Соціум

Жінки й Інтернет: складно чи реально?

За ініціативи міської жіночої ради в рамках проекту програми “Громадські  ініціативи” працівниці комунальних підприємств міста вивчали комп’ютерну грамоту й можливості Інтернет-мережі.

За ініціативи міської жіночої ради в рамках проекту програми “Громадські  ініціативи” працівниці комунальних підприємств міста вивчали комп’ютерну грамоту й можливості Інтернет-мережі.

Вибравши дещо нову форму благодійної діяльності та заручившись підтримкою влади міста, громадська організація Хмельницька міська рада жінок, якою керує Лідія Біленька, надала можливість 15 жінкам різного фаху взяти участь у трьох навчальних семінарах по роботі з комп’ютером та Інтернетом.
Як розповіла Валентина Андріїшина, керівник проекту, голова “Хмельницьких ініціатив”, бралися саме за такий проект, бо розраховували на максимальну користь від нього і миттєвий результат. Адже всі, хто відвідував навчально-пізнавальні семінари, уже мають певні навики роботи на комп’ютері та вміння користуватися мережею Інтернет.
“Стояло завдання підкорегувати навики та удосконалити вміння”, — зауважила Валентина Володимирівна. — Учасники семінару дізналися, що таке веб-браузер та веб-сторінка, вивчали специфіку пошукових систем”.
Старший викладач кафедри публічного управління та адміністрування Хмельницького університету управління та права Людмила Требик після навчальної лекції провела практичне заняття на тему: “Інтернет-технології як інструмент взаємодії органів публічної влади з громадськістю”. Слухачки дізналися про Інтернет-ресурси: електронні кабінети, бази даних тощо.
“Для багатьох сьогодні, скажімо, публічні закупівлі — новинка, — підкреслила викладач, —  і багато хто не розуміє, як усе відбувається, як і те, що згідно з Законом “Про державні закупівлі” користувач цілком прозоро може й сам стати учасником цього процесу”.
А ще Людмила Петрівна запевнила, що вік людини ніколи не стає на заваді освоєння чогось нового, якщо вона сама цього прагне, а також, що комп’ютерні та інші інформаційно-комунікаційні технології дуже швидко розвиваються і не дають залишатись осторонь цих процесів усім нам.
“Використовувати комп’ютерні технології повинен уміти кожен, — вважає Валентина Андріїшина. — Щодо жінок, то вони мають бути самодостатні і ніколи не зупинятися в своєму розвитку, самовдосконаленні. Є статистика, яка свідчить, що жінок-користувачів Інтернету трохи менше, ніж чоловіків. Тому нам захотілося зменшити цю різницю. Думаю, заняття нашим жінкам сподобалися, як і пізнавальна поїздка до Чернівців. Маємо дещо амбітну мрію не лише запозичувати чужий досвід популяризації рідного міста, а й пропагувати своє, щоб Хмельницький ставав комфортнішим для життя. На черзі — випуск інформаційної продукції. Можливо, подумаємо над тим, яким чином продовжити цей проект”.
Вікторія СТАНДРІЙЧУК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *