Соціум

Нелегальні МАФи будуть демонтовані

Міська влада продовжує боротьбу з нелегальними малими архітектурними формами (МАФ). Так, нещодавно міське управління торгівлі оприлюднило список з 11 МАФів, розміщених без дозвільних документів, і дало їх власникам час до 14 листопада самотужки демонтувати  тимчасові споруди.

Міська влада продовжує боротьбу з нелегальними малими архітектурними формами (МАФ). Так, нещодавно міське управління торгівлі оприлюднило список з 11 МАФів, розміщених без дозвільних документів, і дало їх власникам час до 14 листопада самотужки демонтувати  тимчасові споруди.

 

Начальник міського управління торгівлі Олександр Панченко розповів, що в Хмельницькому вже давно існує проблема з МАФами, розміщеними без відповідних дозволів. Тривалий час ніхто не займався цим питанням, навіть не було створено ґрунтовного переліку тимчасових споруд для проведення підприємницької діяльності. Тому, за попередніми підрахунками, на території нашого міста розміщено приблизно 30-40 нелегальних МАФів. Найбільше їх — у мікрорайоні Ракове.
“Нині ми намагаємось у законний спосіб вирішити цю проблему. Так, під час вересневої сесії міської ради був прийнятий “Порядок демонтажу тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності”. У цьому документі прописаний чіткий механізм демонтажу МАФів: як його проводити, як карати порушників… Наразі представники управління торгівлі спільно з управлінням благоустрою обстежують міські МАФи і встановлюють, чи ті внесені у комплексну схему, чи є в них паспорти-прив’язки, чи укладені з ними договори особистого строкового сервітуту”, — зазначив Олександр Панченко.
Якщо ж у власника відповідних документів немає, управління благоустрою складає на нього адміністративний протокол за “Порушення правил благоустрою”. Далі власник приходить на засідання адміністративної комісії, де йому дають час самотужки демонтувати тимчасову споруду. Якщо він виконує цю вимогу, то йому виносять попередження. В іншому випадку демонтажем МАФа займаються комунальні структури, а на власника накладається чималий штраф.
“Під час першої перевірки ми виявили вісім тимчасових споруд без дозволів. Троє власників уже прибрали свої МАФи: два на вулиці Курчатова, що у Гречанах, і один — на проспекті Миру. Наразі виноситься проект рішення щодо демонтажу п’яти тимчасових споруд на вулицях Тихій, Панаса Мирного, Курчатова, Кожедуба й на проспекті Миру”, — розповів начальник міського управління торгівлі.

Під час другої перевірки в управлінні склали перелік з 11 МАФів, які підлягають знесенню до 14 листопада:

Львівське шосе, біля будинку №8 (на тротуарі);
вул. Зарічанська, транспортна зупинка “Магазин “Думка”, добудова до існуючого кіоску;
вул. Зарічанська, біля будинку №44;
вул. Козацька (прийом макулатури), навпроти магазину “Риба”;
вул. Купріна, біля будинку №61;
вул. Купріна, мікрорайон “Дубове-2”, кінцева транспортна зупинка, добудова до павільйону;
вул. Чорновола, біля будинку №52 (поряд з магазином);
пров. Панаса Мирного, біля магазину “Дністер” — 2 шт.;
вул. Спортивна (колишня Щорса), біля будинку №18;
вул. Спортивна, біля будинку №44.

Окрім того, Олександр Панченко наголосив, що управління торгівлі не надає дозволів на розміщення нових МАФів.
“Тимчасові споруди можуть з’являться у нових місцях лише, якщо було рішення перенести МАФ з колишньої локації або у власника вже давно є паспорт-прив’язка, але до цього часу він не скористався правом встановити споруду. Якщо хмельничани стануть свідками появи нових тимчасових споруд для проведення торгівлі, їм варто зробити фото й звернутися в управління торгівлі. Ми будемо вдячні за виявлення громадянської свідомості, адже хочемо зробити Хмельницький сучасним і привабливим містом”, — наголосив Олександр Панченко.
Андрій ЯЩИШЕН
На фото: споруда на вулиці Спортивній, біля будинку №18
Фото автора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *