Порядок денний 9-ї сесії міської ради складався практично з усіх питань життєдіяльності міста, крім хіба що галузі культури. Зате більше уваги депутати приділили цього разу спорту і структурній побудові міського господарства. Натомість загальний характер сесійної роботи визначали бюджетні зміни і програмні документи.
Порядок денний 9-ї сесії міської ради складався практично з усіх питань життєдіяльності міста, крім хіба що галузі культури. Зате більше уваги депутати приділили цього разу спорту і структурній побудові міського господарства. Натомість загальний характер сесійної роботи визначали бюджетні зміни і програмні документи.
З початку нинішнього року перевиконання планових бюджетних показників становило 106%, що дало змогу вносити зміни до бюджету міста і здійснювати певний перерозподіл коштів по галузях внаслідок економії на сплату енергоносіїв, придбання спеціальної техніки та інше. Відтак проект запропонованих змін передбачав забезпечення виплати заробітної плати в бюджетній сфері у повному обсязі, утримання професійно-технічних закладів, придбання медикаментів і медичного обладнання, фінансування пільгового перевезення, завершення ремонтних робіт тощо. Загалом додатковий і вивільнений фінансовий ресурс склав 72849,3 тисячі гривень, який міська рада сесійним рішенням мала розподілити між головними розпорядниками коштів за пріоритетними напрямками.
Так, у галузі “Освіта” бюджетні призначення мали збільшитися на 6676,6 тисячі з одночасним перерозподілом 24294,43 тисячі гривень, галузі “Охорона здоров’я” відповідно 2923,6 — 3511,4 тисячі, в галузі “Соціальний захист населення” збільшення склало 8616 тисяч, по управлінню молоді та спорту — 2395,7 тисячі, управлінню житлово-комунального господарства — 14509,9 тисячі гривень. Відповідні зміни стосувалися й інших галузей. Відтак з урахуванням запропонованих змін загальна сума доходів статей міського бюджету нинішнього року визначена у 1869781255 гривень, що є абсолютним рекордом в історії міста. Запропонувавши деякі додаткові міжстатейні зміни від постійних комісій, сесія представлений проект ухвалила. Відсутність будь-яких намагань його обговорень чи заперечень засвідчила попередню продуктивну і злагоджену роботу постійних комісій.
Стосувалося це і винесених на розгляд депутатського корпусу програмних документів. Їх було три: з військово-патріотичного виховання мешканців міста, який підготувала Національна академія Державної прикордонної служби імені Б.Хмельницького, Комплексна програма профілактики, попередження громадського правопорядку і програма шефської допомоги військовим частинам та Національній гвардії, котрі розташовані на території міста. Зауважень з боку депутатів вони не викликали і були затверджені для виконання. Те ж стосувалося і змін до цільової програми попередження виникнення надзвичайних ситуацій.
Логічним продовженням ухваленої програми з патріотичного виховання стало сесійне рішення про присвоєння звання “Почесний громадянин міста Хмельницького” 25 загиблим учасникам АТО. Свідченням уваги до тих, хто відстоює незалежність і безпеку держави, було і рішення міської ради про виділення їм 75 земельних ділянок під гаражі. Ознакою глибокої шани до сучасних героїв України стало інше рішення: про нагородження восьми учасників АТО — хмельничан почесною відзнакою міської громади “Мужність і відвага”. На превеликий жаль, трьом із них — Андрію Жуку, Сергію Саліпі та Максиму Яровцю вона присвоєна посмертно.
Міських нагород були удостоєні й знані фахівці у галузі фізкультури і спорту, тренери з боксу Анатолій та Андрій Чумакови, які виховали і підготували багатьох призерів, чемпіонів всеукраїнських та міжнародних змагань, зокрема чемпіонів світу і Європи. Поза увагою міської влади не залишилися і наші олімпійці та їхні тренери, учасники ХХХІ Літніх та ХV Паралімпійських ігор. Вони отримали фінансову допомогу.
Традиція нинішнього скликання міської ради — новації життєдіяльності міста, які безпосередньо стосуються його мешканців. Так, своїм рішенням депутати внесли зміни у рішення попередників від 31.10.2006 року, дозволивши виділити кошти на ремонт житла у будинках, які обслуговуються не лише комунальними ЖЕКами, а й ЗАТ “ЖЕО” та будинкоуправлінням №2. Наступне нововведення: співфінансування робіт з утеплення будинків з їхніми мешканцями та ОСББ. Приклад цьому вже є.
Натомість продовжуючи практику минулих скликань, нинішня сесія розглянула декілька місцевих ініціатив. Так, депутати підтримали ініціативу мешканців будинку №76/2 на проспекті Миру щодо проведення благоустрою їхньої прилеглої території та біля дитячої бібліотеки-філії №12 міської ЦБС. Іншу ініціативу, з якою виступили батьківські та педагогічні колективи СЗОШ №6 і ліцею №17, щодо порядку призначення керівників навчальних закладів сесія взяла до відома. Управлінню освіти доручено розробити порядок призначення цих керівників на конкурсній основі.
Стала практика сесійної роботи — розгляд питань містобудування та землеустрою. Нинішнє пленарне засідання встановило своєрідний рекорд: з 70 питань порядку денного половина стосувалася саме цієї сфери. Але, на відміну більшості попередніх засідань, практично всі вони були ухвалені без ускладнень.
Для міської ради звичним є і надання приміщень комунальної власності у тимчасове безоплатне користування. Стосується це як громадських організацій, так і знаних митців. Цього разу це право здобули або підтвердили низка громадських об’єднань, зокрема Подільський культурно-просвітницький центр ім. М.К.Реріха, товариство за майбутнє інвалідів “Оберіг”, міська спілка ветеранів Афганістану, обласна організація УТОС та інші. Для творчої роботи під майстерні отримали приміщення члени Національної спілки художників України Неллі Павлова і Володимир Карвасарний та член спілки дизайнерів України Ірина Баннова.
А ось у встановленні тимчасових споруд для підприємницької діяльності на приватизованих земельних ділянках громадянами сесія відмовила, продовжуючи обрану політику з поступового зменшення таких об’єктів на території міста. Зате депутати пішли назустріч захисникам безпритульних тварин, ухваливши рішення про створення комунального підприємства “Надія”, де планується утримувати 400-500 тварин. Для формування його статутного капіталу з бюджету міста виділено один мільйон гривень. До переліку комунальних об’єктів невдовзі додасться ще один: сесія затвердила передавальний акт Державного закладу “Вузлова лікарня станції Гречани Південно-Західної залізниці” місту.
Особливої уваги заслуговує рішення сесії про збільшення загальної чисельності апарату виконавчих органів міської ради на 18 штатних одиниць. Як пояснив колегам-депутатам начальник управління праці та соціального захисту населення Словян Воронецький, йдеться про необхідність забезпечити процедуру оформлення надання субсидій на житлово-комунальні послуги. За його словами, очікується значне збільшення відповідних звернень хмельничан у зв’язку зі зростанням тарифів, з чим нинішній штат управління не зможе справитись. Міський голова Олександр Симчишин щодо цього зазначив: “Ми змушені вдатися до цього, але за умов персональної відповідальності керівництва управління за якістю і своєчасністю роботи з громадянами у цих питаннях”.
За пропозицією Олександра Симчишина, сесія повернулася до питання включення голови громадської ради при міськвиконкомі до його складу. Минула сесія, проголосувавши за чисельне збільшення складу виконкому до 14 осіб, однак не підтримала подання щодо В’ячеслава Заречнюка. Тоді вирішальне значення мала негативна позиція фракції ВО “Свобода”. Натомість цього разу повторна пропозиція міського голови знайшла підтримку більшості депутатського корпусу, таємним голосуванням В’ячеслав Заречнюк був обраний членом виконавчого комітету міської ради. За словами Олександра Симчишина, за своєю чисельністю наш міськвиконком є найбільшим серед усіх обласних центрів України завдяки широкому представництву громадських об’єднань, що робить його діяльність максимально прозорою та відкритою.
На завершення пленарного засідання депутати підтримали звернення фракції ВО “Свобода” до керівництва держави щодо неприйнятності низки змін до Бюджетного кодексу за пропозицією Кабінету міністрів, які “є антисоціальними і ставлять під загрозу забезпечення видатків за найважливішими напрямами: охорона здоров’я, освіта, оборона держави”.
Володимир РАЗУВАЄВ