Живе, нуртує місто, коли у ньому цікаві, талановиті особистості вносять щось нове у будь-яку сферу. Однією з тих, хто не дає стишитися місту музично, навіть у непрості часи, є молода бандуристка, співачка Марина Круть. За відносно нетривалий час становлення як артистки дівчина зуміла згуртувати навколо себе музичний колектив, ставши вокалісткою гурту “Круть”, де, крім неї, четверо музикантів. Більше про себе та колектив Марина розповіла читачам нашої газети.
Живе, нуртує місто, коли у ньому цікаві, талановиті особистості вносять щось нове у будь-яку сферу. Однією з тих, хто не дає стишитися місту музично, навіть у непрості часи, є молода бандуристка, співачка Марина Круть. За відносно нетривалий час становлення як артистки дівчина зуміла згуртувати навколо себе музичний колектив, ставши вокалісткою гурту “Круть”, де, крім неї, четверо музикантів. Більше про себе та колектив Марина розповіла читачам нашої газети.
— Марино, як тобі вдалося підкорити цей народний інструмент, адже на бандурі виконуєш не тільки фольклор, а й сучасну музику різних стилів?
— Граю на цьому інструменті змалечку, знаю всі секрети його звучання. Зізнаюся, спершу хотіла грати на арфі, вона здавалась мені найжіночнішою, чарівною. Але коли мама привела мене до міської школи мистецтв, арфи там не було, тому обрала бандуру. З тих пір з інструментом не розлучаюся.
У школі мистецтв були мої перші концертні виступи. Досконаліші — коли навчалася в музичному училищі ім. В.Заремби, де відбувалося моє становлення як музиканта і співачки.
— Де вперше виступила для зрілої публіки?
— Мій перший сольний концерт (співала і грала на бандурі) відбувся у пабі “Уругвайський льотчик”. Тоді мені вперше подарували за виступ оберемок квітів, я почувалася шалено щасливою.
Саме у цьому пабі познайомилася з багатьма музикантами-початківцями. Був серед них і скрипаль Антон Вараниця, з яким нині нас пов’язує не тільки музика.
— Знають тебе у місті не лише за музичний талант, ти неодноразово перемагала у міських конкурсах краси.
— Так, то були конкурси “Міс school-2012” та “Подільська красуня-2013”. На останньому представляла рідне музичне училище. Переможницю обирали не тільки за зовнішніми критеріями, а й за вміннями і талантами.
— Помічаєш, що тебе вже впізнають на вулицях?
— Можливо, але у мене немає “зірковості”. До музичного Олімпу йду крок за кроком. Так, з дев’яти років почала імпровізувати на фортепіано. Спершу навіть не усвідомлювала, що пишу музику. Свої мелодії показувала однокласникам, друзям, їх схвалювали, що спонукало мене творити далі.
Перша пісня, яку досі співаю, — про любов “Дощ пройде”, згодом випустили її у форматі: струнний квартет плюс бандура, записали гарне відео.
— А який твій нинішній репертуар?
— Маю понад 20 пісень і аранжування для різних колективів. Паралельно займаюсь аранжуванням для капели бандуристів, пишу оркестровки. Незабаром планую випустити власну пісенну збірку.
— Для цього потрібен не тільки талант, а й кошти. Музикою вже заробляєш на життя?
— Із задоволенням беру участь у різних пісенних акціях, заходах, за які іноді отримую гонорар, виступаю у клубах тощо. Усі кошти йдуть на розкручування, яким поки що займаюся самостійно, без продюсера і спонсорів.
— Те, що Марина Круть — гарна виконавиця, а “Круть” — майстерний колектив, довели перемоги різноманітних всеукраїнських змаганнях та фестивалях. Розкажи трохи про це.
— Мали сольні концерти у Києві, Тернополі, інших містах. Виступали на фестивалях “Стародавній Меджибіж”, “Республіка”, “Файне місто”…
Одне з найцікавіших змагань відбулося у тернопільському арт-барі “Коза”, де ми після кількох етапів стали кращими з 32 колективів західної України.
— Представ свій колектив “Круть”.
— Крім мене — солістки-бандуристки, у ньому грають Максим Мальцев (бас-гітара), Юрій Данильчук (барабани), Євген Олексюк (гітара) і Владислав Подлюк (труба). Хлопці мають різну освіту, не всі професійні музиканти, але добре знаються на музиці, гарно володіють своїми інструментами.
Нещодавно виступали до Дня Незалежності на майданчику біля кінотеатру ім. Т.Шевченка разом з іншими міськими молодіжними колективами, зокрема з “Чумацьким Шляхом”, з яким товаришуємо. Можливо, навіть з’являться згодом спільні цікаві проекти.
Ми взагалі прагнемо стати артистами європейського рівня!
— Бувала за кордоном?
— Навчалася музиці у Польщі (там відбувалося двотижневе джазове навчання по класу вокал). Закордонна школа, звичайно, на високому рівні, але наші музиканти не менш талановиті. У Польщі представила бандуру — інструмент усім дуже сподобався.
— Як охарактеризуєш музичний стиль гурту “Круть”?
— Етно-соул-джаз. Співаю, пишу пісні українською, російською, англійською, виконуємо кавери. Тут краще почути, аніж говорити, чекайте наших концертів!
Ірина САЛІЙ