Соціум

Як організувати найкращий день народження дитини

Дбайливі батьки щороку переймаються непростим питанням: як краще та цікавіше влаштувати день народження дитини, щоб це свято стало незабутім і принесло малюкові якнайбільше радості? Хто-хто, а дитячий психолог знає, що можна порадити. Про тонкощі організації дитячого свята спілкуємося з Галиною Орєховою — директором психологічного центру “Інсайт”, членом української Спілки психотерапевтів, сертифікованим психоаналітиком.

Дбайливі батьки щороку переймаються непростим питанням: як краще та цікавіше влаштувати день народження дитини, щоб це свято стало незабутім і принесло малюкові якнайбільше радості? Хто-хто, а дитячий психолог знає, що можна порадити. Про тонкощі організації дитячого свята спілкуємося з Галиною Орєховою — директором психологічного центру “Інсайт”, членом української Спілки психотерапевтів, сертифікованим психоаналітиком.

— Галино Павлівно, на що найперше потрібно звернути увагу при плануванні свята?
— Звісно, треба врахувати вікові особливості дитини.
До трьох років малюкам потрібен особливий режим, тому святкування повинно бути організоване з урахуванням цих нюансів. Такий особливий день можна провести як удома, так і в центрах дитячих розваг ― усе залежить від готовності батьків дотримуватись біологічного режиму малюка.
У три-п’ять років діти ще відособлені і сором’язливі, тому їхні дні народження також краще проводити у колі рідних і друзів іменинника, тоді йому буде не лише весело, а й комфортно.
З п’ятирічного віку день народження стає для дитини особливою датою, вона вже розуміє його призначення та зміст. Тому у цей період особливо важливо підійти до організації свята з креативом.
З десятирічного віку дитина очікує від своїх іменин чогось особливого, тому завдання батьків ― здивувати її, підготувавши справді незвичайне і цікаве святкування.
Підлітки вже мають власні інтереси й сформоване коло друзів, тому день народження для них можна організувати, де завгодно ― на природі, в парку, кафе, клубі… Найголовніше ― прислухатися до побажань підлітка, адже у цьому віці іменинник прагне самовиразитись, отож ідею щодо святкування може подати сам.
Взагалі, залучати дітей до організації їхнього дня народження найкраще з п’яти років. Порадившись, ви будете впевнені, що зможете підготувати свято на найвищому рівні з урахуванням побажань та інтересів іменинника.
— А як бути з гостями свята? Як підібрати компанію, в якій усім почуватиметься комфортно?
— Багато батьків роблять помилку ― запрошують на день народження тих, кого хотіли б бачити вони самі, незважаючи на думку іменинника. Дуже важливо запитати дитину й врахувати її побажання. Форма організації дозвілля може бути різною, знову ж таки залежно від інтересів  дитини: можна відсвяткувати разом з дітьми та дорослими. Або розділити свято на дві частини і провести їх у різний час: наприклад, удень веселяться діти, ввечері ― дорослі. У такому випадку добре підходять дитячі розважальні центри: у них провести дозвілля різноманітно та цікаво можуть гості різного віку.
— Чим смачненьким найкраще частувати іменинника та гостей?
— Для дитячого столу необхідно, щоб усі страви були гарно оформлені, а порції були невеликими за розміром та зручними для споживання. Дитячий стіл повинен включати салати, закуски, фрукти, напої і, звичайно ж, солодощі. Чи не найголовнішим є святковий торт, на який особливо чекає малеча.
— Інколи організувати святкування безпосередньо у день народження не дуже зручно, більш прийнятним є провести його у вихідний. Як краще вчинити у такій ситуації?
— Насправді діти вірять у сам день народження ― для них це день, коли збуваються мрії! Для дітей до певного віку не існує часу, тобто вони не розподіляють, що було вчора і що відбувається сьогодні. Тому діткам важко зрозуміти, чому його привітали в один день, а свято відбулося в інший, отож для іменинника може втратитись зміст і важливість свята. Через це для молодших діток краще все-таки провести урочистості безпосередньо у день народження, старші ж зрозуміють ситуацію і не сприйматимуть це болісно, якщо ви поясните, чому варто перенести захід на інший день.
— Отож, яке основне правило для святкування дитячого дня народження?
— Безумовно, слід ураховувати побажання дитини та власні сімейні традиції. Найважливіше, щоб  дитина почувалася щасливою, її оточували  усміхнена і щаслива мама, радісний тато, родичі та друзі, з якими можна активно й весело провести час. Усе це зробить день народження незабутнім як для батьків, так і для іменинника та гостей.
— Дякую за розмову і корисні поради.
Спілкувалася Катерина Уманець

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *