Виборчі округи №№13, 14 — територія мікрорайону Гречан, точніше це її частина, яку старожили називають Дальні Гречани. Нинішніми обранцями від цих округів у міській раді є Віталій Худецький та Дмитро Палій відповідно. Обидва входять до фракції політичної партії “Об’єднання “Самопоміч”. Минулого тижня вони звітували перед виборцями за перший рік свого депутатства.
Виборчі округи №№13, 14 — територія мікрорайону Гречан, точніше це її частина, яку старожили називають Дальні Гречани. Нинішніми обранцями від цих округів у міській раді є Віталій Худецький та Дмитро Палій відповідно. Обидва входять до фракції політичної партії “Об’єднання “Самопоміч”. Минулого тижня вони звітували перед виборцями за перший рік свого депутатства.
За традицією мікрорайону, на зустріч з обранцями прийшло багато людей, зал спортивно-культурного центру “Плоскирів” навіть не зміг усіх вмістити. Тут завжди було гаряче представникам міської влади та комунальникам від гострих, відвертих претензій та зауважень мешканців щодо стану їхнього проживання, доріг, прибудинкових територій, якості питної води, поганого транспортного сполучення, відсутності дитячих майданчиків, обмеженості культурного дозвілля та іншого дискомфорту. Отож нинішній звіт мав поставити крапки над “і” та надати оцінку роботи обох депутатів, маючи на увазі весь тягар попередніх викликів та проблем сьогодення. Останнє вважалося неодмінним і звичним за всі попередні роки, хоча не можна стверджувати, що в мікрорайоні нічого не робилося. Але, схоже, врешті у Дальніх Гречанах сталися зміни, які вселяють певний оптимізм, що й підтвердила ця зустріч.
“Для нас немає різниці щодо округів, маємо єдиний спільний інтерес — Дальні Гречани”, — з цього почали звіт обидва обранці, об’єднавши їх в один. Представляти поєднану інформацію про роботу депутатського тандему довірили Дмитру Палію.
За його словами, спільна програма дій сформувалася з-понад 200 звернень громадян і розподілилася за чотирма головними напрямками: питна вода, медичне обслуговування, дитячий садок, дороги і зовнішнє освітлення.
Забезпечення мікрорайону якісною і дешевшою питною водою — проблема для міської влади вже не один рік. Так сталося, що Дальні Гречани за своїм побутом міцно пов’язані з залізницею. Насамперед це стосується питної води, котру місцеві жителі споживають зі свердловин, які належать залізничному відомству. На жаль, вона значно поступається якістю від Чернелівського водозабору, крім того, суттєво дорожча від неї. У місті вже чимало зроблено, щоб змінити ситуацію, але залізниця досі блокує передачу водного господарства у комунальну власність. Отож обом депутатам було що розповісти виборцям про те, як розв’язується давня проблема. Як запевнив Дмитро Палій, є надія, що до кінця року вона нарешті вирішиться.
Стосується це і залізничної лікарні, епопея комуналізації якої також завершується з відповідним реформуванням. Надалі на її базі працюватимуть амбулаторія сімейної медицини і власне лікарня, котрі обслуговуватимуть мешканців Гречан. Тобто медичне забезпечення тут має не тільки залишитись, а й поліпшитись.
Тримати руку на пульсі депутатам доводеться і щодо проблеми розширення місць у дошкільних закладах. Давній недолік району Садиб — відсутність дитячого садка. Депутатська ініціатива підтримана міською владою — побудова дитсадка на території ЗОШ №20 замість басейну. Роботи тривають і новий садочок має відчинити двері наступного року.
Чимало зусиль депутатському тандему довелося докласти, щоб до титульних списків робіт з ремонту доріг була включена максимальна адресна кількість мікрорайону: вулиці Деповська, Чорноострівська, Курчатова, Польова, Костюшка, Залізнична, Волочиська, Західно-Окружна, Партизанська, Філіпова, Садибна, 3-я Нова, Щаслива, місцеві провулки. Зовнішнє освітлення з’явилося на Локомотивній та у найвіддаленішому районі: Курчатова, 125-125а. На вулиці П’яскорського наступного року має з’явитися тротуар. Здійснено ремонт дахів на Курчатова, 92/1, 92/2, Деповській, 6. На прохання громадян встановлені зупинки між залізничним вокзалом і вулицею Колгоспною та “За вимогою” “Провулок Залізничний”. Відновлений маршрут №39а. Великі обсяги робіт відбулися з озеленення мікрорайону, зокрема навколо ЗОШ №20 і ДНЗ №10, у провулку П’яскорського. На вулицях Партизанській, 29 і Чорноострівській, 5 відремонтовані громадські колодязі, проведений благоустрій прибудинкових територій. Одразу кілька дитячих та спортивних майданчиків практично зняли проблему дитячого дозвілля: на вулицях Деповській, 1, 4, 6, Вокзальній, 133, Курчатова, 4, Волочиській, 19/1. Програмою “Громадські ініціативи” поповняться адреси таких споруд на Волочиській, 19, 2, Чорноострівській, 10, П’яскорського, 8, провулку Залізничному.
Депутатська ініціатива — проведення ярмарків у мікрорайоні, котрі стали регулярними і користуються популярністю. Не забуті й ветерани, яким надається допомога й організовуються святкові заходи. На прохання громадян депутати допомагають за власні кошти робити ремонти житла. Підтримали вони ініціативу мешканців відомчих гуртожитків щодо їх передачі у комунальну власність. На черзі у депутатів — завершення ремонту стадіону “Локомотив” і побудова сучасного баскетбольного майданчика.
Звітна зустріч довела, що для Дмитра Палія та Віталія Худецького у реалізації спільної програми дій немає поділу на масштабні та дрібні питання. “Ми прийшли навести лад і порядок у Дальніх Гречанах, ми їх і наведемо”, — заявили вони. Натомість, як зазначив Віталій Худецький: “Зроблено вже чимало, але ще більше роботи попереду”. Про це говорили і виборці, які вважають за необхідне відкрити у мікрорайоні соціальну аптеку, навести порядок з бродячими собаками, здійснити благоустрій у місцевому парку, збудувати водогін у приватному секторі, подбати про стан будинків на вулиці Північній тощо.
Але загальний настрій виборців сформувався у таку фразу: “Ще ніколи у нас не було такого порядку, як зараз, таких масштабних робіт з благоустрою. Удачі вам і наснаги, наші депутати!”
Володимир РАЗУВАЄВ