Незабаром хмельничани зможуть оперативно подавати у місцеві органи влади інформацію про актуальні проблеми міста. Допоможе у цьому веб-платформа “Відкрите місто”. Її презентували у вівторок у стінах міської ради. Представники громадськості та міський голова Олександр Симчишин підписали меморандум про втілення у життя цього інноваційного проекту.
Незабаром хмельничани зможуть оперативно подавати у місцеві органи влади інформацію про актуальні проблеми міста. Допоможе у цьому веб-платформа “Відкрите місто”. Її презентували у вівторок у стінах міської ради. Представники громадськості та міський голова Олександр Симчишин підписали меморандум про втілення у життя цього інноваційного проекту.
Найперше, Олександр Симчишин відзначив, що це черговий крок з впровадження у Хмельницькому електронного урядування, що полегшить і зробить ефективнішою співпрацю влади, бізнесу й громади.
“Уже налагодили співпрацю з представниками різних громадських організацій, фондів і волонтерами. У місті вже діє система з надання адміністративних послуг iGov за допомогою мережі Інтернет, впроваджені електронні петиції та відкритий міський бюджет. Веб-платформа “Відкрите місто” — це ще один крок у цьому напрямку й на ньому ми не зупинимося”, — наголосив міський голова.
“Відкрите місто” (opencity.in.ua) — це простий для користування веб-ресурс, який використовує відкриті карти Google та Яндекс. Отож кожен хмельничанин зможе ініціювати вирішення важливої для міста проблеми. Наприклад, прибрати сміття, ліквідувати старі й аварійні дерева, вирішити проблему з бродячими собаками, заасфальтувати ділянку дороги… Головне, щоб проблема стосувалася не однієї людини, а була актуальною для громади.
Спочатку хмельничанин повинен зареєструватися на сайті, а далі позначити на карті проблему, додавши до неї короткий опис і фотографію чи відео. Ця інформація автоматично надходить комунальним структурам, які вповноважені її вирішити. Після цього вони беруться за роботу й інформують громадянина про виконання. Якщо ж проблему неможливо миттєво вирішити, надають вичерпне пояснення.
Цей проект уже діє у 18 містах України. Реалізацію “Відкритого міста” у Хмельницькому профінансувала Міжнародна благодійна організація “Фонд Східна Європа”.
“Ця платформа не лише полегшує комунікацію між владою й громадою, а й допомагає економити бюджетні кошти, зменшуючи документообіг. Зазвичай подача звернення про проблему у письмовому вигляді займає багато часу. Нині ж за допомогою мережі Інтернет, доступ до якої має переважна частина населення, таке повідомлення можна надіслати миттєво. Ми вирішили допомогти Хмельницькому у реалізації цього проекту, бо відчули відкритість влади до таких інновацій”, — розповів президент МБО “Фонд Східна Європа” Віктор Лях.
Контролюватимуть роботу платформи і займатимуться її наповненням громадські активісти. Тобто навіть якщо міська влада захоче приховати якусь проблему, то у неї просто не буде важелів впливу.
“Наповнення цього ресурсу здійснюватиметься незалежно, видалятимуться тільки образливі матеріали. Важливість “Відкритого міста” полягає не лише у пришвидшенні роботи комунальних структур. Вона допоможе консолідуватися громаді навколо спільних проблем. Іноді не варто на вирішення певного питання витрачати бюджетні кошти і залучати комунальників, простіше зібратися громадою й спільно вирішити проблему”, — наголосив голова громадської організації “Хмельницька ініціатива” Олег Черненко.
Наприкінці презентації “Відкритого міста” Олександр Симчишин, Віктор Лях і Олег Черненко підписали тристоронній меморандум, на якому базуватиметься подальша робота цієї платформи. Запрацює вона через кілька тижнів після того, як держслужбовці пройдуть відповідне навчання, а міськвиконком офіційно затвердить порядок функціонування системи.
Представники структурних підрозділів та комунальних підприємств міста, які працюватимуть з системою, пройшли перший тренінг.
Андрій ЯЩИШЕН
Фото автора