Соціум

“Громадська рада йтиме обраним шляхом”

Нинішній наш співрозмовник — голова громадської ради при міськвиконкомі В’ячеслав Заречнюк.

Нинішній наш співрозмовник — голова громадської ради при міськвиконкомі В’ячеслав Заречнюк.

Біографічна довідка:
В’ячеслав Заречнюк народився у Рівному, фаховий юрист, працює адвокатом. У громадській раді представляє військово-патріотичний клуб “Склавен-воїн”, був обраний першим заступником голови ради, у січні цього року її очолив. Одружений, виховує двох дітей. Хобі: гірські лижі, парашутний спорт.

— В’ячеславе Володимировичу, нинішній склад громадської ради сформувався в травні минулого року. Чи можна говорити про якусь еволюцію її діяльності за цей час?
— Звичайно, адже рада зазнала неабияких змін: організаційних, чисельних, відтак і якісних. За напрямками діяльності має 13 комітетів, загальні засідання відбуваються щомісяця. На момент утворення складалася зі 102 представників різних громадських організацій, але нині її чисельність скоротилася до 86 членів, усі інші вибули з різних причин, зокрема й за рішенням загальних зборів — через пропуск двох і більше засідань. Це сприяло кращій організованості в роботі, хоча певні труднощі є й нині. Зрештою, активність скороченого складу меншою не стала, практично кожен виступає з пропозиціями, ініціативами. Принципи у нас одразу були обрані демократичні. Зате поменшало емоцій, конфліктних зіткнень, деконструктивних виступів, проявів надмірних амбіцій. Цим шляхом ітимемо й далі.
— З перших засідань громадської ради складалося враження, що чимало її членів розглядають раду не як дорадчий орган виконавчого комітету міської ради, а як наглядовий і контролюючий — паралельно з депутатським корпусом.
— Так, декому дуже хотілося керувати міською владою. Ці люди просто не знали і не цікавилися законодавством про громадські ради, яке чітко визначає їхні функції та права. Отож на кожному засіданні доводилося про це нагадувати і спрямовувати роботу в потрібне русло. Інша річ, що найактивніша частина ради прагне ефективнішої співпраці з міською владою, дієвішого взаємозв’язку влади і громади міста. Вважаю, що з новообраною міською владою відчуваємо суттєві позитивні зрушення у цій площині.
— Які ж напрацювання громадської ради мають конкретний результат цієї співпраці, які поради, ініціативи вже реалізовані?
— Важливим досягненням вважаю те, що наші представники нині увійшли до складу дорадчих рад при департаментах і управліннях міської ради. Це дає змогу мати докладну інформацію про їхню діяльність, відтак напрацьовувати ініціативи для цих структур. За нашою пропозицією маємо і представництво у засіданнях міськвиконкому, сподіваємося, що буде постійне місце з відповідним правом голосу члена міськ-виконкому. Наші активісти, члени правління беруть участь у пленарних засіданнях сесій міської ради, роботі постійних депутатських комісій, де висловлюють свої думки, вносять конкретні пропозиції. Думаю, що вплив громадської ради на такому рівні чимдалі буде вагомішим. Наприклад, ми робитимемо все, щоб перешкодити подальшій практиці забудови міста, як це було у попередні роки, коли у міській раді домінувало будівельні лобі. Ці депутати дбали насамперед про власні бізнес-інтере-си. Як, скажімо, можна було дати дозвіл на житлову забудову території старого польського кладовища — за якими заповідями це дозволяється? А як можна було допустити забудову рекреаційних та зелених зон у місті?
— Ви зазначили, що громадська рада складається з 13 комітетів, вони також ініціюють певні пропозиції для міської влади?
— Повинен сказати, що всі вони діють активно і напрацьовують цікаві ініціативи. Так, фаховим, конструктивним підходом у бюджетній політиці відзначається комітет з питань бюджету і фінансів (голова Ростислав Сенків), ним напрацьовані конкретні пропозиції у цій сфері. Багато слушних і перспективних ініціатив надходить від комітету з питань містобудування та земельних відносин (голова Володимир Бровко). Зокрема щодо заходів з енергозбереження, модернізації мережі зовнішнього освітлення. Саме за ініціативи Володимира Бровка нині налагоджуються побратимські зв’язки Хмельницького з містом Руставі (Грузія), де впроваджені сучасні технології у житлово-комунальному господарстві та є наміри інвестувати кошти у ЖКГ нашого міста. Комітет напрацював пропозиції з імовірним інвестором, який готовий на вигідних умовах взятися за будівництво заводу з переробки твердих побутових відходів за сучасними екологічними технологіями.
Цікаві пропозиції, зокрема щодо покращення якості пасажирських перевезень і впорядкування автопарковок, мають комітети з питань управління майна територіальної громади (голова Олександр Кривий) та з питань соціально-економічного розвитку, промисловості, транспорту, зв’язку й енергетики (голова Олександр Папуга). А комітет з питань молоді, спорту і туризму (голова Павло Худецький) напрацював чимало пропозицій за багатьма напрямками галузей, що представляє. Нині всі наші ініціативи розглядаються відповідними підрозділами міської ради.  
— Тобто активність членів громадської ради можна побачити в роботі профільних комітетів і на загальних засіданнях. А як вона виражається у складі громадських організацій, котрі представлені у громадській раді, чи є тут зворотний зв’язок?
— Чесно кажучи, не знаю. Якихось документів, протоколів щодо цього бачити не доводилось. Але, можливо, це наше спільне недопрацювання, отже, є над чим працювати. До речі, у цьому прикладом може слугувати асоціація “Народна сила”, яку очолює Іван Бухал, належний зв’язок між нами є.
— Спостерігаючи за діяльністю громадської ради, не можна обійти увагою питання політичних уподобань її членів. Як вони впливають на неї?
— Хочу відзначити, що ми одразу відмовилися від будь-якої політизації своєї діяльності. Ми не є політичною силою, а виступаємо виключно представниками міської громади.
Розмовляв Володимир Разуваєв

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *