Минулого четверга у конференц-залі ХОДТРК “Поділля-центр” відбулася презентація новоствореного помісного представницького міжконфесійного консультативно-дорадчого органу — Духовної ради християнських церков, що діє на громадських засадах. Мета створення — турбота про духовно-національне відродження хмельничан.
Минулого четверга у конференц-залі ХОДТРК “Поділля-центр” відбулася презентація новоствореного помісного представницького міжконфесійного консультативно-дорадчого органу — Духовної ради християнських церков, що діє на громадських засадах. Мета створення — турбота про духовно-національне відродження хмельничан.
Нині у склад Духовної ради входять представники православної, греко- та римо-католицьких церков, церков повного Євангелія “Зоря життя” та “Нова надія”, християн віри євангельської “Світло для світу” та “Світло життя”, євангельських християн-бабтистів “Дім Євангелія” та “Голгофа”, месіанських єврейських релігійних громад “Бейт Сімха”…
Як зазначив голова дорадчого органу, Митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський УПЦ КП Антоній, двері у раду відчинені для всіх, сюди можуть долучитися і представники інших релігійних конфесій.
“Головне завдання Духовної ради — спільна молитва за Хмельниччину, Україну, що нині особливо важливо, зважаючи на події на Сході. Намагаємося показати, що ми всі єдині перед Господом. Суспільство розпорошене у різних поглядах, але Бог нас єднає. Молитвою надихатимемо, допомагатимемо, — каже митрополит Антоній. — Нашим завданням є співпраця з владою, аби впливати на процеси, які відбуваються в місті, ініціювати проекти, які б відроджували духовно-національні цінності.
Плануємо відсвяткувати молитвою і концертом День подяки, який відбудеться, гадаю, 23 вересня біля кінотеатру ім. Т.Шевченка. Захід присвячуватиметься Дню міста. Це нагода пробачити одне одному всі гріхи, провини. Ніхто не без гріха, але якщо покаєшся, жити набагато легше”.
Одним із пріоритетних завдань Духовної ради є турбота про наших військових у зоні АТО. Вже не раз представники ради відвідували військовиків на Сході.
“Така підтримка їм дуже потрібна, щоразу нас просять залишитися надовше, — каже заступник голови ради, єпископ обласного об’єднання церков ХВЄ Ростислав Мурах. — Закон про капеланство прийнятий ще у лютому минулого року, але досі воно організоване неналежно. Капеланів потрібно набагато більше. Якщо ми донесемо Бога в зону проведення АТО, буде менше проблем з реабілітацією військових на місцях”.
Як зазначив секретар ради, старший пастор церкви повного Євангелія “Зоря життя” Ростислав Кудін, представники різних церков відвідують наших військових на передовій, у шпиталях, але зусилля потрібно сконсолідувати. Вже йдуть перемовини з Національною академією Державної прикордонної служби України ім. Богдана Хмельницького про те, щоб розпочати у нашому місті фахову підготовку капеланів.
Представники Духовної ради проводитимуть і духовно-просвітницьку роботу з молоддю, пропагуватимуть українську національну релігійну традицію. За запитом навчального закладу проводитимуть профілактичні бесіди для запобігання моральної деградації, розпусти тощо. Як зазначає Митрополит Антоній, не потрібно вірою залякувати молодь. Старше покоління настільки скувало нею молодих, що відлякало від церкви. Слід по-новому розповідати молоді про добре і погане, давати волю й свободу вибору.
Ірина САЛІЙ