Соціум

Сергій Кисельов: “Військові готові й далі захищати Україну, але вони потребують підтримки народу”

Більше тижня волонтери благодійного фонду “Патріоти України” перебували на сході країни, доправляючи українським бійцям гуманітарну допомогу. Але, як завжди, волонтери обмежували свою місію лише “гуманітаркою”. Про роботу фонду, ситуацію у прифронтовій зоні, потреби військових і допомогу хмельничан розповів активіст “Патріотів України” Сергій Кисельов.

Більше тижня волонтери благодійного фонду “Патріоти України” перебували на сході країни, доправляючи українським бійцям гуманітарну допомогу. Але, як завжди, волонтери обмежували свою місію лише “гуманітаркою”. Про роботу фонду, ситуацію у прифронтовій зоні, потреби військових і допомогу хмельничан розповів активіст “Патріотів України” Сергій Кисельов.

— Чим запам’яталося ваше останнє перебування на українському сході?
— Ми були в зоні АТО з 22 до 31 жовтня. Для бійців привезли теплі речі, форму, термобілизну, їжу та передачі від рідних і друзів.
Наша волонтерка, медсестра Світлана Красуцька добу працювала у госпіталі в місті Щастя. Там нас попросили доправити у госпіталь карету швидкої допомоги, на якій наступного разу чергуватимуть волонтери благодійного фонду. Тому довелося об’їздити ключові позиції Луганщини, щоб знати маршрут для майбутніх чергувань.
Також були на відкритті пропуск-ного пункту в Станиці Луганській. Там довелося пліч-о-пліч з військовими з нуля зводити необхідний блокпост, на якому навіть чергували з земляками.
Знаєте, кожна поїздка “Патріотів України” на Схід — свято для військових, які звикли бачити наших волонтерів. Це пов’язано не лише з гуманітарною допомогою, яку активісти нашого фонду доставляють. Бійці хочуть розуміти, що у тилу про них не забули, хочуть поділитися зі знайомими своїми переживаннями. Тому будемо їздити до них навіть тоді, коли допомога хмельничан вичерпається, адже хлопцям потрібна моральна підтримка. Особливо у час затишшя, коли мужніх захисників донецького летовища змушують займатися виключно бюрократією чи постійним перекопуванням позицій. Це психологічно важко.
— Яка нині ситуація з підтримкою вашого фонду хмельничанами?
— За весь час війни на Сході нині ми найменше відчуваємо підтримку людей. Залишаються групи небайдужих хмельничан, які хочуть допомагати військовим. Навіть діти з районів вносять лепту у благородну справу, але фактично рівень пожертв мінімальний. Також зменшилися надходження теплого одягу й харчів для військових. Ситуація пояснюється зубожінням людей та їх розчаруванням. І це не дивно, адже більшість національних телеканалів стверджують, що на Сході майже все добре — військові всім забезпечені, бойових дій немає. У головах пересічних глядачів складається враження, що війна вже закінчилася, але це не так. Коли не стріляє артилерія, активізуються диверсійні підрозділи. Військові готові й далі захищати Україну, але вони потребують підтримки народу.
Попри це навіть у передвиборчий період наш благодійний фонд практично не отримав ніяких коштів від місцевих політиків. Вважаю, що кандидати мали б не тринькати гроші на малоефективне засівання округів, а допомогти армії, людям, які жертвують за нас своїми життям і здоров’ям. Так політики хоча б могли показати, що вони патріоти. Натомість більшість із них на перше місце поставила власні інтереси.
Раніше ситуація з підтримкою українських воїнів була кардинально протилежною — на армію гроші несли бідні й багаті. Коли починалася війна, в усіх увімкнувся інстинкт самозбереження, адже люди були переконані, що вже завтра ворог може прийти у наші оселі. Нині ж у час затишшя всі заспокоїлися, для більшості події на Сході вже щось далеке. Але військові як ночували у полях, так і ночують, аби не дати жодного шансу агресору.
Тому у такий скрутний час ми дякуємо тим хмельничанам, які не забувають про війну. Зокрема, родині Литвинчуків за постачання побутової хімії, приватним підприємцям центрального майданчика МСТ “Кооператор”, а також Віталію Гуменюку, Віталію Бойчуку, активісткам хмельницької “Польової кухні” за сухі борщі.
— Що зараз конче необхідне військовим?
— Скоро настане зима, тому захисникам України потрібен теплий одяг, адже клімат на Донбасі суворіший за подільський. Звісно, ситуація із забезпеченням військових зимовою формою краща, ніж торік. Проте це заслуга не держави, а волонтерів чи воїнів, які купували все необхідне за власний рахунок. Попри це все одно виникає потреба у новому теплому одязі. Тому активісти благодійного фонду надають адресну допомогу. Залишається актуальною й потреба у їжі, адже підтримка деяких волонтерських організацій зменшилася, а харчі мають властивість закінчуватися. Тому кожен хмельничанин може допомогти навіть продуктами для сухих борщів. Необхідні капуста, цибуля, морква, часник, картопля. Знадобиться й домашня консервація. Якщо ви готові допомогти військовим у такий спосіб, звертайтеся до хмельницької “Польової кухні”, телефони відповідальної за це пані Тамари — 063-766-34-31 і 096-108-29-93.
Будемо раді будь-якій допомозі, адже від цього залежать життя й здоров’я наших військових. Ми постійно публікуємо звіти про поїздки на Схід, навіть готові взяти з собою охочих хмельничан, які можуть пересвідчитися на власні очі у правдивості моїх слів і побачити, що насправді робиться у прифронтовій зоні.
Тому не варто сидіти, склавши руки, лише від спільних зусиль залежить майбутнє України!
Розмовляв Андрій ЯЩИШЕН
На фото: волонтери з бійцями (Сергій Кисельов крайній справа); звичні для Станиці Луганської краєвиди
Фотографії надані фондом

Якщо ви хочете допомогти армії, звертайтеся до волонтерів  фонду “Патріоти України”. Кошти можна переказати на рахунок фонду “Патріоти України”: “Укрексімбанк” р/р 26004017023842, ЄДРПОУ 39432655, МФО 315609. Адреса фонду: м. Хмельницький, вул. Вайсера, 17/2 (приміщення “Міні-маркету”, третій поверх), кімн. 305, тел. 098-325-85-95.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *