Соціум

Наталія Королевська створює народний рух проти псевдореформ нової влади?..

Одразу зазначимо, що Наталія Королевська, яка у вівторок відвідала наше місто, у Хмельницькому з подібною місією вперше, тож по-своєму відкривала для себе наш обласний центр. А оскільки мета її візиту була гранично окресленою і пов’язаною, насамперед, з діяльністю нещодавно створеної, по суті, нею ж самою Ради підприємців при Верховній Раді та її профільному комітеті, то почала вона його зранку з відвідин наших речових ринків на Львівському шосе. Потім була її зустріч у Торгово-промисловій палаті з підприємницьким активом, журналістами. Встигла вона цього дня і завітати на наші провідні телеканали, записала радіоінтерв’ю на ТРК “Місто”, де у перерві дала ексклюзивне інтерв’ю “Проскурову” та “Є Поділля”, невдовзі взяла найактивнішу участь в організованій підприємцями міста акції протесту проти псевдореформ нової влади, мала зустріч і з керівництвом облдержадміністрації, а підвечір у сесійній залі міської ради “витримала” непростий діалог з підприємцями обласного центру, депутатами міської ради. Одразу зазначимо, що Наталія Королевська, яка у вівторок відвідала наше місто, у Хмельницькому з подібною місією вперше, тож по-своєму відкривала для себе наш обласний центр. А оскільки мета її візиту була гранично окресленою і пов’язаною, насамперед, з діяльністю нещодавно створеної, по суті, нею ж самою Ради підприємців при Верховній Раді та її профільному комітеті, то почала вона його зранку з відвідин наших речових ринків на Львівському шосе. Потім була її зустріч у Торгово-промисловій палаті з підприємницьким активом, журналістами. Встигла вона цього дня і завітати на наші провідні телеканали, записала радіоінтерв’ю на ТРК “Місто”, де у перерві дала ексклюзивне інтерв’ю “Проскурову” та “Є Поділля”, невдовзі взяла найактивнішу участь в організованій підприємцями міста акції протесту проти псевдореформ нової влади, мала зустріч і з керівництвом облдержадміністрації, а підвечір у сесійній залі міської ради “витримала” непростий діалог з підприємцями обласного центру, депутатами міської ради.

З нашого досьє:
Наталія Юріївна Королевська, уродженка м. Красний Луч Луганської області. Голова комітету Верховної Ради з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва. Віце-президент Асоціації платників податків, співголова групи міжпарламентських зв’язків з Російською Федерацією. Віднедавна співголова Ради підприємців при Верховній Раді, член парламентської фракції Блоку Юлії Тимошенко. Автор майже 40 законопроектів, голова фонду “Новий Донбас”.
Закінчила Східноукраїнський національний університет за спеціальністю “менеджер у виробничій сфері”, Донецьку державну академію. Одружена, мати двох синів. Неофіційно володіє статусом “найкрасивішої парламентарки”, займає найрейтинговіші місця серед найвпливовіших жінок та політиків України.

 

Слід нагадати, що Наталія Королевська себе позиціонує як прибічник ідей “економічного патріотизму”. Власне, про суть цієї позиції ми розпочали з нею наше ексклюзивне інтерв’ю.
— Це є і зміст того, що я прагну зреалізувати, зокрема, створюючи разом з багатьма однодумцями громадський рух, який нині об’єднує всі найавторитетніші об’єднання підприємців в Україні. До речі, це не керовані з відповідних владних чи партійних кабінетів об’єднання, а ті, що створилися шляхом самоорганізації на захист, насамперед, своїх соціально-економічних прав. Наше завдання бачимо в організації громадського руху людей, які готові контролювати владу у конституційний спосіб, грамотно й адекватно відповідати на запити суспільства. І зрозуміло, будемо прагнути донести до парламенту, Кабміну реальні проблеми, які є у суспільстві, починаючи з податкової системи, пенсійної реформи…
— Проте сьогодні, наскільки знаємо, “ваша” Рада об’єднує загалом лише представників малого і середнього бізнесу. Чи не плануєте розширення її представництва з самоорганізованих суспільних прошарків, так би мовити, інших напрямків?
— Переконана у тому, що доки у нас не сформуються інститути громадянського суспільства, говорити про нову якість країни, влади не доводиться. Ми у Раді підприємців йдемо саме цим шляхом, вимагаючи, зокрема, виконання своїх обіцянок владою. До речі, у складі Ради є і представники великого бізнесу і хто заперечить, що склад її не виражає інтересів усіх соціальних прошарків суспільства? Звичайно ж, нині найболючіші процеси відбуваються в соціально-економічній сфері. Наприклад, аналітики інституту Горшеніна встановили, що нині вже до 70% громадян нашої країни не спроможні оплачувати повною мірою комунальні послуги, 20% можуть їх здійснювати лише частково. Тож поки нинішня влада вигадує свої експерименти імені Тігіпка під виглядом реформ, в країні назріває соціальний надлом, економіка далі йде у тінь. Перед нами ж нині стоїть завдання здійснити одну реформу — побороти владну корупцію.
— Наскільки реальним є це завдання, на вашу думку?
— Все залежить тут від готовності людей контролювати владу, вимагати від неї дотримання власних зобов’язань, дій у законодавчому полі, щоб показати суспільству хто, кого і для чого наймав на роботу. Адже влада має виконувати, по суті, менеджерські функції.
— На днях Президент Віктор Янукович підбивав підсумки свого річного перебування на посаді глави держави. Якими є ваші оцінки цієї події?
— Факти, які свідчать про погіршення соціальних стандартів наших громадян, погіршення економічного стану країни в цілому, як мовиться, вперта річ. Досить, мабуть, сказати, що тільки після прийняття нового Податкового кодексу 136 тисяч підприємців змушені були припинити свою діяльність, бо не змогли сплачувати податкові збори. На черзі — прийняття Житлового кодексу, який узаконює чиновницьку сваволю, так звана земельна реформа, зверніть увагу, який негатив у суспільство несе пенсійна реформа, яка, на моє переконання, не буде діяти, бо не відповідає нашим реаліям.
Після прийняття Податкового кодексу у влади почали рости апетити і вже нам треба її обкладати “червоними прапорцями”. Адже очевидним є наростання кризи не лише комунальних неплатежів. При нинішньому рівні корупції і земельна реформа буде чистим обманом, а приватизація землі — блефом, у результаті чого на селі з’явиться невеличка купка землевласників з одного боку і кріпаків — з іншого.
— І знову наше одвічне фатальне питання: що робити з усім цим?
— Поки є ресурс можливостей в країні, скажімо, на селі, в економіці, його не треба використовувати доти, доки нема чіткого алгоритму реформ, до яких слід підходити дуже обережно, адже двічі можливостей для їх проведення у нас не буде. Алгоритм поступу країни мені бачиться, найперше, у сільськогосподарському потенціалі країни, у високому рівні нашої освіти, що б там хто не говорив, інформаційному потенціалі України, у зміцненні нашого малого і середнього бізнесу, який навіть у цих несприятливих умовах демонструє свої унікальні можливості. До речі, нині моя команда працює над розробкою програми “Конкурентна Україна”. А на даний момент своїм завданням бачу внесення поправок до Податкового кодексу, який прийнятий з помилками і призводить до корупції…

А ще Наталія Королевська у розмові з нашим кореспондентом розповіла про традиції власної сім’ї та родини. Приємно було дізнатися, що вихованням синів (день народження одного з яких випадав на другий день після візиту у Хмельницький) займається вона з чоловіком та їх батьки, без ніяких найманих нянь. На питання про розрекламоване своє захоплення кіньми і капелюшками з усмішкою відповіла, що більше нині звертає увагу на формені картузи правоохоронців, які супроводжують протестні акції підприємців, у яких вона бере участь.

У діалозі з підприємцями на майдані Незалежності та в міській раді вона професійно і принципово давала відповіді на всі запитання, хоч і свідомо “відходила” від “партизації” свого візиту до Хмельницького. І хоч у міськраді її команда зосередила більшу увагу на презентації спрощеної податкової системи оподаткування, їй довелося знову вести діалог-дискусію на найрізноманітніші теми суспільного життя. Відрадно й те, що на цю зустріч прийшли понад тридцять депутатів міської ради, загалом від фракції “Батьківщина”, відомі активісти підприємницького руху в краї, що хмельничани, зокрема секретар міськради Валерій Лесков, передали Наталії Королевській пакет пропозицій, який уже напрацьований у місті, насамперед, щодо Податкового кодексу. Словом, відбулася цікава, а основне — конструктивна розмова, сподіваємось, для обох сторін цього потрібного діалогу однодумців.

Б.Демків
На фото: під час візиту Наталії Королевської у Хмельницькому

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *