Розпочинаючи пленарне засідання 13-ої сесії, голова обласної ради Михайло Загородний звернувся до колег: “Враховуючи посилення інтересу суспільства до роботи депутатів, закликаю вас працювати до завершення засідання”.
Розпочинаючи пленарне засідання 13-ої сесії, голова обласної ради Михайло Загородний звернувся до колег: “Враховуючи посилення інтересу суспільства до роботи депутатів, закликаю вас працювати до завершення засідання”.
Цим він намагався забезпечити кворум на всі питання порядку денного. Склався він так: з 76 сформованих пунктів 52 були депутатськими запитами, 12 стосувалися кадрових призначень, п’ять — користуванню надрами. Першим пунктом засідання мали заслухати звіт голови обласної державної адміністрації й лише останнім — зміни до бюджету краю. Натомість, за пропозицією президії ради та окремих депутатів, до порядку денного була включена низка звернень до центральних органів влади України. Серед них — недопущення скасування мораторію на продаж землі сільськогосподарського призначення, практики призначення керівників держустанов на території області та змін до закону щодо фінансового контролю за діяльністю посадовців.
Звітуючи про діяльність ОДА у здійсненні делегованих облрадою повноважень, Олександр Корнійчук зробив акцент на заходах з підтримки учасників АТО і членів їхніх сімей. Проінформував також про впровадження реформ та соціально-економічний розвиток області. Так, за статистикою ОДА, минулого року обсяги ВВП Хмельниччини становили 104,7%, з початку нинішнього — 100%. Рекордний показник досягнуто на ХАЕС — 15 мільярдів Квт електроенергії. В агропромисловому комплексі краю минулорічний ріст склав 7,5%. Щодо цін на продукти харчування, то з 23 основних в області 21 із них є найнижчими в Україні. Торік інвестицій в економіку краю досягли 160,2 мільйона доларів, експорт зріс в 1,7 раза. Виконання планових надходжень до обласного бюджету склало 118% у нинішньому році. Борги з заробітної плати цьогоріч зменшилися до 1,9 мільйона гривень. В експлуатацію введено 400 тисяч квадратних метрів житла. Рівень злочинності є одним із найнижчих, а місто Хмельницький — найбезпечніше в країні. Загалом тенденції у розвитку області Олександр Корнійчук визначив “як позитивні”.
Натомість оцінка діяльності ОДА у фракціях облради не була однозначною. Якщо виступи більшості з них мали загалом лояльний характер (ББП “Солідарність”, “За конкретні справи”, “Самопоміч”, “Аграрна партія України”), то опозиційна ВО “Свобода” звіт розкритикувала. Як висловився Віктор Бурлик: “Фактична оцінка вашій діяльності та структур ОДА — це 52 депутатські запити, які свідчать про негативну ситуацію в області”. Щодо особистої ролі голови ОДА, він нагадав скандальну історію з встановлення турнікету на вході в будинку облради і державної адміністрації. Відтак свободівці визнали звіт незадовільним, але більшістю голосів він був “узятий до відома”…
Розібравшись зі своїми запитами (які зняти з контролю, а які продовжити), депутати ухвалили тексти запланованих звернень та проголосували інші проекти рішень порядку денного. Щодо бюджетних змін, то вони стосувалися розподілу державних субвенцій місцевим бюджетам області. Так, місту Хмельницькому додатково призначені субвенції на підтримку особам з особливими освітніми потребами у сумі 12469,2 гривні та на лікування хворих з цукровим діабетом — 3224500 гривень. На цьому нинішня “запитально-кадрова” сесія роботу завершила.
Володимир РАЗУВАЄВ