завітав начальник Центру культури і дозвілля Національної академії Державної прикордонної служби України Вадим Вольєв, який порадував глядачів чудовим співом та грою на гітарі. Свої пісні дарували і зірочки Хмельниччини Каріна Нижня, Олександра Кушнір, Анна Немашкалова, Аліна Горбатовська, зразковий театр пісні “Злагода” Палацу творчості дітей та юнацтва (керівник — Олена Казимирова).

До привітань приєдналися зразковий ансамбль народного танцю “Калина” ЦНВУМ (керівник — Інна Карачковська), ансамбль спортивного бального танцю “Акцент” (керівник — Дмитро Гулеватий), народний аматорський ансамбль українського фольклорного танцю “Гонта” (керівник — Руслан Ремішевський) та молодіжний ансамбль танцю “Веснянка” (керівник — Валентина Ковальчук).

Вл. інф.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *