У новий рік громадська рада при виконавчому комітеті міської ради вступила з внутрішнім оновленням. Її чергове січневе засідання очікувалося з надіями на якесь врешті впорядкування і прощання зі звичним балаганом, а також з обранням нового керівництва після добровільної відставки за станом здоров’я Івана Бухала. Певним чином ці надії виправдалися.
У новий рік громадська рада при виконавчому комітеті міської ради вступила з внутрішнім оновленням. Її чергове січневе засідання очікувалося з надіями на якесь врешті впорядкування і прощання зі звичним балаганом, а також з обранням нового керівництва після добровільної відставки за станом здоров’я Івана Бухала. Певним чином ці надії виправдалися.
Розпочинаючи загальне засідання, виконуючий обов’язки голови громадської ради В’ячеслав Заречнюк закликав колег “працювати, а хто цього не хоче, нехай пише заяву про вихід зі складу ради”. Своєрідний ультиматум мав вагоме підґрунтя. Самообравшись рік тому, зі 110 представників громадських організацій, які взяли участь в установчих зборах цього дорадчого органу, він практично ніколи не мав змоги нормально працювати: через надмірність майданних настроїв, нездатність об’єднати таку кількість поглядів — часто протилежних і несумісних, завзяте прагнення декого керувати міською владою, а не радити їй тощо. Відтак щомісячні засідання перетворювались балаган і відповідне небажання поміркованої частини цього зібрання брати в ньому участь. Отож необхідне кворуму завжди бракувало, рада була неспроможна приймати навіть мінімум своїх рішень з порядку денного. Наприкінці першого року існування цей орган нарешті наважився на внутрішнє самоочищення від галасливого баласту і прогульників: як випадкових членів, так і принципових опонентів. Загальні збори вирішили виключати зі складу громадської ради тих, хто без поважних причин пропустив два і більше засідання. Відтак її лави почали поступово танути, а кворум дещо покращуватися.
Так, нинішнє засідання скоротило членів ради ще на вісім осіб, зупинившись поки на числі 86, відтак необхідний кворум нині складає 44 особи. До речі, у цьому засіданні взяли участь 52 члени, що дозволило нарешті довести його до логічного кінця.
Запровадивши рейтингове голосування, учасники зборів обрали нового голову. Ним став В’ячеслав Заречнюк за поданням правління ради, за нього проголосувала абсолютна більшість колег — 51 особа. Єдиний суперник Олександр Папуга значно поступився 17 голосами прихильників. Але їхнє бажання було задоволене по-іншому: Папуга був обраний першим заступником голови ради. Всі інші претенденти, які висувалися профільними комітетами, свої кандидатури зняли.
Вирішивши організаційне питання, засідання взялося за практичний бік діяльності. У центрі уваги опинилася проблема нерезидентів-підприємств, які працюють на території міста, але зареєстровані за його межами, де і сплачують основні податки. На думку більшості членів громадської ради, ця практика має бути змінена, отож була напрацьована пропозиція звернутися до народних депутатів від Хмельниччини ініціювати відповідні зміни у законодавстві, а міській владі рекомендували використовувати власні важелі впливу на ці підприємства, зокрема щодо оренди землі, інші законні можливості.
Цього разу, маючи сумний попередній досвід з нестачею кворуму, громадська рада обмежилася лише чотирма практичними питаннями порядку денного і наостанок засідання визначилося з представництвом у складі міськвиконкому. Після тривалої дискусії його учасники вирішили делегувати це право голові громадської ради В’ячеславу Заречнюку.
Схоже, процес впорядкування діяльності дорадчого органу чимдалі набуває зримих рис і сподівань щодо його подальшої плідної співпраці з міською владою.
Володимир Разуваєв