Соціум

Чи здійсниться 2016 року мрія спортсменів Хмельницького?

За 20 років діяльності обласне відділення Міжнародної асоціації ветеранів фізичної культури і спорту провело понад 600 різних спортивних заходів серед ветеранів спорту й спортсменів. У зоні постійної уваги також спортивна інфраструктура міста. Це, насамперед, облаштування легкоатлетичних доріжок, секторів на стадіоні “Поділля” спеціальним покриттям так, як це зроблено в інших обласних центрах України й не тільки.

 

За 20 років діяльності обласне відділення Міжнародної асоціації ветеранів фізичної культури і спорту провело понад 600 різних спортивних заходів серед ветеранів спорту й спортсменів. У зоні постійної уваги також спортивна інфраструктура міста. Це, насамперед, облаштування легкоатлетичних доріжок, секторів на стадіоні “Поділля” спеціальним покриттям так, як це зроблено в інших обласних центрах України й не тільки.

Днями наша делегація на чолі з в.о. начальника управління молоді і спорту Хмельницької ОДА Сергієм Заяцем побувала в Луцьку, де мала нагоду побачити місцевий красень-стадіон, від якого залишилася в захваті. Всі легкоатлетичні сектори й доріжки покриті спецматеріалом швейцарського виробництва. Підрядні роботи виконала білоруська фірма. Тепер стадіон відповідає всім європейським стандартам. У жовтні тут проходив чемпіонат України з легкої атлетики, а наступного року плануються міжнародні змагання.
Таким же сучасним добротним покриттям облаштовані в Луцьку три стадіони з біговими доріжками на 250 метрів, спорткомплекс Національного університету з баскетбольним, волейбольним майданчиками та загальної підготовки. Найсучасніші майданчики для спорту мають також п’ять загальноосвітніх шкіл і їх кількість планують збільшувати. Цікаво й те, що фінансування відбувається за рахунок меценатів міста.
А у нас протягом майже 25 років жоден з депутатів Верховної Ради, а також обласної чи міської не бралися вирішувати проблему стадіону, хоча до них з цього приводу неодноразово зверталися ветерани спорту й олімпійці Хмельниччини. Свого часу не просто було вмовити міського голову Сергія Мельника, щоб місто виділило кошти на виготовлення проектно-кошторисної документації для реконструкції стадіону “Поділля”. Планувалося збільшення кількості бігових доріжок та укладання спецпокриття. У 2011 році міськвиконком виділив кошти для ДЮСШ №1 — 86 тисяч гривень на виготовлення проектно-кошторисної документації, а 2012 року Кабінет міністрів України, завдяки моєму особистому зверненню до прем’єр-міністра Миколи Азарова, коли він перебував у Хмельницькому, для проведення ремонтних робіт та реконструкцію стадіону “Поділля” — 5,6 мільйона гривень. На стадіоні було знесено 300 місць для розширення бігових доріжок і виконано робіт лише на 1,5 мільйона гривень.
У грудні 2012 року після звернення обласного відділення МАФіС до головного казначея України Сергія Харченка отримано згоду профінансувати ці роботи у сумі 1,5 мільйона гривень.
Байдуже та безвідповідальне ставлення держпосадовців обласної та міської влади до реконструкції стадіону є, чесно кажучи, обурливим. Адже саме з цих причин у 2013 році на об’єкті  ніякі роботи не проводилися. Після звертання обласного відділення МАФіС у вищі органи влади України, завдяки комісії Верховної Ради з питань сім’ї, молоді, спорту і туризму Кабінет міністрів України виділив 3,6 мільйона гривень. Однак  ні місцева, ні обласна влада не доклали зусиль, аби розпочати фінансування цього об’єкта.  Торік також кошти не виділялись і справу з місця не зрушили.
Цьогоріч завдяки управлінню регіонального розвитку містобудування, архітектури і будівництва стадіон “Поділля” нарешті включили в перелік об’єктів для продовження будівництва і реконструкції. 3,6 мільйона гривень виділила держава та 360 тисяч гривень надійшло з казни міста. Але ні бігові доріжки, ні сектори, які є основою для укладання спецпокриття, так і не були заасфальтовані. І тільки звернення до першого заступника голови Хмельницької ОДА Василя Процюка посприяти у вирішенні проблеми зрушило справу з місця. Зауважу, під його керівництвом 31 жовтня розпочались роботи, які мали б закінчитись до початку сезону дощів, інакше кошти в сумі майже 4 мільйони гривень були б не освоєні, як це сталося у 2013-ому.
Минуло більше року, але досі не вирішено питання, хто ж оплатить коригування проектно-кошторисної документації. А оскільки майже 50 тисяч гривень не проплачено, документація на  реконструкцію стадіону “Поділля” і на наступний 2016 рік не готується. З цього приводу звертаюся до колишньої та новообраної  влади міста: чий же стадіон “Поділля”? Чому до цієї спортивної споруди, власне, така нелюбов? Невже місто не в силах віднайти кошти, аби перетворити  “Поділля” у заклад, який буде предметом нашої спільної гордості? Адже щороку, а цього року особливо,  в інфраструктуру міста вкладено великі кошти — асфальтування вулиць і провулків, мощення тротуарів і т.д., інколи навіть у тих місцях, де старе покриття могло б прослужити ще довго. Наразі коштів на продовження облаштування стадіону  чомусь немає.
Але ми не втрачаємо надію. Хмельницьке обласне відділення МАФіС письмово звернулося до Президента України, Верховної Ради, Кабінету міністрів, міністерств освіти і науки, молоді та спорту, фінансів, президента Національного олімпійського комітету, народних депутатів Сергія Мельника, Олександра Гереги з проханням передбачити на 2016 рік вісім мільйонів гривень для завершення робіт з реконструкції легкоатлетичних секторів та доріжок на стадіоні “Поділля” в Хмельницькому. Спортивна громадськість міста й області впевнена, що місцева влада нарешті вирішить це питання. Вважаю за необхідне створити фонд розвитку фізичної культури і спорту Хмельниччини під контролем громадської організації.
Чи збудеться мрія спортсменів області? Питання поки що відкрите.
Віктор Барбалюк, голова  президії обласного відділення МАФіС

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *