Соціум

Епопея з заступниками, яких не обрали…

Пленарне засідання четвертої сесії обласної ради не обійшлося без казусів і несподіванок.

Пленарне засідання четвертої сесії обласної ради не обійшлося без казусів і несподіванок.

Перше непорозуміння виникло ще до початку сесії, коли  розповсюдили проект порядку денного з датою… 18 лютого, хоча засідання відбувалося днем раніше. З особливим інтересом очікували питань, пов’язаних з обранням заступників голови ради. Передбачалася й політична акція фракції ВО “Свобода” — як відгук на події у Верховній Раді щодо недовіри уряду Арсенія Яценюка. Принаймні, про це свідчила чисельність активістів партії на засіданні. Значною була присутність і членів ВО “Батьківщина”, оскільки на місце заступника голови ради претендував керівник їхньої фракції Валерій Лесков. Саме він на попе-редній сесії заблокував наміри голови облради Михайла Загородного висунути на цю посаду свою креатуру як єдину. Тоді пропозицію Лескова обрати двох заступників заради ширшого представництва різних політичних сил у керівництві ради підтримала більшість депутатів і голова ради навіть не озвучив прізвище свого висуванця. Але цього разу всіх переграла фракція “За конкретні справи”. Її члени зуміли завчасно заблокувати президію і трибуну. Втім надалі з’ясувалося, що конкретники переграли і себе…
Свій демарш ця фракція пояснила гучною заявою, нагадавши про найбільшу чисельність серед інших політичних сил у складі ради. Незважаючи на це, вона голосувала за обрання Михайла Загородного головою ради як представника меншої фракції БПП “Солідарність” “заради єдності обласної ради”. Натомість конкретники не полишають прагнення мати свого представника в керівництві ради. Водночас вони звинуватили Михайла Загородного у підкилимних спробах протягнути одне з питань порядку денного без попереднього опрацювання в постійних комісіях.
Не маючи змоги розпочати пленарне засідання, Михайло Загородний запросив до консультацій керівників усіх фракцій. Ця неоголошена перерва тривала понад годину і весь цей час конкретники продовжували блокування.
З поверненням до сесійної зали голова ради спробував перехопити ініціативу. Не відкриваючи засідання, він запропонував вшанувати пам’ять загиблих афганців та інших воїнів-інтернаціоналістів хвилиною мовчання. Згодом вручив почесні відзнаки ОДА та облради учасникам бойових дій, активістам афганського руху Миколі Приступі та Валерію Лескову. Хвилиною мовчання депутати вшанували і героїв Небесної сотні. Лише після цього відбулися реєстрація обранців і відкриття пленарного засідання.
Продовжуючи активний тиск на засідання, конкретники спробували зняти з порядку денного питання про обрання заступників голови ради. Дивно, але, як з’ясувалося, лише дві фракції подали попередні заявки на своїх представників на ці посади: ВО “Батьківщина” і ПП “Об’єднання “Самопоміч”. Чого очікувала фракція “За конкретні справи” не зрозуміло: можливо, особистого запрошення, враховуючи її найбільшу чисельність та сподіваючись на зустрічну добру волю БПП “Солідарність”?..
Зрештою, домовившись, що заступників буде два, депутати проголосували і за вищий статус одного з них — як першого заступника, чого не було у попередніх скликаннях й не передбачав регламент нинішнього.
Чергові переговори, фракційні консультації оформились у конкретні прізвища кандидатів: на першого заступника — депутата від ПП “Об’єднання “Самопоміч” Олександра Драгана, на заступника — Валерія Лескова. Причому дещо здивувала фракція ВО “Свобода”. Свого часу свободівці не голосували за Михайла Загородного, на цій сесії процедуру обрання заступників вони проігнорували знову — після оголошеної ними ж перерви. Втім такий своєрідний вияв образи можна було зрозуміти: у минулому скликанні, маючи найменшу фракцію, свободівці були представлені у керівництві саме найвищою посадою — головою облради. Отож нині вони свідомо обрали опозиційну нішу в площині формування керівної верхівки обласного представницького органу.
Міжфракційні колізії вкупі з підкилимними домовленостями принесли логічний результат: кандидатура Олександра Драгана за процедурою таємного голосування не набрала потрібної кількості голосів. Не ризикуючи далі єдністю політичних лав, депутати вирішили відмовитися від голосування за посаду заступника голови ради, відклавши питання обрання керівництва ради на наступну сесію.
Утім несподіванки цим не обмежилися. За традицією минулих скликань, питання щодо використання надр області завжди розглядалися наприкінці порядку денного. Цього разу на голосування вони були винесені на початок засідання, хоча проектувалися в його середині. В центрі уваги опинилися пункти з надання дозволу на видобуток води з сатанівських джерел. За яким принципом здійснюється розподіл цих дозволів сказати з погляду неупередженого ока важко, адже одним підприємницьким структурам щастить на це без особливих ускладнень, іншим ставиться на цьому шляху шлагбаум. Так сталось і цього разу. Щоправда, Михайло Загородний висловив пропозицію створити комунальне підприємство, яке мало б усі права на видобуток цілющої сатанівської мінеральної води. Але, пам’ятається, дещо подібне в історії нашого краю вже було…
Продуктивнішою робота сесії була при розгляді ходу виконання обласних програм та низки звернень обласної ради до керівництва держави.
Володимир Разуваєв

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *