Соціум

Хмельничани вшанували пам’ять жертв геноциду українців

Більше тисячі хмельничан попри негоду пройшлися центральними вулицями міста до меморіалу “Ангел Скорботи”, щоб вшанувати пам’ять українців, які загинули під час Голодоморів 1921-1922, 1932-1933 і 1946-1947 років.

Більше тисячі хмельничан попри негоду пройшлися центральними вулицями міста до меморіалу “Ангел Скорботи”, щоб вшанувати пам’ять українців, які загинули під час Голодоморів 1921-1922, 1932-1933 і 1946-1947 років. Люди несли запалені лампадки, квіти й пшеничні колоски. На марш ішли цілими сім’ями, адже у родинах чи не кожного українця є постраждалі предки від голодоморів або репресій.

 

“Я — родом із Вінниччини, саме там моя мати пережила жахіття Голодомору. Вона розповідала, як у 1932-1933 роках чекісти забирали в людей останні крихти хліба. Це була жахлива й абсурдна ситуація, адже забрану їжу відвозили на склади, де вона гнила. А тих, хто хотів узяти хоч жменю зерна, розстрілювали на місці. Це був справжній геноцид українського народу, тому я не міг не прийти сьогодні”, — поділився учасник скорботної ходи Анатолій Білик.
Біля “Ангела Скорботи” панахиду за жертвами голодоморів провели благочинний міста Хмельницького Української православної церкви Київського патріархату протоієрей Ярослав Рібий, настоятель храму Пресвятої Троїці Української греко-католицької церкви протоієрей Роман Соколовський, проректор інституту богословських наук Римо-католицької церкви отець Сергій Хитрий. Вшанувати загиблих прийшли й представники міської та обласної влади.
“Трагічні події в історії України ми маємо пам’ятати щодня, розуміти, що ворог у нас той же, що й у 1932-1933 роках. Війна за виживання, існування українців триває… Лише об’єднавши зусилля, нація може зупинити ворога. Тому приємно, що попри негоду на вшанування жертв Голодомору прийшло стільки дітей — саме вони наше майбутнє. У мене ніхто з предків не постраждав від Голодомору, але вони відчули на собі жорстокість комуністичних репресій. Моїх двоюрідних і троюрідних дідів відправили до Сибіру. Одного з прадідів “розкуркулили”, бо був працелюбним селянином”, — розповів міський голова Олександр Симчишин.
Андрій ЯЩИШЕН
Фото Миколи ШАФІНСЬКОГО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *