Соціум

Як живуть хмельницькі чиновники?

Ми продовжуємо досліджувати електронні декларації хмельницьких держслужбовців, висвітлюючи найцікавіші зразки. У попередніх номерах “Проскурова” читачі дізналися не лише, як живуть високопосадовці облдержадміністрації, а й засвоїли кілька важливих уроків. Наприклад, бути головним екологом області надзвичайно вигідно; маючи карколомні статки, не варто відмовляти собі в отриманні допомоги по безробіттю (особливо, якщо ви претендуєте на посаду голови облдержадміністрації); деякі держслужбовці можуть давати майстер-класи з виживання, адже здатні прожити рік без будь-яких доходів… Нині ж засвоїмо ще кілька корисних уроків з двох не менш цікавих е-декларацій.

Ми продовжуємо досліджувати електронні декларації хмельницьких держслужбовців, висвітлюючи найцікавіші зразки. У попередніх номерах “Проскурова” читачі дізналися не лише, як живуть високопосадовці облдержадміністрації, а й засвоїли кілька важливих уроків. Наприклад, бути головним екологом області надзвичайно вигідно; маючи карколомні статки, не варто відмовляти собі в отриманні допомоги по безробіттю (особливо, якщо ви претендуєте на посаду голови облдержадміністрації); деякі держслужбовці можуть давати майстер-класи з виживання, адже здатні прожити рік без будь-яких доходів… Нині ж засвоїмо ще кілька корисних уроків з двох не менш цікавих е-декларацій.

Володимир Крупа, начальник Державної фінансової інспекції в Хмельницькій області.

Найперше, що заслуговує на увагу в е-декларації Володимира Крупи, то це його фінансові збереження. Лише на одному рахунку в “ПриватБанку” у нього лежать 11 мільйонів 432 тисячі 760 гривень. А “під матрацом” — 35 тисяч доларів. Дружина Тетяна Крупа віддає перевагу ПАТ “КРЕДОБАНК”, де зберігає 22 тисячі 556 доларів, 4 тисячі 582 євро й 10 тисяч 84 гривні. Якщо перевести все в національну валюту, то за нинішнім курсом родина Володимира Крупи має у розпорядженні 13 мільйонів 129 тисяч 734 гривні.
Таким чином один із найголовніших борців з фінансовими злочинами в області у рейтингу найбагатших держслужбовців Хмельниччини може посісти заслужену другу сходинку. Нагадаємо, загальні статки родини голови Хмельницької обласної держадміністрації Олександра Корнійчука становлять 15 мільйонів 533 тисячі 193 гривні, а директора департаменту екології та природних ресурсів Сергія Вавринчука — 11 мільйонів 296 тисяч гривень. Проте Володимир Михайлович і його дружина заслуговують поваги хоча б через те, що основні збереження тримають у банку.
Можливо, доходи родини Володимира Крупи зможуть пролити нам світло, звідки у них такі статки? Впродовж 2015 року на основному місці роботи Володимир Михайлович заробив 75 тисяч 594 гривні, а також отримав 61 тисячу 574 гривні пенсії та 115 гривень гонорару. Проте найпродуктивніше працює не він, а його банківський депозит, який приніс йому в 2015 році 1 мільйон 360 тисяч 780 гривень.
На цьому фоні цікавим є кар’єрний шлях Володимира Крупи. На своїй посаді він працював до 2011 року. Тоді його звільнили через те, що начебто не з’являвся на роботі дев’ять місяців. Проте у 2014 році через суд Володимир Михайлович домігся поновлення на посаді, адже довів, що був відсутній на роботі через поважну причину — хворобу.
До речі, подробицям цієї історії кілька сюжетів присвятив один із місцевих каналів, який належить народному депутату Сергію Лабазюку. Втім взялися телевізійники за Володимира Крупу після того, як він у березні минулого року заявив про розтрату частини коштів, виділених на ремонт доріг, “Аграрною компанією 2004”. Її кінцевим бенефіціарним власником є якраз Сергій Лабазюк. Проте, як кажуть, це вже зовсім інша історія…
Дружина посадовця Тетяна Крупа працює головним лікарем у Хмельницькому обласному центрі медико-соціальної експертизи, тобто в установі, де встановлюють інвалідність. Там упродовж 2015 року Тетяна Василівна заробила 129 тисяч 806 гривень. Окрім того, вона отримала 23 тисячі 768 гривень пенсії, 6861 гривню від роботи за сумісництвом і відсотки з банківських депозитів. Оскільки у Тетяни Крупи на банківських рахунках лежать кошти в іноземній валюті, а у декларації не вказані проценти, тому ми наведемо лише цифри — 9 тисяч 984 і 2 тисячі 124.
З огляду на відповідальні посади Володимира Крупи та його дружини, не здивуємося, що у читачів можуть з’явитися сумніви щодо природи непересічних статків… Наприклад, вже засумнівалися представники ГО “Жіночий антикорупційний рух”, які пообіцяли звернутися до антикорупційних органів, щоб ті перевірили декларацію начальника Державної фінансової інспекції в Хмельницькій області.
Та не лише грошовими активами багата родина Володимира Михайловича. У власності подружжя — чотири земельні ділянки загальною площею 1707 кв. м. Також вони у Хмельницькому володіють квартирою площею 91 кв. м, двома гаражами — 21 і 19,1 кв. м,  складськими приміщеннями 729,3 кв. м. На Володимира Крупу записане незакінчене будівництво житлового будинку в Хмельницькому площею 590 кв. м, а на його дружину — два садові будинки у Новоушицькому районі 50 і 205 кв. м.
Автопарк у них невеликий — “Ford Kuga” і “Daimler-Chrysler B-170” 2010 і 2005 року випуску.

Олег Божук, начальник відділу Держгеокадастру у Волочиському районі Хмельницької області.

Неочікувано на нашому прицілі опинився чиновник з Волочиського району. Навіть у таких, на перший погляд, непримітних держслужбовців можуть виявитися досить цікаві декларації. Наприклад, е-декларації Олега Божука можна порівняти з мінливою лондонською погодою — зараз світить сонце, а вже за кілька хвилин розпочався дощ. Олег Сергійович подав три декларації, які відрізняються одна від одної. Якщо більшість чиновників подає виправлену декларацію, щоб сумлінно додати раніше невказане майно, то скромний Олег Божук в рази зменшує свої фінансові заощадження.
Олег Божук з дружиною теж довіряють вітчизняній банківській системі й не тримають кревно зароблені “під матрацом”. У першій декларації Олег Божук вказав 501 тисячу 350 доларів і дружинині — 272 тисячі 435 доларів. Разом виходить — 773 тисячі 785 доларів. Дивимося у виправлену декларацію і бачимо, як ці суми магічним чином трансформуються у …32 тисячі 185 доларів і 1164 гривні. Як після цього не повірити в магію?
Можна припустити, що Олег Божук помилився. Вже були нардепи-жартівники, які декларували трильйон гривень, щоб начебто привернути увагу до себе й до важливості е-декларування. А хтось просто нулем помилявся. Але тут людина або щось приховує, або не дружить з математикою, що не заважає займати високу посаду.
Суми, вказані у третій декларації кандидата на посаду, поданій на початку цього року, не надто відрізняються від другої редакції. Загалом Олег Божук вказав 35 тисяч 197 доларів і 2 тисячі 655 гривень.
Як будь-який поважний земельник, Олег Божук має чимало земельних ділянок. В останній декларації він вказав дев’ять земельних ділянок загальною площею 28 тисяч 731 кв. м, більшість із яких у Волочиському районі. З нерухомості родина Олега Сергійовича володіє квартирою 67,5 кв. м, двома житловими будинками 44,8 і 40,9 кв. м та двома гаражами 24,5 і 51,7 кв. м. Окрім того, на держслужбовця записані недобудований житловий будинок 140 кв. м і гараж 30 кв. м. А об’їжджає свої володіння Олег Божук на автомобілі “Skoda Fabia” 2006 року випуску.
Доходи Олега Божука за минулий рік дещо вищі за ті, які він отримав у 2015-ому. Тож візьмемо найсвіжішу інформацію. На основному місці роботи він отримав 71 тисячу 199 гривень, 6 тисяч 714 гривень — від надання майна в оренду, 60 тисяч 154 гривні відсотків і 34 тисячі 825 гривень пенсії. Його дружина Аліна Божук — 30 тисяч 873 гривні заробітної плати і 38 тисяч 749 гривень процентів. Також можемо порадіти за їхнього сина, який сумлінно вчиться й отримав минулого року дві тисячі гривень стипендії.
Андрій ЯЩИШЕН
Фото Володимира Крупи з сайту телеканалу “Ексклюзив”,
фото Олега Божука з його сторінки в соціальній мережі “Однокласники”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *