Майже всі школи міста, з чиїми директорами не були продовжені контракти, отримали нових керманичів. Минулої середи у колегіумі імені Володимира Козубняка під час засідання громадської ради при міському управлінні освіти представники громадськості змогли побачити нових очільників загальноосвітніх навчальних закладів.
Майже всі школи міста, з чиїми директорами не були продовжені контракти, отримали нових керманичів. Минулої середи у колегіумі імені Володимира Козубняка під час засідання громадської ради при міському управлінні освіти представники громадськості змогли побачити нових очільників загальноосвітніх навчальних закладів.
На засіданні порушили чимало гострих питань. Проте найбільш актуальним стало призначення нових директорів шкіл. І хоча, здавалось, начальник управління освіти Роман Миколаїв уже розставив усі крапки над “і”, додали дров у багаття представники ліцею №17, які минулої середи вранці вийшли на пікет поблизу своєї школи. Їх мета — змусити міську владу залишити на посаді колишнього директора Броніславу Бейдерман.
Під час цього пікету зачепили доволі дражливу тему національної приналежності. Броніслава Бейдерман, яка вже досягнула пенсійного віку, звинувачує Романа Миколаїва, що той відмовився продовжувати з нею контракт, бо вона єврейка.
Сам начальник управління освіти під час засідання заявив, що про таке ніколи й не думав. Того ж дня до нього навіть телефонували журналісти одного з центральних телеканалів і запитували, чи він не звільняє людей за національною приналежністю.
“Я ніколи не суджу про людей за національною ознакою, тим паче це непрофесійно. Якщо більшість директорів, з якими не були продовжені контракти, — українці, то хіба це означає, що я нищу українців? Це абсурд! Переконаний, що нині в умовах війни досить небезпечно починати розбурхувати питання антисемітизму та міжнаціональної ворожнечі. Навіть не розумію, чим керуються люди, які починають форсувати ці теми”, — зазначив Роман Миколаїв.
Отож новим директором ліцею №17 став 35-річний кандидат економічних наук Вадим Пірог, який до цього працював проректором кооперативного торговельно-економічного інституту.
“Попереднє керівництво багато зробило для розвитку ліцею №17. Тому я продовжуватиму втілювати в життя ці напрацювання, а також впроваджуватиму нові, щоб навчальний заклад розвивався, а діти отримували якісні знання”, — пообіцяв громадськості Вадим Пірог.
Інший бунтівний навчальний заклад, СЗОШ №6, ще два тижні тому очолив 41-річний кандидат історичних наук Сергій Ткач. До цього він був керівником міжшкільного виробничого комбінату. Одним зі своїх завдань спільно з управлінням освіти Сергій Ткач бачить повернення школі її приміщення, яке нині орендує Хмельницький університет управління та права.
“З кожним роком у нашу школу приходить усе більше учнів. Класи перевантажені, тому необхідно збільшити навчальну площу. Додаткові приміщення є, але вони нині в оренді. Ніхто нікого не буде виганяти, але поступово повертатимемо свої приміщення законним шляхом”, — запевнив Сергій Ткач.
Призначення решти директорів пройшло мирно й без будь-яких колізій. Отже, керманичем ЗОШ №8 став Сергій Коріньовський, колегіуму імені Володимира Козубняка — Оксана Віхтюк, ЗОШ №20 — Борис Ратич, ЗОШ №4 — Інна Шпичко, НВК №4 — Андрій Тарабан, ЗОШ №21 — Наталя Івасішина. Без очільника поки що залишилася лише ЗОШ №22.
Роман Миколаїв назвав три основні вимоги до директорів — ефективний менеджмент, відсутність поборів у школах і надання якісних освітніх послуг. Відповідно до того, наскільки ефективно очільники навчальних закладів виконуватимуть поставлені перед ними вимоги та завдання, залежатиме, чи наступного року з ними продовжать контракт. З кожним директором контракт підписано на один рік. Після трьох місяців роботи вони звітуватимуть перед громадськістю.
Окрім того, начальник управління освіти застеріг директорів не збирати у батьків гроші на так званий фонд школи, адже ця стаття нині повністю фінансується з міського бюджету.
“Втім, це не означає, що наразі ми готові відмовитися від батьківських внесків на побутові дрібниці, на які неможливо оперативно виділити кошти з бюджету. Але такі внески повинні бути добровільними, а не примусовими”, — зазначив Роман Миколаїв.
Голова громадської ради при управлінні освіти Андрій Попик наголосив, що потрібно ламати систему, в якій директор — це вічний монарх, а управління освіти відхрещується від проблем навчальних закладів.
Андрій ЯЩИШЕН
На фото: директор ЗОШ №6 Сергій Ткач під час свого представлення громадськості
Фото автора