Асоціація “Регіональне будівництво Хмельниччини” продовжує серію публікацій, спрямованих на інформування мешканців Хмельницького та області про стан будівництва багатоквартирних житлових будинків у нашому краї.
Асоціація “Регіональне будівництво Хмельниччини” продовжує серію публікацій, спрямованих на інформування мешканців Хмельницького та області про стан будівництва багатоквартирних житлових будинків у нашому краї.
Обов’язково зверніть увагу на відповідність будинку нормам та правилам Державних будівельних норм (ДБН) України. Наші рекомендації стосуються багатоквартирних житлових будинків висотою понад 26,5 м до рівня підлоги останнього житлового поверху, тобто 9- чи 10-поверхових.
P Якщо будинок, у якому вам пропонують придбати квартиру, вищий 26,5 м, житлові помешкання не можуть бути обладнаними індивідуальним газовим котлом опалення та газовою плитою. Згідно з пунктом №6.54 ДБН В.2.5-20-2001 квартири мають бути оснащеними винятково електричними плитами та електричними котлами опалення або мати газову дахову котельню.
Будинок із газовим поквартирним опаленням не може бути прийнятим в експлуатацію!
– Якщо декларація (дозвіл) на початок будівництва отримана після 1.01.2014 року, то такий житловий будинок повинен бути обладнаний колективною димохідною системою.
Викидати продукти згоряння газу “під вікно” забороняється. Це регламентується ДБН В.2.5-20 та ДСТУ Б В.2.5-33.
Будинок без колективної димохідної системи не може бути прийнятим в експлуатацію!
– Якщо в будинку на останньому поверсі не передбачено дворівневих квартир, художніх чи архітектурних майстерень та інших приміщень комерційного призначення, то згідно з пунктом №2.18 ДБН В.2.2-15-2005 у такому будинку має бути облаштований повноцінний технічний поверх висотою від 1,9 м.
Будинок без технічного поверху не може бути прийнятим в експлуатацію!
– Якщо в будинку цокольний або перший поверх повністю займають гаражі чи місця для автостоянок, вони обов’язково мають бути відокремленими від квартир технічним поверхом або нежитловими приміщеннями. Це регламентується пунктом №5.4 ДБН В.2.2-15-2005.
Будинок без технічного поверху між житлом та гаражами (стоянками) не може бути прийнятим в експлуатацію!
– У кожному під’їзді такого будинку обов’язково мають бути два ліфти — пасажирський та вантажний. Це регламентується пунктом №5.2 ДБН В.2.2-15-2005.
Будинок без двох ліфтів не може бути прийнятим в експлуатацію!
– Якщо в будинку не обладнаний вихід із кожної квартири на протипожежний майданчик, варто замислитися, чи потрібна вам така квартира. Пункт №4.10 ДБН В.2.2-15-2005 передбачає, що у кожному житловому приміщенні багатоповерхового будинку має бути вихід на майданчик, облаштований уздовж зовнішньої стіни з глухим простінком шириною не менше 1,2 м, тобто на незасклену протипожежну кишеню. Це регулюється пунктом №4.10 ДБН В.2.2-15-2005.
Будинок без виходу кожної квартири до протипожежної кишені не може бути прийнятим в експлуатацію!
– Якщо загальна площа квартир на поверсі понад 500 кв. м, кожен під’їзд такого будинку повинен мати незадимлювану сходову клітку (вхід на поверх через незасклене приміщення), а ще він має бути обладнаним системою автоматичного димовидалення та підпору повітря в шахтах ліфта, що передбачає пункт №4.13 ДБН В.2.2-15-2005.
Будинок із порушеннями не може бути прийнятим в експлуатацію!
– Утеплення зовнішніх стін пінопластом (Г1, Г2) дозволено робити тільки до висоти 26,5 м. Вище — лише мінеральною ватою товщиною згідно з теплотехнічними розрахунками. Це регулюється пунктом №5.3.3 ДБН В.2.6-33-2008.
Будинок із порушеннями в утепленні не може бути прийнятим в експлуатацію!
УВАГА!
Будь-які дозволи (довідки, судові рішення тощо), отримані забудовниками (продавцями квартир), що нібито дають їм право в індивідуальному порядку обходити норми ДБН, є незаконними.
Декларація на прийняття в експлуатацію будинку, збудованого з порушеннями, може бути скасована у будь-який момент. Це призведе до скасування свідоцтва на право власності вашої нерухомості.
У разі питань звертайтесь за телефоном 067-384-06-13.