Соціум

Підтвердила пісня: “Ми — українці”

Як би не було, пісня завжди з народом. Наші предки — славні козаки навіть у бій ішли зі звитяжною піснею. Так і нині, коли українці відстоюють незалежність на Сході, для бадьорості духу їм потрібна патріотична пісня. Цілими концертними трупами їдуть до наших захисників артисти-волонтери. Везуть на Донбас свою зброю — музичні інструменти та гостре слово-пісню. Одні з тих музикантів-просвітителів, що нагадують давніх подорожніх бандуристів, зібралися 25 лютого у міському Будинку культури на вечорі патріотичної пісні “Ми — українці”. Захід, присвячений пам’яті героїв Небесної сотні, відбувся за підтримки міської ради, управління культури та туризму. Організатором і натхненником дійства став відомий хмельницький бард Ігор Білий, запросивши до нашого міста музикантів з різних куточків України.

Як би не було, пісня завжди з народом. Наші предки — славні козаки навіть у бій ішли зі звитяжною піснею. Так і нині, коли українці відстоюють незалежність на Сході, для бадьорості духу їм потрібна патріотична пісня. Цілими концертними трупами їдуть до наших захисників артисти-волонтери. Везуть на Донбас свою зброю — музичні інструменти та гостре слово-пісню.

Одні з тих музикантів-просвітителів, що нагадують давніх подорожніх бандуристів, зібралися 25 лютого у міському Будинку культури на вечорі патріотичної пісні “Ми — українці”. Захід, присвячений пам’яті героїв Небесної сотні, відбувся за підтримки міської ради, управління культури та туризму. Організатором і натхненником дійства став відомий хмельницький бард Ігор Білий, запросивши до нашого міста музикантів з різних куточків України.
Першим гостей вітав народний артист України Володимир Смотритель. Серед його пісень була й відома “Ми — не блудні сини”. “Ця пісня була на революційних майданах 2004, 2014 років. Відчуваю, ще не раз підніматиме дух українців”, — каже співак. У своїх композиціях Володимир Смотритель цитував головного українського революціонера — Тараса Шевченка. Виконав пісні на слова лауреата Шевченківської премії Павла Гірника. Одна з них — ностальгія за мирним українським буттям: “Як літати — то тільки душами. Обійматися — то крильми. Посідаймо отут під грушею, де сиділи батьки й мами”.
Наступним надихав патріотизмом зі сцени бард Василь Лютий. “Потрібно, щоб і через пісні молоді українці знали правдиву історію нації”, — каже бард. І залунала на весь зал його “У Холодному яру” на слова Володимира Бровченка.
Сатиричними піснями про вроджених бути “хохлом” потішив талановитий поет і пісняр, лікар за професією Едуард Драч.
Підбадьорив і водночас нагадав про важке сьогодення головний винуватець свята Ігор Білий. Нині серед учасників АТО є чимало його друзів, бо постійно відвідує їх на передовій з відомими й новими піснями. А цього разу здивував актуальним віршем “Сьогодні в країні війна”. Розчаровано, але не зневірено заспівав про те, що йдемо в Європу, а на “горизонті бачимо повну …опу!”
Особливими гостями вечора патріотичної пісні стали відомі письменники, громадські діячі і музиканти брати Капранови. Вони виконали кілька власних віршо-пісень і твори на слова Великого Кобзаря. Серед них — композиція блюз “Думи”, прем’єра якої була запланована на 18 лютого 2014 року, але не відбулася, бо брати “мали зовсім інші справи”. “Революція гідності символічно співпала з 200-річчям від дня народження Шевченка. У цьому якийсь особливий знак для українців”, — кажуть брати Капранови.
Завершив концерт легендарний гурт “Рутенія”, завітавши у наше місто вперше. Чоловіки під електрогітари та ударні заграли про доблесних козаків, які відродилися й нині. Створено “Рутенію” наприкінці 1980-х на мистецько-політичних акціях студентського об’єднання “Громада”, тоді почали звучати пісні студентів фізичного факультету КДУ Анатолія Сухого та Костя Єрофєєва. Цей гурт — перший переможець фестивалю “Червона рута”. Один із їхніх хітів “Я крук — чорний сотник УПА” почули хмельничани.
Оплески й патріотичні гасла лунали з залу, отже, музика патріотизму — жива й актуальна.
“Дуже вдячний за пісні, допомогу бійцям АТО всім учасникам цього вечора. Особливо Ігорю Білому, який допомагав мені піснею на хмельницькому майдані спротиву. Коли я вже майже не міг говорити, він рятував влучними авторськими піснями, підбадьорював тривожний люд. Співаки-волонтери — теж герої, яким наша дяка!” — зазначив міський голова Олександр Симчишин.
Ірина САЛІЙ
Фото Миколи ШАФІНСЬКОГО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *