Соціум

У якому напрямку розвиватиметься місто?

Організаційний комітет та модератори дискусійних панелей форуму економічного розвитку Хмельницького, який відбувся 28 квітня, днями під час “круглого столу” підсумували результати його проведення.

Організаційний комітет та модератори дискусійних панелей форуму економічного розвитку Хмельницького, який відбувся 28 квітня, днями під час “круглого столу” підсумували результати його проведення.

 

Усі зійшлися на тому, що цей захід, насамперед, розкрив можливості Хмельницького, які в часі треба буде реалізовувати. Про це заявили і заступник Хмельницького міського голови Володимир Гончарук, і модератори, робота яких, власне, не закінчилася. Зокрема, керівник дискусійної панелі “Креативна економіка” Олександр Івахов повідомив, що учасники обмінюються думками з приводу ідей, озвучених на форумі. Він наголосив, що вже є нові ідеї, які поки що аналізуються. Створили бізнес-спільноту.
Сайт форуму продовжує наповнюватися і є своєрідним комунікаційним майданчиком, через який можна залишити побажання, розмістити інформацію щодо підприємств, вакансій тощо.
Керівник дискусійної панелі “Переробка агропродукції” Василь Міракін зауважив, що ідея поєднання сільської та міської територій повинна спрацювати на користь розвитку Хмельницького. Адже якщо в місті розвиватиметься переробка сільськогосподарської продукції, будуть помітні зміни в економіці. Він також розповів, що після форуму двоє людей з Хмельниччини долучились до програми розбудови сімейних господарств. Не менш важливими, на думку модератора, є питання ринків збуту сільськогосподарської продукції, зокрема на зовнішні ринки. Над цим також працюють.
Наталя Бєлякова, президент Торгово-промислової палати та модератор дискусійної панелі “Легка промисловість” розповіла, що в нашого міста відкриваються широкі можливості. “Хмельницький має стати потужним центром розвитку легкої промисловості, — сказала вона. — Сьогодні Export Promotion Office при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України пропонує просування товарів вітчизняного товаровиробника на зовнішніх ринках. Відкриваються можливості національної платформи легкої промисловості”. Також Наталя Бєлякова повідомила, що відома українська модельєрка та громадська діячка Голда Виноградська запропонувала проект зі створення презентаційної платформи у центрі Києва, де будуть представлені багато регіонів, що працюють у сфері легкої промисловості. Там буде виділене окреме місце і для хмельницьких підприємців, які зможуть представити продукцію власного виробництва.
З’явилася можливість налагодження експортних зв’язків. Заступник міського голови Володимир Гончарук конкретизував, беручи до уваги запитання журналістів, розповідь про індустріальний парк в Хмельницькому як одну з пропозицій, озвучених міським головою Олександром Симчишиним. Є готове рішення, а питання виділення земельної ділянки під цей парк буде виноситися на сесію міської ради. “Ми спілкувалися з київськими партнерами, які також були на форумі економічного розвитку, що сьогодні Хмельницькому потрібен не просто індустріальний парк, а цілий комплекс об’єктів, які б стимулювали економічне зростання у місті. І власне таку концепцію розвитку, зокрема щодо легкої промисловості, так само й інших напрямків будемо втілювати у Хмельницькому. Тобто це не лише індустріальний парк, а біля нього і логістичний центр, центри підготовки кадрів, центр показу виробів… Це буде потужне виробництво, де буде зосереджена велика кількість людей, динаміка кадрів буде дуже серйозною”, — зазначив Володимир Гончарук.
Також він додав, що після форуму ряд підприємств готові підтримувати створення індустріального парку. Проте більш конкретні результати від проведеного форуму у вигляді створення нових робочих місць, закладених інвестицій у місто отримаємо пізніше.
Журналістів також цікавило просування концепції “розумне довкілля”, зокрема утилізація та переробка сміття. Володимир Гончарук пояснив, що процес утилізації звалищного газу запущено і він буде реалізований. Наразі тривають дослідження морфології сміття. Є пропозиції від двох фірм щодо освітлення вулиць Хмельницького. Щодо запитання про участь міста у вирішенні подальшої долі аеропорту, посадовець наголосив, що обласному центру потрібне повітряне сполучення і він готовий його прийняти. Але обласна влада та депутати мають спочатку визначитися, що вони будуть робити з аеропортом: самі запускати його в роботу, або ж передавати місту.
Організатори “круглого столу” пообіцяли надавати інформацію щодо реалізації проектів, заявлених міським головою на форумі.
Вікторія СТАНДРІЙЧУК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *