Соціум

Запрацювала програма „Доступні ліки”

Урядова програма “Доступні ліки” дозволить отримувати низку препаратів безкоштовно або з невеликою доплатою. За цією програмою можна отримати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми, внесені до реєстру.

Урядова програма “Доступні ліки” дозволить отримувати низку препаратів безкоштовно або з невеликою доплатою. За цією програмою можна отримати ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми, внесені до реєстру.

 

Отож спочатку слід звернутися до сімейного або дільничного лікаря та отримати рецепт. Потім з рецептом — до аптеки з позначкою “Доступні ліки”, де отримати ліки безкоштовно або з частковою доплатою. Вартість ліків повністю або частково оплачує держава.
Реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає повному або частковому відшкодуванню станом на 3 квітня 2017 року, розміщений на сайті Міністерства охорони здоров’я у розділі “Доступні ліки”. У реєстрі зазначена міжнародна непатентована назва лікарського засобу (та, яку лікар зазначає в рецепті) та торгова назва лікарського засобу — назва препарату, який можна отримати в аптеці. Також зазначено розмір відшкодування за упаковку лікарського засобу — сума, яку оплачує держава та доплата пацієнтом.
У Хмельницькому рецепти можна отримати в лікарів міських центрів первинної медико-санітарної допомоги №№1 та 2, тобто в сімейних та дільничних лікарів у всіх амбулаторіях.
Отримати ліки можна в мережі аптек: усі аптечні кіоски комунальної аптеки “Віола”, тел. 65-42-33; ПП “Аптеки Поділля”, тел. 78-46-48.
Працюють над укладанням договорів також аптеки “Джерела здоров’я” і ТОВ “Радом фарм”.

Після укладання договорів про співпрацю кількість аптек збільшиться.
У цій програмі беруть участь 35 виробників, причому 18 походять з країн Євросоюзу, 15 — з України та по одному з Ізраїлю та Індії. Найбільша кількість ліків зі списку призначена  для лікування серцево-судинних захворювань. У реєстрі лікарських засобів, які підлягають відшкодуванню держави, внесено 157 медикаментів.
“Обмежень по коштах немає у жодного пацієнта, як і немає обмежень щодо статусу хворого: студент, працюючий чи пенсіонер, — зауважує начальник міського управління охорони здоров’я Борис Ткач. — Проект поширюється на всіх, без винятку, громадян. З 16,5 мільйона гривень, виділених для реалізації програми “Доступні ліки” на Хмельниччині, 3,5 мільйона — нашому обласному центру. Принцип формування переліку ліків, вартість яких підлягає відшкодуванню, за міжнародними непатентованими назвами дасть змогу суттєво збільшити  асортимент препаратів і раціонально використати виділені кошти. Думаю, що цей крок позитивно оцінять пацієнти, а Міністерство охорони здоров’я розширить кількість програм для інших груп хворих”.
Вікторія СТАНДРІЙЧУК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *