Як жило місто цей рік, чи осучаснилося його обличчя — показав традиційний фотоконкурс “Хмельницький крізь об’єктив”. Підбиття підсумків 11 конкурсу та нагородження переможців відбулося 24 вересня у музеї-студії фотомистецтва.
Як жило місто цей рік, чи осучаснилося його обличчя — показав традиційний фотоконкурс “Хмельницький крізь об’єктив”. Підбиття підсумків 11 конкурсу та нагородження переможців відбулося 24 вересня у музеї-студії фотомистецтва.
Участь у конкурсі взяли 29 професійних фотографів та аматорів, представивши на суд почесного журі 193 роботи. Світлини відображають різні аспекти життя міста, його особистостей. Є тут знімки затишних, малолюдних куточків Хмельницького, як на світлинах Галини Комарніцької. А є такі, що відтворюють його історію, яка, на жаль, не оцінена сучасниками. Як-от занедбана старовинна споруда на фото Володимира Стрілецького “Жертва байдужості”. Чимало робіт присвячені духовності, релігійності хмельничан.
Молоді, усміхнені обличчя як символ світлого майбутнього міста — серія світлин “Щасливі люди” Наталії Дмитрук (вона демонструє й те, що Хмельницький — місто багатонаціональне, адже героями її картин стають навіть темношкірі дівчата) та портрети Віктора Федотова, де поряд з пересічними мешканцями міста й упізнавані молоді особистості.
Сучасне життя міста, найяскравіші події, місцевих зірок (наприклад, відомих фотомиців — робота “Фотодесант у Хмельницькому”), його молоді, дитячі обличчя продемонстрував переможець цьогорічного конкурсу у номінації “Хмельницький фоторепортер” Олександр Савенко.
Не оминула конкурс найболючіша тема для всіх українців: війна на сході країни. “Мій батько — захисник” — світлина, на якій військовий тримає малюка, розчулює. Її автор Сергій Зисько здобув перемогу у номінації “Ми — єдина Україна”.
Вселив надію мирними світлинами з Майдану в столиці Микола Кулик. У його серії “Без назви” зазнімковані голуби — символ миру, плакати з оптимістичними гаслами, усміхнені обличчя учасників подій на Майдані. За оптимізм і фотомайстерність автор отримав спеціальний “Приз міського голови”, його вручив виконуючий обов’язки міського голови Костянтин Чернилевський.
У рамках дорослого конкурсу “Хмельницький крізь об’єктив” уже вчетверте проводиться й дитячий “Світ очима дитини”, у якому цьогоріч взяли участь 34 учасники. Кращими зі 160 робіт, представлених на конкурсі, визнано фото 12-річної Анни Кулібаби — володарки “Призу міського голови”. Дівчинка відвідує фотогурток у музеї-студії фотомистецтва. Каже, на конкурсі представила п’ять своїх кращих світлин, зроблених у місті. Її улюблені — “Україна”, “Ягоди” та “Безкінечність”.
Перше місце у віковій категорії 12-15 років фотоконкурсу “Світ очима дитини” посів Владислав Лісовий, серед 15-18-річних — Анастасія Венгер.
Протягом місяця хмельничани можуть обрати переможця у номінації “Приз глядацьких симпатій”, кидаючи у скриньку в музеї-студії фотомистецтва свій відгук про конкурсантів — учасників експозиції, яка протягом цього часу триватиме у виставковій залі.
Ірина САЛІЙ
На фото: переможці конкурсу “Хмельницький крізь об’єктив” з Костянтином Чернилевським;
переможниця дитячого фотоконкурсу Анна Кулібаба
Фото Миколи ШАФІНСЬКОГО