Соціум

Державні послуги — без черг і корупції

Нині скористатись адмністративними послугами стає дедалі простіше. Отримати необхідну довідку чи оформити документи можна через створений волонтерами портал iGov.org.ua, який минулої п’ятниці у Хмельницькому презентував його ідейний натхненник, керівник ІТ-напрямку “ПриватБанку” Дмитро Дубілет.

Нині скористатись адмністративними послугами стає дедалі простіше. Отримати необхідну довідку чи оформити документи можна через створений волонтерами портал iGov.org.ua, який минулої п’ятниці у Хмельницькому презентував його ідейний натхненник, керівник ІТ-напрямку “ПриватБанку” Дмитро Дубілет.

Портал iGov одразу переслідує декілька завдань, основні з яких — полегшити доступ громадян до адміністративних послуг і побороти корупцію у цій сфері. За словами Дмитра Дубілета, нині в Україні існує більше тисячі державних послуг — від отримання субсидій до реєстрації фізичної особи-підприємця. Деякі дозволи чи довідки у майбутньому законодавцям варто відмінити, адже деколи доходить до абсурду.
“Ми вирішили не чекати дива й полегшити доступ громадян до отримання необхідних адміністративних послуг шляхом переведення цього процесу в Інтернет-формат. Найперше, це полегшить життя пересічних українців, адже більше не потрібно стояти у довжелезних чергах. Необхідні лише комп’ютер з підключенням до мережі Інтернет. Мінімізація контакту людини й держслужбовця практично поборе корупційну складову”, — впевнений Дмитро Дубілет.
Завдяки старанням волонтерів до 200 державних послуг вже переведені в електронний формат. Нині для хмельничан доступні 55 послуг — надання витягу з Єдиного державного реєстру МВС, витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки, інформація про право власності та речові права, перевірка стану оформлення паспорта для виїзду за кордон, державна реєстрація фізичної особи-підприємця… А до кінця лютого кількість послуг ще зросте. За допомогою портал iGov уже незабаром можна буде навіть отримати субсидії на оплату житлово-комунальних послуг.
За словами Дмитра Дубілета, Хмельницький займає передові позиції за темпом впровадження електронного доступу до адміністративних послуг. Сприяє цьому й нинішня міська влада, яка погоджується з необхідністю таких нововведень.
“Ми зацікавлені у впровадженні електронного доступу до адмінпослуг. Сподіваюся, що впродовж цього року більшість адмінпослуг у Хмельницькому надаватимуться в електронному форматі. Цим ми зменшимо черги, розвантажимо держслужбовців, люди економитимуть час і, зрештою, папір. Це вимога сучасності, яку ми не можемо ігнорувати”, — наголосив під час презентації заступник міського голови Володимир Гончарук.
Скористатись адміністративною послугою просто: необхідно зайти на сайт iGov.org.ua, вибрати необхідну послугу та свій регіон, авторизуватися на порталі. Це дає змогу ідентифікувати особу: за допомогою банківських даних чи електронно-цифрового підпису. Після авторизації на бланку слід заповнити поля й надіслати запит. Через певний час   потрібна довідка буде надіслана на вашу електронну пошту з усіма необхідними електронними підписами.
“Як бачите, робота з iGov складається лише з трьох етапів: подача заявки, її опрацювання чиновником і результат, який можна отримати в електронній та паперовій формах”, — зазначив Дмитро Дубілет.
Він окреслив майбутнє цього проекту. Портал iGov розвиватиметься за сценарієм системи електронних закупівель “ProZorro”, який також спочатку був розроблений у волонтерському середовищі. Коли волонтери переведуть до 80% державних послуг у електронний формат, портал буде переданий державі через аудит міжнародної організації “Transparency International”.
Також під час презентації порталу заступник міського голови Володимир Гончарук, начальник міського управління праці та соціального захисту населення Словян Воронецький, керуючий справами виконавчого комітету міської ради Юлія Сабій і голова громадської організації “Технології проти корупції” Дмитро Дубілет підписали меморандум про співпрацю (на фото). Згідно з ним міська влада сприятиме волонтерам у переведенні максимальної кількості державних послуг в електронний формат.
Андрій ЯЩИШЕН
Фото автора

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *