Минулої середи головними темами депутатського дня стали звіти начальника міського управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста Олександра Лукова та начальника міського управління культури і туризму Артема Ромасюкова. Кожен із них розповів не лише про виконання власних програм, а й про актуальні проблеми Хмельницького.
Минулої середи головними темами депутатського дня стали звіти начальника міського управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста Олександра Лукова та начальника міського управління культури і туризму Артема Ромасюкова. Кожен із них розповів не лише про виконання власних програм, а й про актуальні проблеми Хмельницького.
Доповідь Олександра Лукова стосувалася виконання рішення п’ятої сесії міської ради від 16 березня 2016 року “Про затвердження програми охорони довкілля міста Хмельницького на 2016-2020 роки”. Під час його виступу депутатів міської ради занепокоїла ситуація з борщівником — небезпечним бур’яном, після контакту з яким людина може отримати важкі опіки.
За словами Олександра Лукова, нині у місті працюють два спеціалісти у повному оснащенні, які мотокосами ріжуть борщівник. Ця практика принесла певні результати у мікрорайоні Озерна, де завдяки щорічній праці вдалося зменшити кількість цієї небезпечної рослини. Проте цей метод дасть результат лише через кілька років скрупульозної роботи.
“Ефективним методом боротьби є використання сильних гербіцидів, проте ми відмовилися від нього, адже це може зашкодити екосистемі міста. Тому нині схиляємося до того, щоб перед цвітінням борщівника викопувати його з коренем. Проте нам не вистачає людей, які могли б цим займатися”, — зазначив начальник управління контролю за благоустроєм міста.
Депутат міської ради, директор комунального підприємства “Електротранс” Віктор Паламарчук, зіславшись на власний досвід, погодився, що це ефективний метод боротьби з борщівником.
“Певний час на території “Електротрансу” теж була проблема з борщівником. Кілька разів ми викопували рослини з коренем та спалювали їх у печах. У результаті повністю позбулися небезпечного бур’яна”, — поділився Віктор Паламарчук.
Депутат міської ради Тетяна Калюжна поцікавилася, чи співпрацює міська влада з районною у боротьбі з небезпечною рослиною. За її словами, можна знищити борщівник у місті, але він знову з’явиться, якщо його не знищувати за межами обласного центру.
“Ми неодноразово звертались у відповідне управління облдержадміністрації, територіальні громади, але вони не йдуть назустріч. Тому вирішили навіть знищувати борщівник на межах міста, щоб він знов не насіювався. Окрім того, спостерігаємо, що він з роками мутує. Наприклад, раніше починається період цвітіння”, — зазначив Олександр Луков.
Також він попросив депутатів міської ради підтримати ініціативу щодо розчищення річок Плоскої та Південного Бугу. За його словами, необхідно реконструювати і розчистити колектор, який колись вберігав дерева від засушення. Якщо це зробити, то за допомогою шлюзів можна буде періодично спускати річку Плоску, щоб там не застоювалася вода.
Начальник міського управління культури і туризму Артем Ромасюков прозвітував про виконання рішення шостої сесії міської ради від 18 травня 2016 року “Про затвердження програми розвитку міста Хмельницького у сфері культури на період до 2020 року “50 кроків, що змінять місто”. Він зокрема розповів про фестивалі та культурні заходи у Хмельницькому, про відкриття виставкової зали дитячої школи образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва, про реконструкцію міського Будинку культури… Проте основну увагу зосередив навколо питання збереження культурної спадщини Хмельницького.
За його словами, в управлінні нині працює спеціаліст, який слідкуватиме за збереженням історичних та культурних пам’яток. У Хмельницького загалом задокументовано 889 пам’яток культурної спадщини, з яких дві пам’ятки археології, п’ять — монументального мистецтва, 21 братська могила, 17 історичних будинків, три пам’ятні знаки, 111 щойно виявлених пам’яток…
“Уже маємо певні напрацювання у цій сфері. Наприклад, встановили 78 табличок з написом “Історична спадщина міста” та QR-коди. Загалом маємо встановити 111 табличок. Нещодавно спільно з обласним управлінням культури, національностей, релігій та туризму провели рейд і з’ясували, що в одному з будинків на вулиці Проскурівській, де нині міський військкомат, а також аптека, піцерія…, змінений фасад. Кожен може побачити, як там спотворюють сучасним ремонтом історичний фасад будівлі. Ми попередимо всіх підприємців листом і викличемо їх на консультативну раду для пояснень. Це буде першою ластівкою у відновленні історичного вигляду вулиці Проскурівської”, — наголосив Артем Ромасюков.
Присутні депутати схвалили виконану роботу у культурній і туристичній сферах міста. А депутат міської ради Олександр Василишин звернув увагу колег на те, що необхідно зменшити виконання вуличними музикантами російськомовних пісень.
Наприкінці секретар міської ради Михайло Кривак на прохання депутата Ірини Ковальчук письмово доручив міському департаменту архітектури, містобудування та земельних ресурсів розібратися з аморальною рекламою, яку можна зустріти нині на білбордах.
Андрій ЯЩИШЕН