Соціум

Нові підходи в роботі житлово- комунальної галузі

За традицією, на завершення осінньо-зимового періоду виконавчий комітет міської ради на розширеному засіданні підбиває підсумки роботи у житлово-комунальному господарстві міста й визначає завдання на наступний період. Цього разу традиції проведення такого зібрання були порушені: як загальним змістом представленої інформації, самим ходом засідання, так і висновками.

За традицією, на завершення осінньо-зимового періоду виконавчий комітет міської ради на розширеному засіданні підбиває підсумки роботи у житлово-комунальному господарстві міста й визначає завдання на наступний період. Цього разу традиції проведення такого зібрання були порушені: як загальним змістом представленої інформації, самим ходом засідання, так і висновками.

Розповідь про проведені роботи у минулому осінньо-зимовому періоді начальник УЖКГ Василь Новачок побудував не у звичному узагальненому вигляді зі статистикою, а за основними напрямками: ремонт житлового фонду, доріг, благоустрій територій. При цьому одразу йшлося про наявні проблеми та потреби галузі.
Так, головною проблемою житлового фонду він визначив зношеність більшості будинків. На їх капітальний ремонт необхідно 175 мільйонів гривень. Натомість встановлений тариф на їх утримання, зростання вартості матеріалів та енергоресурсів ускладнюють виконання робіт. Іншим негативом є, за його словами, “застарілі організаційні принципи та неналежне ставлення мешканців”. Водночас Василь Новачок відзначив ефект від утеплення будинків за спільним фінансуванням з міського бюджету і коштами громадян. Так, економія у сплаті за опалення в будинку №9 на вулиці Бандери, де за такою схемою відбулися відповідні роботи, становила 85 тисяч гривень. Відтак є потреба у розширенні робіт з капремонту будинків саме за принципом співфінансування. Крім того, є необхідність у проведенні конкурсу на призначення управителів багатоквартирних будинків, створення конкурентного середовища в обслуговуванні житлового фонду і запровадження програми, де не буде різниці у підходах до будинків різної приналежності: відомчих, комунальних, гуртожитків.
Проблемою у проведенні робіт на дорогах начальник УЖКГ вважає те, що 75% з них не ремонтувалися капітально впродовж десятків років. Вони не адаптовані до сучасного транспорту та інтенсивності його руху, реаліями є значне руйнування підземних комунікацій та обмеженість сучасного рівня підприємств з ремонту і будівництва доріг. Є питання і щодо збільшення фінансування цих робіт, застосування нових технологій, підвищення контролю за якістю виконання зробленого.
Доповнюючи представлену інформацію, заступник міського голови Анатолій Нестерук відзначив неабияку складність минулого періоду, зокрема через погодні умови, котрі змінювалися 53 рази. Через це довелося в соціальних установах продовжувати опалювальний сезон. Як позитив, він визначив встановлення лічильників тепла в усіх будинках, що, на його думку, “покращило баланс інтересів мешканців”. Уваги і поваги заслуговує безперебійна робота всіх комунальних підприємств. Так, три аварії, котрі сталися на цей час на Чернелівському водогоні, хмельничани навіть не помітили.
Проблемою, яка не вирішується через позицію Міністерства оборони, залишається його відомчий житловий фонд у військовому містечку Ракового, котрий не може взяти на обслуговування місто. Такою ж проблемою є забезпечення якісною і дешевшою питною водою район Гречан, вирішити яке блокує керівництво Укрзалізниці. Як куратор житлово-комунальної галузі Анатолій Нестерук відзначив розуміння депутатського корпусу наявних проблем і допомогу з їх вирішенням.
На відміну від традицій таких засідань, члени виконкому обмежилися заслуховуванням виступів керівників лише двох комунальних підприємств: “Хмельницьктеплокомуненерго” і з будівництва, ремонту та експлуатації доріг.
Підсумовуючи засідання, міський голова Олександр Симчишин висловив щиру подяку працівникам галузі, особливо двірникам і ремонтникам за сумлінну роботу в складних умовах. Також він відзначив ефективну діяльність теплопостачальних підприємств і реакцію на критику роботи ЖЕКів, які покращили свої показники, “хоча для декого з керівників це був останній шанс”. Як недолік Олександр Симчишин визначив значні перевитрати енергоносіїв у бюджетних установах, які будуть детально проаналізовані “з відповідними кадровими висновками”.
На горіхи дісталося від нього і тим, хто готував проект рішення з головного питання засідання. Міський голова назвав його “провальним через повторення минулорічного тексту. “Такого формалізму нам надалі непотрібно”, — зауважив Олександр Симчишин.
Володимир РАЗУВАЄВ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *