Соціум

Як піклуються про учасників АТО і їхні сім’ї

 

 

Про виконання “Програми соціальної підтримки учасників АТО та членів їх сімей на 2016-2017 роки” йшлося на розширеному засіданні виконавчого комітету, доповідав начальник управління праці та соціального захисту населення Словян Воронецький.

Про виконання “Програми соціальної підтримки учасників АТО та членів їх сімей на 2016-2017 роки” йшлося на розширеному засіданні виконавчого комітету, доповідав начальник управління праці та соціального захисту населення Словян Воронецький.

t Програма передбачає комплекс заходів з надання соціальних, медичних, психологічних та юридичних послуг учасникам АТО, членам їхніх сімей, зокрема й сім’ям загиблих. У нашому місті це — 2734 особи, з них учасників бойових дій — 2615, інвалідів війни — 48, членів сімей загиблих — 82 особи і троє учасників війни.

Відшкодовуються пільги за житлово-комунальні послуги (50%) членам сімей загиблих учасників АТО. Також 1030 осіб звільнені від сплати квартплати, на це виділено понад 440 тисяч гривень.

У 2016 році 994 учасники АТО отримали допомогу — 1098,9 тисячі гривень, а цьогоріч 1415 осіб — 1352,4 тисячі гривень. У 2016-2017 роках для дев’яти сімей учасників АТО та п’яти сімей загиблих відшкодували встановлення газових лічильників, а двом — лічильників води.

Обов’язковими медичними оглядами охоплено 678 учасників АТО. За медичною допомогою звернулися дев’ять учасників АТО, з них четверо — поранені. 2016 року 19 учасникам АТО проведено зубопротезування на 124 тисячі гривень, у 2017-ому — 38 бійцям на 173 тисяч гривень. Протягом двох останніх років путівки на санаторно-курортне лікування отримали 99 учасників АТО.

Здійснюється оздоровлення дітей, батьки яких загинули, дістали поранення, контузію або каліцтво під час участі в бойових діях на Донбасі. В оздоровчих таборах 257 дітей відпочили та оздоровились. Здійснюється постійний психолого-педагогічний супровід дітей шкільного віку з сімей учасників АТО. Безкоштовно харчуються 1038 школярів та 463 вихованці дитсадків. До загальноміських заходів залучено до тисячі дітей учасників АТО. В початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладах 71 дитину зазначеної категорії та 21 дитину з сімей, переміщених з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції, звільнено від сплати за навчання. З міського бюджету використано для цього 46 тисяч гривень.

у рекреаційному центрі “Берег надії” створено умови для психологічної реабілітації учасників АТО та членів їхніх сімей. 2017 року оздоровлено 86 дітей. В двох сімейних заїздах зміцнили здоров’я 48 хмельничан. Тут надають послуги іпотерапії, приготування кисневих коктейлів, профілактичного масажу, є тренажерний та комп’ютерний зали, 15 спортивних велосипедів, розроблено два маршрути велоекскурсій.

складено 200 соціальних паспортів потреб учасника АТО, за якими надано інформаційну, юридичну, психологічну, гуманітарну допомогу, зокрема й сім’ям загиблих. Шістьом громадським організаціям, які опікуються учасниками АТО та членами сімей загиблих, з міського бюджету виділено 123 тисячі гривень.

Із 141 безробітного учасника АТО, які були на обліку в міському центрі зайнятості, 24 працевлаштовані, з них четверо розпочали підприємницьку діяльність, отримавши одноразову виплату допомоги, 12 осіб проходили професійне навчання. Оплачено 50% навчання студентам-учасникам АТО на 188 тисяч гривень.

Здійснено розподіл субвенції з державного бюджету на будівництво (придбання) житла для 11 сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також для інвалідів І, ІІ груп з числа військових, які потребують поліпшення житлових умов, майже на сім мільйонів гривень. Розпорядником бюджетних коштів у місті є управління праці та соціального захисту населення. 11 сімей уже придбали квартири. Надійшла субвенція ще на п’ять квартир. У 2016-2017 роках за рахунок територіальної громади міста надано 11 квартир інвалідам війни та учасникам бойових дій. До кінця року планується освоїти два мільйони гривень з міського бюджету на придбання житла чотирьом інвалідам війни ІІІ групи.

Прийнято рішення про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок: для будівництва й обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) — 11 учасникам АТО і трьом членам сімей загиблих загальною площею 9200 кв. м; для будівництва індивідуальних гаражів — 33 учасникам АТО та членам сімей загиблих загальною площею 756 кв. м.

Прийнято рішення про затвердження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок та надання земельних ділянок у власність: для будівництва й обслуговування будинку, господарських будівель та споруд — 27 учасникам АТО, для будівництва індивідуальних гаражів — 71 учаснику АТО.

Поставлено на чергу для надання земельних ділянок для будівництва й обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд (присадибна ділянка) 212 учасників АТО, п’ятьох учасників бойових дій, двох членів сімей загиблого учасника АТО.

У місті є 10 меморіальних дощок у навчальних закладах на честь бійців АТО. встановлено 13 надгробків на могилах учасників АТО на загальну суму 440 тисяч гривень, у 2017-ому — 4 надгробки на 170 тисяч гривень.
Засновано Почесну відзнаку міського голови “Воля та мужність”.

Вікторія СТАНДРІЙЧУК

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *